Connect with Us

Basha krahason Shqipërinë me Sirinë/Këtu po bëhet një luftë e heshtur

Aktualitet

Basha krahason Shqipërinë me Sirinë/Këtu po bëhet një luftë e heshtur

Publikuar

-

Kreu demokrat, Lulzim Basha ndër të tjera gjatë fjalës së tij te çadra foli për emigracionin, i cili është rritur së tepërmi në vendin tonë nën qeverisjen Rama.

Basha tha se ndryshimi mes Sirisë dhe Shqipërisë, është se këtu po bëhet një luftë e heshtur e qeverisë ndaj popullit.

“Ne kater vite kjo kupole nuk punoi asnje dite apo ore per fatet mireqenien dhe punesimin e qytetreve, duke e katandisur shqiperine ne vendin me emigracionin me masiv ne europe, shifer e krahasuar vetem me sirine ku ndodh nje nga luftrat me te egra sot. Por ketu ndodh nje lufte e heshtur ku qeveria po shkaterron mireqenien me taksa te larta, vendet e punes me arbitraritetin shqiptar, shendetesine me koncesione dhe arsimin me reformen korruptive. Vula me te cilen duan te asgjesojne Shqiperine eshte asgjesimi i zgjedhjeve te lira e te ndershme. Ne funksion te ksaj kane shpallur zgjedhje moniste sepse refuzojne zgjidhjen qe percaktuan qytetaret shqiptar per te drejten sovrane te votes se lire”, tha Basha./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Kontributi im në PD nuk varen nga hartuesit e listave”/ Konjari: Më kishin hequr emrin

Publikuar

-

Nga

Pas denoncimit se nuk kishte gjetur emrin në listat e votuesve të PD, Suela Konjari ka deklaruar se vërtetoi me kartë se ishte anëtare e PD dhe arriti të votonte.

Konjari është shprehur se kontributi i saj në PD nuk varet hartuesit e listave apo afeksionet e tyre.

Ekzistenca ime dhe kontributi im ne PD nuk jane te varura nga orekset apo afeksionet e liste hartuesve  te  partise !Sot ,dikush , kish hequr emrin tim nga lista e anetareve per votim !  POR :

Une votova( ma shtuan emrin pasi vertetova me kete karte,si ne foto ,anetaresine !!!!!) sepse une jam anetare me kontribute ne partine time,

Votova ne shenje respekti per familjen time  antikomuniste ! Votova per te nderuar Gjyshin  tim , farmacistin Sulo Konjari,nje nga denuarit e Gjyqit famekeq te Deputeteve !Votova per te nderuar vellain tim sot engjell, Sokol Olldashi !Votova per te respektuar mijera e mijera demokrate qe kam takuar ne fushata elektorale !Votova ne respekt te legjendes se PD ,  Z..BERISHA !Votova ne shjenje perulesie e mirenjohje per te gjithe Deshmoret e Demokracise !

Partia Demokratike nuk e ka luksin te tkurret , por te rritet, e te rritet shume e shendetshem !IN apo OUT listave UNE JAM NE PD !GENI NUK NDRRON !Fitore me te mirit ! “, shkruan Konjari në postimin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rezultati i parë për kreun e PD/ Mbyllet numërimi në Kolonjë

Publikuar

-

Nga

Atentat mafioz/ Qëllohet i dënuari për trafik droge

Procesi i votimit për kreun e ri të PD ka përfunduar.

Në rrethin e Kolonjës është mbyllur procesi i numërimit, nga të cilat ka rezultuar se Lulzim Basha ka marrë 140 vota, ndërsa Agron Shehaj vetëm 82 vota.

Numërimi u krye në degën e PD të qytetit, ndërsa kutitë do çohen në qendër qark pas numërimit.

LEXO EDHE:  Opozitë e re në Kuvend/ Balla “ia lë topin në dorë” Bashës dhe Kryemadhit
LEXO EDHE:  Dialogu Rama-Basha/ Zbulohet emri i politikanit që do t’i ulë në një tavolinë

Kolonja nga 9000 zgjedhës në total, PD ka vetem 300 anëtarë që votojnë./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kreu i ri i PD/ Mbyllet procesi i votimit

Publikuar

-

Nga

Kreu i ri i PD/ Mbyllet procesi i votimit

Mbyllet procesi i votimit për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Anëtarët e PD iu drejtuan kutive të votimit në orën 08:00 në 76 qendrat e votimit në të gjithë vendin, ndërsa në garë janë katër kandidatë, Lulzim Basha, Edith Harxhi, Fatbardh Kadilli dhe Agron Shehaj..

Të gjithë fletët e votimit që kanë ngelur pa përdorur tashmë janë futur nëpër zarfe dhe do të dorëzohen në vendgrumbullimin e kutive të votimit.

Ndërkohë një ndër kandidatët që ka shprehur rezerva të forta në këtë proces zgjedhor është Agron Shehaj, i cili pretendon se shumë nga vëzhguesit e tij janë larguar nga komisionerët pa të drejtë.

LEXO EDHE:  Basha nga Durrësi: Nuk ju garantoj se do të bëj mrekulli, por do të keni një qeveri që punon për ju

LEXO EDHE:  Opozitë e re në Kuvend/ Balla “ia lë topin në dorë” Bashës dhe Kryemadhit

Ndërkaq në një deklaratë për mediat në mesditë kreu i komisionit zgjedhor në PD, Jemin Gjana është shprehur se rezultati paraprak për fituesin e zgjedhjeve do të shpallet rreth mesnatës ndërsa zyrtarisht do të shpallet të hënën paradite./CNA.al

LEXO TE PLOTE