Connect with Us

Fotot ekskluzive/ Ilir Meta negociata me Agron Dukën, pritet largimi nga qeveria?!

Aktualitet

Fotot ekskluzive/ Ilir Meta negociata me Agron Dukën, pritet largimi nga qeveria?!

Publikuar

-

Kreu i PAA Agron Duka është fotografuar sot në mesditë në orën 13.00 më kreun e kuvendit Ilir Meta.

CityNews ka mundur të sigurojë fotot e këtij takimi ku kryetari i LSI (duket me shpinë në foto), përballë tij qëndron kreu i i PAA Agron Duka. Takimi është zhvilluar në një nga hotelet luksoze në qendër të kryeqytetit.

Aktualiteti politik dhe largimi i LSI nga qeveria në mbështetje të qeverisë teknike janë temat më të nxehta të ditës. Protesta dhe ngujimi i opozitës kanë qenë pikat e bisedës të Dukës me Ilir Metën. Kreu agrar ndoshta po negocion në emër të opozitës me kryetarin e LSI që pritet me shumë gjata të braktisë Edi Ramën.

LEXO EDHE:  Basha 40 minuta kokë më kokë me Donald Lu/Çfarë u diskutua?

CityNews kontaktoi me kreun e PAA, Agron Duka i cili konfirmoi takimin dhe tha se biseda ishte për ccështjet e ditës. Pak më parë në një dalje për mediat Ilir Meta tha se “çdo protestë paqësore dhe demokratike është për t’u respektuar. Çdo kërkesë për garantimin e zgjedhjeve meriton dialog. Parlamenti është i të gjithëve, edhe i opozitës”./CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE