Connect with Us

Protesta e opozitës në Kavajë/ Urdhri për drejtoritë: Kë të mbani nën vëzhgim

Aktualitet

Protesta e opozitës në Kavajë/ Urdhri për drejtoritë: Kë të mbani nën vëzhgim

Publikuar

-

Partia Demokratike ka paralajmëruar se më 7 maj do të mbahet një tubim masiv në Kavajë, ku do të mbahen njëkohësisht edhe zgjedhjet e parakohshme për kryetar bashkie.

Për të zbatuar në mënyrë të plotë menaxhimin e kësaj situate, mësohet se Policia e Shtetit u ka dërguar urdhërtë gjtiha drejtorive vendore në qarqe, që të mbajnë nën vëzhgim personat me precedent penalë.

Burime nga policia thonë për “BalkanWeb” se përveç thirrjes së kreut të opozitës, deri tani nuk ka informacione për organizim konkret të ndonjë tubimi. Prej disa ditësh në këtë qytet Policia e Tiranës ka çuar 60 efektivë nga secili komisariat, të cilët po monitorojnë situatën.

LEXO EDHE:  Aksident në Korçë/ Makina me shpejtësi del nga rruga

Burime pranë uniformave blu pohojnë se në terren kanë zbarkuar efektivë të Antiterrorit ata të Rendit por edhe Operacionalet të cilët do të monitorojnë situatën për të parashikuar nëse do të shënohet ndonjë incident i mundshëm.

Për të gjithë planin operacional pritet të angazhohen dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë ndërkohë që e gjithë procedura do të zbatohet në përputhje me Kodin Zgjedhor. Efektivët do të jenë të organizuar në grupe nga dy deri në katër policë. Ndërkohë që nuk do të lejohet grumbullimi i simpatizantëve të çdo krahu politik pranë qendrave të votimit./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Nuk ka stabilitet…”/ Berisha kërkon ringritjen e PD: Revolta e protesta kudo

Publikuar

-

Nga

Ish kryeministri Sali Berisha është shprehur se opozita duhet të ngrihet në revolt dhe protesta pas asaj që ndodhi në zgjedhjet e 25 prillit.

I ftuar në emisionin “Now” nga Erla Mëhilli, Berisha tha se Opozita duhet të bëjë gjithçka për tu ringrititur.

“Ka një moment këtu, njeriu në betejë mund të bjerë, por në çdo pozicion që bie, duhet të gjejë mënyrën të ringrihet.

Opozita duhet të bëjë gjithçka për një strategji të një bashkimi sa më të gjerë jo vetëm të forcave opozitare por të gjithë elementëve qenësorë të shoqërisë.LEXO EDHE:  Akident/ Makina përfundon në kanal në Durrës

LEXO EDHE:  Akident/ Makina përfundon në kanal në Durrës

PD duhet të bëjë gjithçka që në moentin që humbi me penalizmin ndërkombëtar me sanksione.

Vetëm sistemi patronazhisteve s’mund të pranohej kurrë. Nuk ka sistem më të turpshëm. Opozita tani duhet të bëjë të ngrejë protestën revoltën në parlament dhe jasht parlamenti.

Kjo që ndodhi është mëxyrë. Nuk ka stabilitet pa votë. Hiqeni nga mendja.”/CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Berisha paralajmëron Ramën/ “Do përballesh me një opozitë të fortë”

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote,

Ish- Sali Berisha, paralajmëroi kryeministrin Rama se do të përballet me një opozitë të fortë.

I ftuar në  emisionin “Now” nga Erla Mëhilli në Euronews, Berisha tha se Rama ka përdorur çdo tentativë për të eliminuar kundërshtarët politikë, përmes shpifjeve të pafundme.

“Aty do të kem përpara Edi Ramën dhe e garantoj se do të këtë një opozitarizmin, që atij do ti duken lule ato që kanë qenë përpara, sepse ai ka treguar me këtë mënyrë përfundimtare ligësinë e pafundme shpirtërore për të eliminuar  kundërshtarët me shpifje dhe mashtrime, Këtë se ka bërë njeri, kurrë.LEXO EDHE:  Operacioni “EVAZIONI”/ Arrestohet administratori i një firme hidrokarburesh

LEXO EDHE:  Vijon protesta e PD/ Grida Duma, turni i tretë në çadër

 “Edi Rama vjen në parlament si mynxyrë kombëtare, si autor i fatkeqësive njëra-pas-tjetrës kombëtare, që nga koha e Jorgo Kristaq Zografi dhe Enver Hoxha.

Edi Rama vjen si një vasal i pështirosur i Aleksandar Vuçiçit… është autor i asaj çfarë ndodhi në Mal të Zi, pasi merr ky një luftë-nxitës, një Gëbels të Millosheviçit”, tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

A mund të çojë çështja e Berishës në përçarjen e PD?/ Ja si përgjigjet ish-lideri demokrat

Publikuar

-

Nga

Çështja e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe nëse do e përjashtojë PD, pas ultimatumit të SHBA, është tema e diskutimeve politikë të ditëve të fundit.

I ftuar në emisionin “Now” me moderatoren Erla Mëhilli, Berisha u shpreh i prerë se kjo është vetëm çështje e tij dhe nuk ka asnjë arsye për të patur përçarje brenda partisë.

Jo në rrafshin personal, por në rrafshin njerzor të mbroj dinjitetin dhe ftoj çdo shqiptarë që ka faktin më të vogël ta paraqes publikisht. Në momentin që del një fakt unë marr çdo përgjegjësi.LEXO EDHE:  Maskat e skaduara që në 2011/ Rama: Kanë ardhur nga Kanadaja, nuk janë të rrezikshme

LEXO EDHE:  Aksident në Korçë/ Makina me shpejtësi del nga rruga

Unë kam shkuar në gjyq për shpifje, jo për të ndryshuar vendim. Jo, vendimi është i autoriteteve që e kanë marrë.

Kam bindje absolute që janë fallsifikime. Vijnë nga Delina Fico me shoqe, Ben Blush e Carlo Bolino.

Blinken është keqinformuar dhe unë do përpiqem të faktoj”, tha Berisha./CNA.al

LEXO TE PLOTE