Connect with Us

Horoskopi e diel 12 shkurt

Aktualitet

Horoskopi e diel 12 shkurt

Publikuar

-

DASHI21. mars – 20. prill

Kjo dite do jete e begate dhe aspak problematike për juve qe jeni ne një lidhje. Pasioni do jete here pas here i zjarrte dhe zemra do ju dridhet me shume se kurdoherë me pare. Beqaret do jene gjate gjithë kohës ne lëvizje. Ata do kenë plot njohje, por njëherë për njëherë nuk do duan te bëjnë zgjedhje. Ne planin financiar nuk do dini si ta menaxhoni situatën.

DEMI21. prill – 21. maj

Do keni goxha mosmarrëveshje me partnerin tuaj gjate gjithë kësaj dite gjerat nuk do ecin aspak ashtu si i kishit ëndërruar. Beqaret nuk do i kenë mendimet e qarta dhe nuk do hedhin asnjë hap. Me mire le te presin edhe disa kohe ne mënyrë qe te mos bëjnë gabime. Ne planin financiar gjendja ka për te qene e jashtëzakonshme dhe nuk do keni aspak probleme.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Dite e gëzuar ka për te qene kjo e sotmja për te gjitha ata qe janë ne një lidhje. Do jeni shume me tolerante dhe te kuptueshëm me partnerin prandaj gjerat do ecin me se miri. Edhe beqaret do kenë një dite premtuese dhe me takime interesante. Te ardhurat nuk do jene te jashtëzakonshme, megjithatë disi me te mira se disa dite me pare.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Dite e ekuilibruar do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Pas disa konflikteve klima do filloje menjëherë te ngrohet. Do gjeni gjithmonë mënyrën e duhur për te kërkuar falje. Beqaret duhet ta kontrollojnë veten, pasi po bene gabime do i vuajnë gjate pasojat. Ne planin financiar ka rrezik te përballeni me goxha tronditje dhe nuk do dini çfarë te bëni. Me e mira do jete te pranoni ndihmën e te afërmve.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Jeta juaj ne çift do jete mjaft e bukur gjate kësaj dite. Partneri nuk do ndalet se ju surprizuari dhe se ju emocionuari. Ne çdo moment zemra ka për t’iu rrahur fort. Beqaret ka mundësi te dekurajohen sot pas refuzimit te disa propozimeve qe do bëjnë. Për financat ka për te qene një dite normale dhe për fatin tuaj te mire nuk do keni vështirësi serioze.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Përfitoni nga ambienti i qete i kësaj dite për te folur hapur me partnerin dhe për te zgjidhur disa probleme qe ua kishin bere jetën te zymte. Beqaret nuk do e kenë mendjen tek dashuria pasi do mbështesin një mik te vjetër. i cili ka mjaft nevoje për ta. Ne planin financiar është mire te mos ndërmerrni shume rreziqe edhe sikur gjendja te jete e kënaqshme.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Nëse jeni ne një lidhje, as mos mendoni te flirtoni me dike tjetër sot pasi ky do ishte fundi i gjithçkaje te bukur qe keni ndërtuar. Beqaret le te bëjnë atë qe do ju duket me e logjikshme, duke mos menduar aspak për opinionin e te tjerëve. Perspektivat financiare do jene goxha te mira. Përfitoni për te bere disa investime qe i keni menduar prej shume kohesh, por qe deti me sot nuk keni mundur.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Dite shume e ngrohte ka për te qene kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Nuk keni për te pasur asnjë lloj problemi me partnerin, përkundrazi marrëdhënia me te do vije duke u përmirësuar goxha. Beqaret duhet te presin edhe pak kohe, pasi sot nuk është dita e tyre më me fat. Gjendja financiare nuk do keqe. Jo vetëm qe ju keni bere një menaxhim te mire, por do keni edhe mbështetjen e familjareve.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Dite energjike dhe e mbushur me optimizëm do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni gjate gjithë kohës mire dhe nuk keni për te pasur aspak mosmarrëveshje. Beqaret do e realizojnë me ne fund takimin e tyre te ëndrrave dhe shume shpejt do fillojnë edhe një lidhje. Ne planin financiar duhet te jeni me te organizuar sepse përndryshe mund t’iu dalin te papritura.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Asnjë planet nuk do mund ta prishe dot sot harmoninë qe mbizotëron mes jush dhe partnerit tuaj. Ju te dy jeni si një trup i vetëm dhe keni ndjenja vërtet te forta për njeri-tjetrin. Beqaret nuk do mund te realizojnë dot njohje te reja, megjithatë nuk do kalojnë një dite te keqe për shkak te pranisë se miqve. Ne planin financiar gjendja do jete aq e mire sa për t’i lejuar vetes edhe disa shpenzime me shume.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Edhe pse kohet e fundit keni bere gabime ne jetën tuaj ne çift, partneri nuk do iu mbaje mëri. Ne te kundërt te kësaj ai do ju dashuroje ashtu si gjithmonë dhe mund t’iu beje edhe një propozim interesant. Beqaret duhet t’i marrin gjerat sa me shtruar nëse nuk duan te vuajnë. Financat nuk do jene te këqija, por pas shpenzimeve te palogjikshme gjendja do dobësohet ndjeshëm.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift do jete mjaft e privilegjuar sot. Gjithçka qe keni dashur do ju plotësohet dhe nuk do reshtni ne çdo moment se shprehuri ndjenjat për njeri-tjetrin. Beqaret do mundohen aq shume për te gjetur princin e kaltër, por pa shume rezultat. Ka mundësi qe ata ta humbasin besimin tek vetja. Ne planin financiar duhet te jeni te matur dhe te merrni masa. Po besuat tek lojërat e fatit keni për te pasur probleme serioze.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Shqipëria është bërë gati për në BE”/ Rama flet nga OKB: Ja çfarë përfaqëson integrimi

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar në fjalimin e tij në mbledhjen e Asamblesë së OKB-së se procesi i integrimit evropian është spirancë për të ardhmen e Shqipërisë.

Kryeministri deklaroi se Shqipëria ka kohë që është gati, por ajo pret që BE-ja të bëjë pjesën e saj.“Procesi i integrimit europian përfaqëson një spirancë për ne. Ne presim me padurim  dhe e kam thënë në Tiranë dhe Bruksel se Shqipëria ka kohë që është gati dhe pret që BE të bëjë pjesën e saj. Integrimi është një aspiratë mbarë rajonale dhe burim frymëzimi në një rajon të transformuar më të 6-ta vendet e rajonit që kanë rënë dakort të hyjnë në një treg të përbashkët bazuar në standartet e BE-së.

Ballkani i Hapur është shenja dhe prova kemi ne si rajon ka për rritjen e punësimit, tregtisë dhe të ndihmojë në zgjidhjen e konflikteve njëherë e përgjithmonë”, tha Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Rama thirrje për njohjen e Kosovës/ Vetëm maturia do të lejojë Serbinë të heq barrën e së shkuarës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur mbrëmjen e sotme fjalimin e tij në mbledhjen e Asamblesë së OKB.

Kryeministri Rama i ka bërë ftesë vendeve të OKB-së për njohjen e pavarësisë së Kosovës. Ai është shprehur se mbështet si rrugë të vetme dialogun Kosovë-Serbi.“Nuk është obsesion, është test për të njohur realitet e reja në zemër të Evropës, kur një shtet i ri lindi. Kjo punë duhet të përfundojë dhe realiteti na ka treguar ne ballkanasve, por edhe Evropës se Kosova e pavarur, sovrane vazhdon prej 13 vjetësh. 

Shqipëria mbështet si alternativë te vetme, dialogun Kosovë-Serbi. Vetëm maturia, kuraja dhe vizioni do ta lejojnë më në fund Serbinë te heq barrën e të shkuarës”, thotë Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Pabarazi në qasjen e vaksinave”/ Rama në OKB: Duhet një traktat i ri ndërkombëtar për përballimin e pandemive

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalimin e tij në mbledhjen e Asamblesë së OKB, ku ka evidentuar disa prej sfidave me të cilat është përballur bota dhe Shqipëria sëfundmi. Në fjalën e tij, Rama ka falenderuar të gjithë vendet që ndihmuan Shqipërinë në periudhën më të vështirë të pandemisë.

Kryeministri theksoi se më shumë se gjysma e popullsisë shqiptare është vaksinuar dhe se pritet që në 10 muajt e ardhshëm të vaksinohet edhe pjesa tjetër e popullsisë.

Gjithashtu Rama është shprehur se mbështet propozimin për një traktat të ri ndërkombëtar për përballimin e pandemive përmes bashkëpunimit.Sot kemi më shumë se gjysmën e popullsisë shqiptare të vaksinuar dhe presim të kemi të kemi të gjithë popullsinë e vaksinuar gjatë 10 muajve të ardhshëm. Pa bashkëpunim kostoja do të jetë më e lartë. Kjo është arsyeja pse vjet mjekët shqiptarë shkuan në Lombardi dhe në këmbim pritëm mjekët italian në shtëpinë tonë. Falenderoj ata që na janë gjendur të na ndihmojnë, Turqinë. KE që luftoi për të përshpejtuar ofrimin e vaksinave, Kroacisë, Letonisë që na u gjendën me vaksina.

Pabarazia në qasjen e vaksinës ka nxjerrë në pah një qasje të ndryshme për nismat globale, Kjo është arsyeja pse vazhdojmë të jemi avokat për një traktat të ri ndërkombëtar për reagimin ndaj pandemive, Është e nevojshme të përmirësojmë qasjen ndaj vaksinave sepse ata që nuk janë ta pavaksinuar rrezikohen. Eksperienca e gjatë dhe e fortë e OKB nëse na ka mësuar diçka është se sfidat kërkojnë kontributin e të gjithëve”, ka thënë ndër të tjera Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE