Connect with Us

Horoskopi ditor, 4 Maj 2017

Aktualitet

Horoskopi ditor, 4 Maj 2017

Publikuar

-

DASHI21. mars – 20. prill

Sot juve qe jeni ne një lidhje do keni një dëshirë te papërmbajtur për t’i bere gjerat sa me serioze. Do flisni hapur me njeri-tjetrin dhe do gjeni gjuhen e përbashkët. Beqaret do e kenë goxha te vështirë ta joshin atë qe pëlqejnë kështu qe duhet te bëjnë durim edhe për pak dite. Ne planin financiar nuk do keni asnjë lloj problemi apo tronditjeje. Çdo gjë do ju ece për mrekulli.

DEMI21. prill – 21. maj

Do jeni me pak kërkues, me te disponueshem dhe me shprehës ndaj partnerit tuaj gjate kësaj dite. Marrëdhënia me te ka për te qene e jashtëzakonshme. Edhe beqaret nga ana tjetër do ndihmohen nga Venusi dhe do mund ta gjejnë personin me te përshtatshëm. Buxheti nuk do jete ne gjendjen me te mire kështu qe mundohuni te tregoheni tejet te kujdesshëm për çdo hap.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Ju te dashuruarit do keni një dite te qëndrueshme e pa probleme sot. Do jeni optimiste dhe do mendoni gjithmonë gjera te mira. Kjo do ju ndihmoje tej mase. Beqaret do kenë një dite te mbushur me ndjesi te forta. Për ta asgjë nuk ka për te qene me si me pare. Financat do jene shume here me te mira fale mbështetjes se pakushtëzuar te Jupiterit.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Do jene disa planetë qe do ndikojnë tek jeta juaj ne çift gjate gjithë kësaj dite kështu qe përgatituni për te përjetuar emocione te veçanta. Problemeve te se shkuarës do iu vini kapak njëherë e mire. Beqaret edhe pse do kenë takime interesante nuk duhet kurrsesi te nxitohen e te hedhin hapa. Buxheti do mbetet ende delikat prandaj kujdes me çdo lloj shpenzimi.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Edhe për ju ka për te qene një dite pozitive sot. Do dashuroheni ashtu si do e ndieni me partnerin dhe ne mbrëmje mund te merrni edhe vendime me rëndësi. Beqareve me ne fund do iu jepet rasti te kenë një takim vendimtar i cili do ua ndryshoje çdo aspekt te jetës. Gjendja e financave do varet nga mënyra sesi ju do i menaxhoni ato. Me pak me shume maturi mund te ruani qëndrueshmërinë.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Ne orët e para te mëngjesit do ndiheni te qete ju te dashuruarit por pas mesdite situata do ndryshoje tej mase. Do mësoni disa gjera te gabuara qe ka bere partneri dhe do debatoni shume ashpër me njeri-tjetrin. Beqaret le te presin edhe pak për te kërkuar dashurinë sepse sot nuk është aspak momenti i përshtatshëm. Ne planin financiar do jeni me shume fat.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Sot do ketë stuhi te fuqishme ne jetën tuaj ne çift dhe ne disa momente do mendohet edhe një ndarje e përkohshme. Asnjeri nga te dy nuk do hape rruge. Beqaret as nuk do duan te bëjnë ndryshime te statusit sepse edhe ashtu si janë ndihen mire e te përmbushur. Marsi do jete planeti qe do ua favorizojnë financat. Do ju dalin para edhe për te hequr mënjanë edhe për te shpenzuar.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Klima yjore për juve qe jeni ne një lidhje do jete goxha e ngrohte sot. Do merreni vesh për gjithçka me njeri-tjetrin dhe buzëqeshja nuk do ju largohet për asnjë moment nga fytyra. Beqaret do kenë vetëm mundësi për flirte kalimtare, asgjë me shume sesa aq. Ne planin financiar situata do jete e vështirë pavarësisht përpjekjeve qe ju do bëni për ta stabilizuar gjendjen.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Do keni aq shume probleme me partnerin tuaj gjate kësaj dite saqë ne një moment situata mund t’iu dale plotësisht jashtë kontrollit. Do jeni gjithë kohës te mërzitur dhe me nerva. Beqaret do i marrin gjerat shtruar dhe sot do kënaqen vetëm me takime interesante. Buxheti do përmirësohet ne mënyrë te ndjeshme kështu qe do iu jepet mundësia te bëni edhe investime.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Për ata qe janë ne një lidhje dhe deri me sot kane pasur një jete te qete, gjerat edhe sot do ecin mire. Ata qe kane kohe qe debatojnë dhe ankohen mund te vendosin për ndarje përfundimtare. Beqaret do jene tej mase kërkues dhe nuk do ndihen gati për te hedhur hapa me ata qe do takojnë. Buxheti nuk do jete i shkëlqyer, por me mire mundohuni t’ia dilni me aq sesa te merrni hua.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Dite jo e qëndrueshme do jete kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Here pas here nuk do jeni ne humor dhe mund te keni edhe debate. Beqaret do vazhdojnë te jene ne kërkim te personit te duhur, por jo te gjithë do jene me fat. Ne planin financiar do jeni te palogjikshëm dhe mund te hidhni hapa te nxituara për te cilat do pendoheni shpejt. Gjithmonë duhet menduar edhe e ardhmja.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Sot do i përkushtoheni me tepër se asnjëherë me pare partnerit tuaj dhe do bëni qe lidhja mes jush te përjetojë momente fantastike. Te gjithë do ju kenë zili kështu qe bëni kujdes mos ju prishin pune. Beqaret me ne fund do kenë mundësinë te takojnë persona brilante. Ne planin financiar do jeni shume me te organizuar dhe me te kujdesshëm. Gjendja ka për t’u përmirësuar goxha./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 8 dhjetor 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi e hënë 15 maj

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, e premte 17 shkurt 2017

LEXO EDHE:  Horoskopi ditor, 17 Korrik 2017

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: