Zjarr te Biblioteka Kombëtare

15 Mars 2017, 10:03, Aktualitet CNA

Një zjarr ka përfshirë këtë paradite Bibliotekën Kombëtare, në kryeqytet. Mësohet se zjarri ka rënë në katin e nëndheshëm të bibliotekës.

Nga raportimet e para mësohet se nuk ka të lënduar, ndërsa nuk dihen dëmet materiale.

Policia dhe zjarrfikëset kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Ndërkohë, nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit./CityNews

Lajmet e fundit nga