Connect with Us

Kush është muskulozi shqiptar që vrau shefin e tij vetëm me një shkelm?

Aktualitet

Kush është muskulozi shqiptar që vrau shefin e tij vetëm me një shkelm?

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë mësohet se ka ndodhur në Zvicër. Një i ri shqiptar vetëm 21 vjeç akuzohet se pak ditë më parë ka vrarë shefin e tij, i cili ishte drejtori i fabrikës së orave ku punonte shqiptari.

Alexandër, M., 21 vjeç me shtetësi zviceriane, por nga Kosova, ditën e shtunë rreth orësh 4:30 të mëngjesit ëmsohet se ka goditur me një shkelm shefin e tij përpara fabrikës. Fabricio. C., ka rënë menjëherë përtokë dhe mesa duket përplasje ka qenë shumë e rëndë ç’ka i ka sjellë më pas vdekjen.

Nga dëshmitarët në vendngjarje thuhet se Alenxadër pasi e qëlloi me shkelm Fabricion dhe ai ra në tokë, është larguar shumë gjakftohtë. Mirëpo ngjarja është parë nga njëri prej personave të sigurimit, i cili ka arritur ta kapë Alexandrin deri në ardhjen e policisë. Megjithëse Fabricio, baba i dy fëmijëve 8 dhe 9 vjeç është dërguar menjëherë në spital, ai ka ndërruar jetë.

Kjo ngjarje ka ndikuar shumë në këtë qytezë dhe të gjithë janë shprehur të tmerruar.

LEXO EDHE:  Reagon trajneri/ Ja pse Behrami u largua nga Zvicra

Mësohet se Alexandri 21 vjeç është një maço brutal, muskuloz dhe adhurures i makinave të shpejta./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Kronika

Foto/ Plagosja me armë zjarri në mes të Korçës, zbardhen detajet e reja

Publikuar

-

Nga

Foto/ Zbardhen detaje të reja nga plagosja me armë zjarri në Korçë

Janë zbardhur detaje të reja nga plagosja me armë zjarri që ndodhi mbrëmjen e sotme në Korçë.

Sipas informacioneve zyrtare nga policia, i plagosur ka mbetur shtetasi me inicialet I.Q 45 vjeç, i cili ndodhet në spital jasht  rrezikut për jetën.

Ndërkaq vijon puna për kapjen e autorëve.

Më datë 02.03.2021, rreth orës 17:50, në lagjen nr. 5, Korçë, pas një konflikti për motive të dobëta, dyshohet se është dëmtuar në këmbë, si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit, shtetasi I. Q., rreth 45 vjeç, banues në Korçë, i cili u dërgua në Spitalin e Korçës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor vijon punën për sekuestrimin e çdo prove të mundshme që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit, si dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE:  Zvicër/ Gjendet ‘lumë’ kartmonedhash 500 € në tualetet e Gjenevës

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Publikuar

-

Nga

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Korçës.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë maternitetit të vjetër.

I plagosuri ka marrë plagë në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Polica ndodhet në vendngjarje dhe po punon për kapjen e autorit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Biznesmen i suksesshëm në Gjermani/ Patozi prezanton kandidatin e Bindjes për Vlorën

Publikuar

-

Nga

Biznesmen i suksesshëm në Gjermani/ Patozi prezanton kandidatin e Bindjes për Vlorën

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka prezantuar kandidatin për qarkun e Vlorës, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Bëhet fjalë për Arjan Devollaj, biznesmen i suksesshëm në Gjermani dhe në Shqipëri.

“Mirë se vjen Arjan Devollaj!

Ndjehem i nderuar që arjan devollaj do të jetë pjesë e skuadrës sonë të kandidatëve për qarkun e vlorës.

Një djalë i ri dhe i realizuar vlonjat, biznesmen i suksesshëm në gjermani dhe në shqipëri, ai synon të japë kontributin e vet për projektin tonë politik, që synon ndryshimin dhe jo thjesht rotacionin.

Arjan Devollaj, vlerë e shtuar e bindjes demokratike për Vlorën dhe Shqipërinë.”, shkruan Patozi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE