Connect with Us

Basha t’i tregojë gjithçka amerikanëve/Të dalë lakuriq si Rama në plazh!

Aktualitet

Basha t’i tregojë gjithçka amerikanëve/Të dalë lakuriq si Rama në plazh!

Publikuar

-

Nga Ylli Dylgjeri  Nëse Rama doli lakuriq në plazh, aty ku edhe dilet, Basha duhet tu dalë lakuriq amerikanëve!!!

Tu tregojë gjithshka.Të mirë, e të ligë.Të tijat e të botës. Ai po shkon për mbrojtje e mbështetje në SHBA dhe Avokatit i thuhet e verteta. Ai e di pastaj si e bën mbrojtjen- thotë një filozof i së drejtës.

Mu kujtua kjo këshillë për Bashën, pasi lexova kujtimet e të madhit Çurçill. Në librin e Tij me kujtime rreth udhëtimit të parë drejt USA, në kuadrin e bisedimeve për krijimin e frontit të përbashkët antinazist, (Luft 2 botrore). Në udhëtim Çurçilli shoqërohej nga Ambadadori amerikan në Londër. Udhetimi bëhej me det me transoqeanikun Queen Elisabete. Në marrëveshje me ambasadorin amerikan për ta bërë udhëtimin sa më atraktiv kishin vendosur të pinin çdo pasdite në kuvertë çajin apo wiskin e pëlqyer. Kështu u bë. Por…pas këtij rituali në ditën e tretë Çërçilli nuk del në kuvertë sipas orarit të fiksuar. Ambasadori shqetësohet dhe shkon në dhomën e Çërçillit. Troket dhe pret…por ku hapet dera sheh që i del përpara Çurçilli nudo.

LEXO EDHE:  “Vrisni veten”!/Dule i përgjigjet Ramës: Mburravec!

Uaaaauuuu!
Si jeni Ser- e pyet.
Mirë- përgjigjet Çërçilli (Ai e kish zakon të flinte l zhveshur)
-Po pse kështu?
Amerikanëve, Ne britanikët i tregojmë gjithshka. Sigurisht, ky ishte humori Çërçill.
Të vërtetën amerikanëve edhe po s’ja e treguan Ne, na e tregojnë Ato./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE