Connect with Us

Dëshmi shokuese për Fatmir Xhafajn!/Ja e shkuara e tij e zezë (Dokumentet)

Aktualitet

Dëshmi shokuese për Fatmir Xhafajn!/Ja e shkuara e tij e zezë (Dokumentet)

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar ashpër ministrin e ri të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha shkruan se Xhafaj, një xhelat i diktaturës hoxhiste, ka fshehur në dokumentet zyrtare të shkuarën e tij të zezë.

Ai publikon mesazhet denoncuese të qytetarëve, që sipas ish-kryeministrit, tregojnë dokumentet dhe të shkuarën e Xhafajt.

Ja denoncimi i plotë:

-Ndofta sot edhe varri i Arben Dukes ka levizur nga vendi nga emerimi i Fatmir Xhafes, shkruan nipi i te ndjerit!
-Fatmir Xhafa, nje xhelat i diktatures hoxhiste ka fshehur ne dokumentat zyrtare te shkuaren e tij te zeze!

Qytetaret dixhital denoncojne:
Fatmir Xhafa ka fshehur periudhen me te zeze te jetes se tij, ate te xhelatit te diktatures hoxhiste.
Keshtu ai shkruan ne dokumenta se,
-ne vitet 1980-1986 ka qene jurist por ne te vertet ka qene
-hetues i sigurimit te shtetit qe ka torturuar njerez te pafajshem dhe ka kerkuar ne shume raste
-denime te renda ndaj tyre
– Njeri prej te denuarve te tij eshte Arben Duka nga Kruja, i denuar 17 vjet burg dhe vuajtur denimin ne Spaç
-nipi i Arben Dukes shpreh revolten e tij te thelle dhe e akuzon Xhafen si xhelatin e xhaxhait te tij te pafajshem! sb

“Zoti Berisha pershendetje.
Desha thjesht te shkruaja dicka ne lidhje me postimin tuaj sot ne Facebook per emerimin e ri te Ministrit te Brendshem nuk e di po ky esht turpi me i madh dhe krimi me i madh qe po i behet ketij kombi. Fatmir Xhafa ka qen hetues i xhaxhait tim sot fatkeqsisht nuk esht me ne jete sepse e kan vrare dhe akoma nuk esht gjetur vrasesi por ankesa ime esht kjo si ka mundsi ai qe ka hetuar dhe denuar ne kohen e Monizmit sot behet Minister cfar Reforme esht kjo ai Qelbesire ka denuar xhaxhain tim me 17 vite burgim ne burgun e Te famshmit Burgun e Spacit madje per ta vertetuar mund te dergoni njerez dhe jam i gatshem ta beni dhe Publike ka denuar Arben Duken nga Kruja ju na njihni mir dhe Familjarisht jam Nipi i Fahrije Dukes ndoshta sot edhe varri i Arben Dukes ka levizur nga emerimi i Fatmir Xhafes ky esht nje turp i vertet kjo Qeveri do hedhur sa me pare.”
“Mirëmbrëma Dr.Berisha!

LEXO EDHE:  Edi Rama prezanton në Berat projektet e Berishës

Kam lexuar CV e mercenarit te zellshëm te rregjimit te kaluar, Fatmir Xhafa i cili shkruan se nga vitet 1980 – 1986 ka qene jurist. Dhe me pas ben nje kapercim pas viteve ’90 – të ku pasurin CV – në e tij duke lënë në heshtje periudhën ku ka qenë Sekretar e Parë i Rinisë për Tiranen, si instrument i rendesishem
I makinerise represive te ati rregjimi. Ky monster do bej Vetting – un….?! Tmerr….në ç’farë duarsh ka rënë Shqipëria. Të lutem, mos u tërrhiqni deri sa te realizohet qëllimi i opozitës për një qeveri teknike, sepse me këta monstra vota e shqiptarëve është e rrezikuar. Suksese. Keni qene dhe mbeteni mbi të gjitha NJERI. Zoti ju bekoftë familjarisht.”/CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

2 Comments

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pas “djegies” nga Kryemadhi/ Rebelohet Keidi Mehmetaj, sherr në studio

Publikuar

-

Nga

Keidi Mehmetaj, e cila “ u dogj” nga kryetarja LSI-së, Monika Kryemadhi për hir të Petrit Vasilit, edhe pse kishte më shumë vota se ai, është shfaqur sot e rebeluar.

Në studion e Breaking në TopNews, ajo është përplasur me moderatoren e emisionit.

Gjithçka ka ndodhur pas deklaratës së Mehmetaj se LSI ka patur kandidatë të papërfolur pë raste korrupsioni.

Kaq ka mjaftuar që moderatorja e emisionit t’i kujtonte Mehmetaj video- skandalin e kandidatit të LSI për Tiranën Etien Joka i cili blinte vota me 100 dollarë.

Debati i plotë:

Gazetarja: Sa meritokraci ka brenda LSI-së?

Mehmetaj: Brenda LSI ka shumë meritokraci, pasi ka shumë figura të papërfolura.

Gazetarja: Kemi kandidatin e LSI në Tiranë i cili doli për blerje votash?

Mehmetaj: Atë video e nxorët ju është gjykata që do ta vendosë fatin për Etjen Jokën. Ju jeni të anshëm prandaj, i kemi bërë të gjitha denoncimet e shit-blerjes së votës.

LEXO EDHE:  Berisha “kërcënon” Ramën: Ndalo terrorin ose…

LEXO EDHE:  Artan Hoxha: Kush është garanti i drogës së kapur?/ Flet Fatmir Xhafaj

 Gazetarja: Po ne e nxorëm, Keidi ti nuk e vendos rolin në media, ne në këtë program kemi nxjerr shitje dhe blerje votash të LSI. Videon e shitblerjes së votave te PS ma sjell dhe ta nxjerr?

 Gazetarja: Në momentin që ju thoni që ka shumë vajza dhe djem që punojnë për LSI, por kur ju thoni se nuk kemi njerëz të papërfolur?

 Mehmetaj: Unë nuk i largohem asnjë lloj debati, por ju nuk jeni të gatshëm se 99% e figurave të LSI janë të pa përfolur. Më thoni se a ka deputetë të PS dhe PSD që nuk janë të pa përfolur. Më gjeni ju të drejtën se si Damian Gjiknuri i akuzuar për blerje votash është akoma në parlament.

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Një thirrje publike ambasadores së SHBA-ve, Yuri Kim

Publikuar

-

Nga

Sot, për të disatën herë, ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim ka reaguar, duke iu drejtuar mediave, që të mos heshtin për çështje të caktuara, por të tregojnë guxim dhe t’i shërbejnë publikut.

Reagimi i ambasadores Kim, ka ardhur pas kërkesës së bërë dje nga ONM, në lidhje me prokuroren e Tiranës, Elisabeta Imeraj. Pra, ankimin e bërë në KPK dhe kalimin në KPA.

Një reagim i ambasadores që vjen pas Reformës në Drejtësi, një proçes që është udhëhequr nga vetë amerikanët dhe Bashkimi Europian, por për herë të dytë ajo përsëriste apelin ndaj mediave.

Të parin e ka bërë publik, të ashpër dhe të fortë, në studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan, dhe kjo ishte hera e dytë që fliste ndaj mediave.

Në fakt ne si redaksi, kemi dy kërkesa të thjeshta, ndoshta që Zonja Ambasadore mund t’i ndihmojë edhe mediat, por edhe shqiptarët, nëpërmjet Twitter-it, të saj.

Së pari, thirrja është që mediat të mos keqpërdoren nga ortakëri korruptive, të cilat ju mbyllin gojën. Pra, ky është rasti konkret, është rasti i Top Channel, që mbron publikisht me kronika dhe emisione, aferën korruptive të inceneratorëve, të cilen e ka nën hetim SPAK.

Thirrja jonë është mjaft e thjeshtë. A mund t’i kërkohet publikisht SPAK-ut, të zbardhë dosjen e inceneratorëve dhe lidhjet me Top Channel?

Kjo do të ishte mjaft e rëndësishme.

Nga ana tjetër, zonja Ambasadore mund t’i kërkojë këtij institucioni edhe hetimin e pasurisë së drejtorit të këtij televizioni, Ben Blushi. Apo të ardhurat që qarkullon kjo media dhe lidhjet e tyre me koncesionet që jep qeveria.

Pra, lidhja qeveri-korrupsion, nëpër koncesione dhe më pas ortakëri në media, duke i financuar ato.

Ndaj, e nderuar Zonja Ambasadore, me shpresën se do ta lexoni kërkesën tonë dhe do të reagoni, qoftë ndaj SPAK, të cilin ju e quani një histori suksesi, i cili në fakt është si ai “djalli” që fshihet në detaje. Ku megjithëse pretendohet një luftë e madhe, kundër korrupsionit, duhet të dini se shumë letra harrohen në sirtar dhe SPAK nuk heton deri në fund korrupsionin në media, apo korrupsionin e inceneratorëve, dosje të cilat i “përpëlit”, ose nuk i shqyrton fare.

LEXO EDHE:  Ish-kryeministri jep alarmin/ Shqipëria po mbetet pa mjekë, sa ikën në 18 muaj

LEXO EDHE:  Zhduken 28 dokumente super sekrete në Ministrinë e Brendshme/Ja kush i ka vjedhur

Prandaj, dhe thirrja jonë është publike. Thojini me emra ato mediat që nuk flasin edhe kur bëhet fjalë për trafikantë droge, edhe kur bëhet fjalë për inceneratorët, edhe kur bëhet fjalë për mbështetje prokurorësh.

E në rast se nuk doni t’i thoni me emra, për të ruajtur etikën, nga ana tjetër ju mund t’i kërkoni SPAK, të shkartisë njën herë e mirë letrat, të hapë dosjet dhe të mbyllë deri në fund hetimet për skandalin e inceneratorëve dhe dosjet korruptive që lidhen me koncesionet e qeverisë në marrëdhënie me mediat./CNA.al

Ambasadorja amerikane reagim të fortë për mediat

Letër publike ambasadores Kim/ Pse SPAK nuk e heton këtë “peshk të madh”?!

Ben Blushi kapet me “presh në dorë”/ Këmbanë alarmi për SPAK

Çfarë fsheh biznesi i Ben Blushit me Vjollca Hoxhën dhe pronarët e inceneratorëve

Ekskluzive/ Dalin hapur, Ben Blushi, Vjollca Hoxha dhe pronarët e inceneratorëve themelojnë kompani në Tiranë

Dokumentet ekskluzive-Skandali me tenderin e inceneratorit/ Kompania fituese pa asnjë aktivitet biznesi, shkeljet proceduriale

Ekskluzive dokumentet/ Klodi i inceneratoreve dhe Ben Blushi, blejnë “Lori Kafe”

Dokumentet ekskluzive-Skandali me inceneratorin e Fierit/ Si u zhvatën dhjetëra milion euro nga taksat e shqiptarëve

Skandali-Nga pronarët e mediave tek kompanitë off shore/ Skema e plotë e koncesionit të inceneratorëve, emrat e përfshirë

Skandali/ Zbulohet skema e plotë, si pronarët e inceneratorëve paguan aksionerët e Top Channel

LEXO TE PLOTE

Politikë

Hapja e negociatave/ Krocia pro Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Publikuar

-

Nga

Ministri i Jashtëm Kroat Gordan Grlic Radman, është shprehur me nota positive për përmbushjen e kritereve për çeljen e negociatave nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut.

Sipas HRT, media e Kroacisë, ende nuk ka marrëveshje për t’i hapur negociatat me Maqedoninë e Veriut për shkak të kundërshtimit të Bullgarisë.

Pasi ende ka disa vende që janë kundër hapjes  së negociatave me Shqipërinë dhe me Maqedoninë e Veriut./CNA.al

LEXO TE PLOTE