Connect with Us

Rama në konferencë/Presidenti dekretoi zgjedhjet më 18 qershor, kemi nisur punën

Aktualitet

Rama në konferencë/Presidenti dekretoi zgjedhjet më 18 qershor, kemi nisur punën

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama ka dalë në një konferencë për shtyp, ku po flet për zgejdhjet e 18 qershorit.

Rama tha se Presidenti i Republikës ka dekretuar zgjedhjet në datën 18 qershor.

“Presidenti i Republikës dekretoi zgjedhjet në datën 18 qershor. Dua t’iu jap një ide si funksionon përgatitja për një proces zgjedhor. Në partinë tonë zhvillohet një punë e posacme për të ndërtuar strategjinë. Kjo punë bazonet në anketimet e publikut, ku dëgjohen votues të PS, të majtë, të djathtë, të PD, të lëkundur apo votues që nuk marrin pjesë në zgjedhje. Pastaj përcaktohet strategjia, mesazhet, kalendari i përshkallëizmit politik deri në ditën e zgjedhjeve dhe mënyra si shfaqen mesazhet. Ne bëmë kalendarin tonë dhe filluam punën për zgjedhjet e 18 qershorit. Gjithkush bëri punën e vet”, tha Rama./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Bota

Zgjedhjet në Gjermani/ Humbje e madhe për konservatorët, Socia-Demokratët nisin festën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet elektorale në Gjermani janë të mbushura më surpriza. Ndërkohë që flitej për një barazim midis dy partive kryesore, duket se situata ka marrë një rrjedhë tjetër.

Tashmë ata që kryesojnë janë Social Demokratët tregojnë rezultatet e projektuara.

Konservatorët e Angela Merkel si duket kanë kapur rezultatin më të dobët.Tani që rezultati është disi i qartë të dyja partitë kanë thënë se janë gati për të formuar koalicionin e ardhshëm.

LEXO EDHE:  Ylli i ri Macron dhe konkurrentja e fortë Le Pen

LEXO EDHE:  Rama prezanton skuadrën e tij në Durrës/“Koka zgjodhi qytetin e tij për të ardhmen e punës”

Sipas DW tre udhëheqesit e partive me më shumë vota janë ulur në tryezën e rrumbullakët dhe po diskutojnë koalicionin e ardhshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

FRPD e Durrësit në krah të Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

FRPD e Durrësit ka dalë hapur në krah të ish liderit të demokratëve Sali Berisha

Kryetari i FRPD-së në Durrës, Artion Bajramaj, pëmres një postimi në rrjetet sociale, thekson se sot kanë  zhvilluar një bisedë me ish kryeministrin ku kanë rënë dakort për disa pika.

Sipas tij, PD nuk mund të presë që ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, ndërsa thekson se ndryshimi vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizimit të mirë.

“Sot patëm mundësinë të zhvillojmë një bisedë shumë konstruktive me [email protected]_official .

Ramë dakort në një pikë:

✅Nuk mund të presim që PD ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, por duhet të jenë vetë demokratët dhe çdokush që do të kontribuojë në kauzë për ta sjellë atë ndryshim.

✅Ky ndryshim vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizmit të mirë.LEXO EDHE:  Ylli i ri Macron dhe konkurrentja e fortë Le Pen

LEXO EDHE:  Berisha akuza Ramës/ Ka urdhëruar INSTAT të mos publikojë të dhënat për Covid-19

✅Nuk mund të bazohet e giithë strategjia e popullit opozitar tek shpresa se të huajt do na falin pushtet.

Ku keni parë ti falet pushtet dikujt pa luftuar?

Deri atëherë, çfarë do bëjmë, do dremisim?

✅Të dashur qytetarë dhe demokratë, nuk jemi amatorë. Dimë edhe thjesht të heshtim dhe të bëhemi me “atë që fiton”. Dimë ti bëjmë kaq kalkulime, por këtu luhet fati ynë dhe i vendit tonë dhe nuk mund të rrimë e të flemë gjumë.

✅Të zgjohemi tani, para se ti falim mandatin e 4-t Ramës!“, shkruan ai./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në Gjermani/ Balla uron Olaf Scholz për rezultatin

Publikuar

-

Nga

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar kandidatin e Partisë Socialdemokrate gjermane, Olaf Scholz për rezultatin e arritur në zgjedhjet e sotme federale.

Balla shkruann se kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.LEXO EDHE:  Rama prezanton skuadrën e tij në Durrës/“Koka zgjodhi qytetin e tij për të ardhmen e punës”

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Urime Olaf Scholz dhe Partisë Socialdemokrate 🌹🇩🇪gjermane për rezultatin në zgjedhjet e sotme federale. Kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.

LEXO TE PLOTE