E fundit!

x

Basha “kërcënon” Ramën/ Mos provoko, se ...! Ja kush e goditi Spahiun

26 Shkurt 2017, 11:08, Aktualitet CNA

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua sot në çadrën e protestës me artistë dhe intelektualët. Ai ka përsëritur thirrje që qeveria të tërhiqet dhe të pranojë qeverinë teknike, pasi në të kudnër sipas tij, do të vijojnë protestat.

Ndër të tjera, Basha tha se Rama e ka lidhur fatin e tij me hajdutët e zuzarët, ndaj ka frikë nga drejtësia.

?Artisë të nderuar, intelektualë të fuqishëm të vendit, sportistë janë këtu sepse i bashkon kauza e zgjedhjeve të lira e të ndershme. Pakica shkel ditë për ditë ligjin, Kushtetutën. Pse e shkel ligjin Edi Rama? Për të mbajtur në punë Elvis Rroshin, për të mbajtur një bandit të dënuar për përdhunim. Nga ana tjetër i merr shpirtin, i vë këmbën në fyt të varfrit, atij që nuk ka mundësi t?i kthejë favoret me krim. Edi Rama e ka lidhur fatin e tij me një grusht hajdutësh e zuzarësh. Meqë e ka lidhur fatin me ta ka frikë nga gjykimi i shumicës, ndaj ka bërë gati taborrët e kriminelëve. I ka ndarë bashki më bashki, iu ka vënë detyrë të terrorizojnë qytetarët, me qëllim që të prishë zgjedhjet e 18 qershorit. Ose dëshpërim dhe ulje koke, ose largimin masiv të tyre. Deri më 18 shkurt frika mbizotëronte në popull dhe kokoshi 200 milionësh kërkohej. Prej 18 shkurtit nuk po gjen dot vrimë ku të fusë kokën. Populli e ka kuptuar se nuk duhet të ketë frikë nga kjo pakicë që përfaqëson llumin e shoqërisë. Edi Rama dhe banda e tij është më e izoluar se kurrë. Nuk e do veriu, jugu dhe as ndërkombëtarët. Të gjithë e kanë kuptuar se beteja jonë nuk mund të ketë përfundim tjetër përveç fitores?, deklaroi kreu i PD.

Më tej, Basha ka paralajmëruar Ramën të mos provokojë, se sipas tij, do ta pësojë keq.

?Mos provokoni, se do e pësoni! Dje njerëzit e Ramës goditën në pabesi Spahiun. Rama të ndalë provokimet dhe t?iu përgjigjet grevistëve të Zharrëzës. Ata kanë mbështetjen e plotë të kësaj çadre?, tha Basha./CityNews

Lajmet e fundit nga