Connect with Us

Tradhti në Big Brother/ Këto janë çiftet që kanë ndërruar partnerët

Aktualitet

Tradhti në Big Brother/ Këto janë çiftet që kanë ndërruar partnerët

Publikuar

-

Loja e çifteve në Big Brother nuk është aq e thjeshtë sa duket jashtë ekranit. Përveç lojës së dyfishtë dhe përballjes së dyfishtë që duhet të ketë të gjitha çiftet në garë, “rrezik” çdo ditë e më i madh po bëhet edhe xhelozia për partnerin. Kështu, dy çiftet, Xheni me Benardin dhe Dona me Musan sot kanë “shkëmbyer” partnerët duke krijuar një situatë aspak të këndshme në shtëpi.

Dy çiftet qëndruan për një kohë të gjatë në oborr së bashku dhe lojën e xhelozisë u duk sikur e nisi Xheni, e cila, e ulur pranë Benardit, po tentonte ta puthte, por ai i kërkonte t’i largohej. Duke këmbëngulur, Bernardi i kërkon disa herë të largohet dhe e kap për krahu që ta lëvizë nga vendi, por Xheni nuk do dhe për një moment kërkon “ndihmë” nga Musa. “Musa, thuaj”, – lutet ajo: “Tani, ia ke heq ato pikë vetes. Ec tani jashtë”,- reagon menjëherë Benardi.

LEXO EDHE:  Fotinia e zhgënjyer: Nuk e prisja…

Inatin e këtij refuzimi, Xheni do që ta nxjerrë shumë shpejt. Ndaj kërkon që ta bëjë xheloz Benardin. Sapo Musa ngrihet, bashkë me të lëviz edhe Xheni dhe shkon ta përqafojë për të bërë xheloz Benardin, ndërsa ky i fundit reagon dhe shkon të përqafojë e të puthë në faqe Donën.

Xheni dhe Musa kërkojnë të bëjnë xheloze Donën dhe shtrihen së bashku në të njëjtin krevat: “Sot kam për të përfunduar jashtë, do ngel pa krevat”, thotë Musa.

“Ky tjetri më ka harruar komplet. A i ndërrojmë çiftet?”, e pyet me shaka Xheni Musën.

Ndërkohë, Dona ishte në tualet dhe pasi vjen, Musa i thotë: Unë nuk di gjë dhe largohet nga Xheni, ndërsa kjo e fundit i thotë se ishte Musa ai që e thirri. Dona futet në mes të dyve në krevat, ndërsa Xheni largohet menjëherë./BB

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Spitali i Fierit si thesi i miellit për zgjedhje”/ Shehi: Rama nuk e do vendin në BE, Veliaj Kryehajdut

Publikuar

-

Nga

“E ktheu vendin si Kolumbia!”/ Dashamir Shehi ‘shpërthen” keq ndaj Ramës: E ka bërë drogën biznes qeveritar

Kreu i LZHK-së dhe kandidati për deputet në listat e Tiranës, Dashamir Shehi, ka ngritur akuzat se kryeministri Edi Rama nuk e do vendin në Bashkimin Evropian, pasi pretendon se ka prirje autokrate.

Një një reagim për faqen “Brryli Broadway”, ku iu përgjigj pyetjeve edhe të ndjekësve, Shehi e krahasoi Spitalin turk të Fierit si thesin për blerje votash në zgjedhje.

Spitali turk i Fierit është si thesi i miellit për zgjedhje. Ne kemi nevojë për ide, e financim të ideve tona. Për ne shqiptarët Evropa është politikë, demokraci, është shtet ligjor, për gjeneratat e reja Evropa është përpektivë. Evropa duhet të jetë tezë definitive. Duhet të sillemi në mënyrë evropiane. Të bëjmë ligje që i afrohen BE dhe t’i zbatojmë. Të kemi një kulturë politike që BE të mos na shohë me dyshim, se askush nuk e fut dikë të dyshimtë në oborrin e tij. Rama nuk e do Evropën, pasi e pengon në pushtetin absolut. Sovraniste si Erdogani, Putini apo ky i Hungarisë, i bezdis Evropa këta. Larg Evropës është kjo puna e patronazishtëve, a ndodh në ndonjë vend të Evropës, jo por këtu po”, u shpreh ai.

Duke komentuar të rinjtë në politikë, Dashamir Shehi deklaroi se kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është shembulli më i keq i të rinjvë të korruptuar.

LEXO EDHE:  Fotini mendon martesën, Danjel: Po nuk u vramë më parë

LEXO EDHE:  Intervista/ Damiano nxjerr ‘sekretet’ e jetës prej pasaniku në Suedi: Si më ndau Donjeta nga Armela

Puna e vjedhjes është genetike, vjen nga shumë faktore. Nuk e quaj meritë personale faktin që s’kam vjedhur, disa e quajnë budallëk. Nuk kam pishmanllëk për modestinë time materiale. Pashë një foto të vjetër të MJAFT-it, kishin dalë më Kadarenë para 15 vitesh. Mjafto të shohësh këtë foto për të kuptuar sa iluzion është pastërtia e rinisë në politikë, shihi sot ata janë kryehajdutë, shih kryetarin e Bashkisë sot dhe vartësit e tij. I ndershmi në politik të madhe është ai që  është ulur në karrige të madhe dhe është çuar i ndershëm”, theksoi kryetari i LZHK-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kryemadhi refuzon ambasadorët/ Nuk shkon në takimin për zgjedhjet në Elbasan

Publikuar

-

Nga

“The thief shouts catch the thief”! / The SMI scandals with vote theft

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ambasadorja franceze Elisabeth Barsacq dhe ambasadori gjerman Peter Zingraf, do të mbajnë një takim me kandidatët për deputetë të këtij qarku, në zgjedhjet e 25 prillit.

Mësohet se takimi do të mbahet ditën e nesërme dhe të pranishëm do të jenë numri 2 i PS-së Taulant Balla, Gazment Bardhi i Partisë Demokratike dhe Rudina Hajdarin e Nismës “Thurje”.

Por bëhet me dije se në këtë takim nuk do të shkojë Monika Kryemadhi, e cila kandidon në këtë qark nën siglën e LSI-së.

LEXO EDHE:  “Kjo është tradhtia më e madhe”/ Meta: Kush po i zhyt shqiptarët në borxhe dhe varfëri?

LEXO EDHE:  “Kjo është tradhtia më e madhe”/ Meta: Kush po i zhyt shqiptarët në borxhe dhe varfëri?

Sipas mediave, ajo ka refuzuar të shkojë në takimin me ambasadorët pa dhënë asnjë arsye për mosprezencën e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

LSI rënie drastike/ Ja kush parti pritet të fitojë me 25 prill në Elbasan

Publikuar

-

Nga

LSI rënie drastike/ Ja kush parti pritet të fitojë me 25 prill në Elbasan

Nëse qytetarët do të votonin sot në qarkun e Elbasanit, sipas sondazhit të Piepolit PS do të merrte  52-56 % të votave e përkthyer në 8-9 mandate.

Koalicioni PD-Aleanca për Ndryshim do të merrte 37-41 % të votave e përkthyer në 4-6 mandate.

LSI ka rënë me 0.5% krahasuar me matjen më 7 prill.

Ndërkohë që Rudina Hajdari e renditur e para në qarkun e Elbasanit nën siglën e partisë ‘Nisma Thurje’ nuk do mund të merrte një mandat nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin sot, edhe pse pritet të marrë deri në 2.5% të votave.

LEXO TE PLOTE