Connect with Us

Ironia e fortë e Blushit me liderët politikë/Krizë telefonash të prishur!

Aktualitet

Ironia e fortë e Blushit me liderët politikë/Krizë telefonash të prishur!

Publikuar

-

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, ka ironizuar me krizën politike të krijuar në vend, duke e quajtur një krizë telefonash.

Në rrjetet sociale, Blushi ka përshkruar me pak fjalë atë që ndodhi orët e fundit, ku pati një dalje publike nga të eksponentët më të lartë në vend, që nga Presidenti Bujar Nishani, kryeministri Edi Rama, kryeparlamentari Ilir Meta dhe krydemokrati Lulzim Basha.

Ndërsa përmes ironisë, Blushi sqaron se çfarë thanë ata, duke deklaruar se kjo është Republika e Telefonave të Prishur.

LEXO EDHE:  Teatri Kombëtar/ Veliaj "përplaset" sërish me Metën

“REPUBLIKA E TELEFONAVE TË PRISHUR! Kjo krizë po kthehet ne një krizë telefonash. Bujari Nishani thotë deri sa ta zgjidhni vetë mos më merrni ne telefon.Edi Rama i thotë PD me merrni në telefon. Lul Basha thotë ndrysho numrin e telefonit. Ilir Meta thotë telefoni im është i hapur për te gjithë. Kjo është Republika e Telefonave të Prishur”, shkruan Blushi./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Zgjohet Luli/ Tek Fevzo për përrallën e radhës

Publikuar

-

Nga

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash

Tashmë shqiptarët e njohin dobësinë e kreut të Republikës së re, Lulzim Basha, ose më saktë dashurinë e tij të madhe për gjumin.

Në shtatë vite në krye të opozitës, ajo çfarë ka ditur të bëjë më mirë Lulzim Basha është të flejë gjumë, dhe të bëjë tek tuk ndonjë konferencë, për të sulmuar të ashtuquajturit “oligarkë”, të cilëve më pas ua harron emrin.Por, pas një “zhdukje” të gjatë nga ekranet televizive, më në fund Luli qenka zgjuar.

LEXO EDHE:  “Çdo spital privat në shërbim të shtetit”/ Rama jep urdhër: Kush kundërshton 5 mln lekë gjobë

LEXO EDHE:  Teatri Kombëtar/ Veliaj "përplaset" sërish me Metën

Mësohet se Lulzim Basha do jetë i pranishëm sot në orën 21:00, në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, për të thënë përrallën e radhës, dhe pastaj të shkojë sërish të flejë në vilat e oligarkëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Emri i Evis Kushit mbërrin në Presidencë/ Meta ka 7 ditë afat për dekretim

Publikuar

-

Nga

Emri i Evis Kushit mbërrin në Presidencë/ Meta ka 7 ditë afat

Pak ditë më parë u bë i ditur emri i ministres së re të Arsimit, që do të marr postin e Besa Shahinit.

Emri që u përzgjodh nga Kryeministri Rama ishte ai i Evis Kushit, për të drejtuar Ministrinë e Arsimit.

Kryeministria ka mbërritur në Presidencë për të dekretuar në postin e ministres së Arsimit deputeten socialiste Evis Kushi.Në bazë të Kushtetutës, Presidenti i Republikës ka 7 ditë afat për t’u shprehur me dekret lidhur me propozimin që vjen për ndryshimet në qeveri.

LEXO EDHE:  Pse nuk besohet Lulzim Basha kur sulmon Henri Çilin?

LEXO EDHE:  Teatri Kombëtar/ Veliaj "përplaset" sërish me Metën

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestimi i “bosit” të kokainës në Dubai/ Klodiana Lala: Ja si financonte blerjen e sasive të mëdha të drogës, përdorte aplikacion kinez…

Publikuar

-

Nga

Gazetarja Klodiana Lala ka zbuluar detaje nga operacioni ”Los Blancos” dhe arrestimi i Eldi Dizdarit në Dubai.

E ftuar në rubrikën ”Opinion” në Neës24 , gazetarja Lala tha se prej 2 vitesh në kërkim Dizdari kontrollonte trafikun e kokainës nga Dubai teksa financonte blerjen e sasive të mëdha kokaine nga Amerika e Jugut, prej nga i dërgonte Dritan Rexhepi, kreu i kartelit shqiptar të trafikut të kokainës.

Më tej Lala zbulon se Dizdari përdorte aplikacion kinez që droga të blihej dhe të shkonte më pas në Holandë dhe vende të tjera të BE, ose në Turqi dhe Lindjen e Mesme ku shkëmbehej me heroinë.
Po ashtu gazetarja shprehet e bindur se nga ende njerëz në Shqipëri që janë pjesë e këtij karteli, teksa thekson se ky kartel nuk ishte i përbërë vetëm nga shqiptarë, por këta të fundit ishin vendosur në pikat kyçe.

“Ka filluar në 2015 pas dyshimeve dhe sinjalizimeve në disa vende ku dyshohej se eksponentë të krimit në Shqipëri trafikonin drogëra të forta. Dritan Rexhepi, i arrestuar prej 2014 në burg në Ekuador, autoritetet e huaja rezulton se organizon transportimin e drogës nga Amerika Latine në BE.Policia shqiptare ka bërë një punë të mirë sa i përket bashkëpunimit me të huajt.

Prej ardhjes të Tonin Vocajt tek Policia Kriminale, ka pasur tjetër ritëm. Hetimet flasin për 4 ton kokainë dhe 5.5 milionë euro.
Ka patur arrestime në Holandë, Rumani, disa shtete. Disa të dënuar më parë. Ka një bazë në Dubai, ku u arrestua Eldi Dizdari. Një personazh mjaft i njohur në Shqipëri, ka qenë i dyshuar si i përfshirë në vrasjen e bllokut më 4 tetor 2018. Mendohej se inicioi sherrin.

LEXO EDHE:  Pse nuk besohet Lulzim Basha kur sulmon Henri Çilin?

LEXO EDHE:  Dokumentet ekskluzive/ Ben Blushi kallëzohet penalisht për shtëpinë në Dardhë

Bëhet fjalë tek operacioni për një hetim prej 5 vitesh. Të arrestuarit lidhje të Dritan Rexhepit. Sigurisht që sfida e Policisë shqiptare dhe të huajt për të goditur kartelet e drogës mbetet ende. Dizdari kryente aktivitetin nga Dubai. Financonte blerjen e sasive të mëdha të kokainës, përdorte aplikacion kinez dhe droga vinte për në Holandë dhe në BE. Ndërkohë sasitë e tjera vinin drejt Turqisë, ku shkëmbeheshin me heroinë.
Trafikantët mbanin lidhje, dhe nga burimet më ëshë dhënë që ka persona të tjerë të dyshuar që edhe brenda Shqipërisë bashkëpunojnë.

Bëhet fjalë për një rrjet jo vetëm nga shqiptarë, edhe persona të tjerë nga vende të ndryshme. Por në rastin konkret pikat kyçe janë shqiptarë. Varret shumë tek mënyra si kanë operuar. Pikat kyçe i kishin shqiptarët dhe lëvizin fijet e krimit.
Mendohet që sasitë e drogës kanë qenë jashtëzakonisht të mëdha. Një biznesmen vlonjat krijoi kompaninë private që përdorej për transportin e drogës. Nuk është e njohur, por përdorej vetëm prej trafikantëve. Si në rastin e Arbër Çekajt, apo edhe kokaina në Greqi që u gjurmua dhe u zëvendësua me oriz. Ajo çfarë duhet parë, është një vëmendje e shtuar në dogana. Të gjithë konteinerët që vijnë, autoritetet po përpiqen t’i kalojnë në skanera.
Ky operacion do të vijojë dhe nga çka informacione mendoj se mund të çojë prapa hekurave peshqit e mëdhenj të Shqipërisë. ”- tha Lala.

LEXO TE PLOTE