Connect with Us

Protesta e opozitës/ Basha: Duam Vetting të vërtetë dhe jo fasadë

Aktualitet

Protesta e opozitës/ Basha: Duam Vetting të vërtetë dhe jo fasadë

Publikuar

-

Në ditën e 10 të protestës, kreu i PD, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me qytetarët tha se askush nuk e beson se kryeministri Rama e do drejtësinë.

Në protestën e opozitës, Basha tha se do të ketë Vetting, një ditë pas largimit të kryeministrit të bandave.  Duke sulmuar kryeministrin Rama, Basha tha se ai mbron dhunuesin dhe se ky është mekanizmi që ka rikthyer terrorin e bandave të veshura me pushtet.

Para qytetarëve, Basha premtoi se do të përmbysë tiraninë e krimit e në të njëjtën kohë, të heqin dorë nga krimi e kriminelët. Ndër të tjera, kreu i PD premtoi për një Vetting të vertetë dhe jo një fasadë, për zgjedhje të lira e të ndershme.

LEXO EDHE:  “Sa herë flet Rama mashtron”/ Bardhi i përgjigjet kryeministrit: Mbaj premtimet

Duke brohoritur me protestuesit, Basha shtoi se ata që e duan Vettingun janë me opozitën, për të siguruar zgjedhje të lira e të ndershme, e ata që nuk e bëjnë këtë zgjedhje, kanë vendosur që të reshtohen me Republikën e krimit, tha më tej ai. /CityNews

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Aksident në Tiranë/ Makina përplas këmbësoren, policia jep detajet

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë, ku një makinë ka përplasur një këmbësore, e cila ndidhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Përmes një njoftimi, policia bën me dij se drejtuesi i mjetit, shtetasi D.K ka përplasur 21 vjeçaren me iniciale E.K në vendin e quajtur “Ura e Beshirit”.

Tiranë/ Informacion paraprakLEXO EDHE:  PD plas “bombën”/Vota e bashkimit PS-LSI vlen 240 milionë euro, e vërteta e mbledhjes së djeshme

LEXO EDHE:  “Sa herë flet Rama mashtron”/ Bardhi i përgjigjet kryeministrit: Mbaj premtimet

Me datë 29.11.2021, në vendin e quajtur “Ura e Beshirit”, mjeti me drejtues shtetasin D. K., ka aksidentuar shtetasen këmbësore E. K., 21 vjeçe, e cila ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor është në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E qëlluan me silenciator/ Policia jep detajet, si tentuan ta eliminojnë ish kryetarin e Komunës Velipojë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia e Shtetit ka dhënë detaje lidhur me atentatin ndaj ish-kryetarit të Komunës së Velipojës, Pashko Ujka.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të shtëpisë së tij, në një lulishte pranë Kishës Ortodokse ku ai ka qenë duke ecur.

Ujka është plagosur në shtyllën kurrizore ndërkohë që është transportuar në spital.

Shkodër/ Informacion paraprakRreth orës 18:15, në lagjen “Vasil Shanto” Shkodër, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi P. U., 64 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  “Vlora ia bëri fora”/ PS kryeson renditjen, partia e Metës e papërfillshme

LEXO EDHE:  Deputeti i PS shpërthen ndaj Bashës/ Duhet të ishte në burg

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë shërbimet e Policisë dhe vijon krehja e zonës me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e ngjarjes.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Atentati në Shkodër/ Kush është ish-deputeti që u plagos rëndë

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e sotme, në qendër të qytetit të Shkodrës mbeti i plagosur rëndë ish-deputeti i Partisë Demokristiane dhe ish-kryetari i Komunës së Velipojës, Pashko Ujka, 64 vjeç.

Ndaj tij u qëllua me një armë tip pistoletë me silenciator, fill pasi ai kishte dalë nga banesa e tij që ndodhet në lagjen “Vasil Shanto”.Pashko Ujka më herët ka qenë deputet i Partisë Demokristiane përgjatë legjislaturës në vitet 2005-2009, i zgjedhur në Shkodër. Nga viti 2011 e deri në 2015, ai ka qenë kryetar i Komunës së Velipojës.

LEXO EDHE:  “Vlora ia bëri fora”/ PS kryeson renditjen, partia e Metës e papërfillshme

LEXO EDHE:  Video-“Teatri” i Kryemadhit/ Pse shoqërimi në polici ishte vetëm një skenar  

Ujka është kërcënuar edhe herë të tjera, pasi drejt banesës së tij është qëlluar me armë zjarri./CNA.al

LEXO TE PLOTE