Connect with Us

Balla sulmon opozitën/ Po përdorni Parlamentin për protesta

Aktualitet

Balla sulmon opozitën/ Po përdorni Parlamentin për protesta

Publikuar

-

Gjatë seancës plenare, deputeti socialist Taulant Balla i është përgjigjur Partisë Demokratike për reformën zgjedhore. Me tone ironike, ai tha në krye të fjalës së në pamundësi për të sjellë njerëz në 18 shkurt, sot do të përdoret kjo foltore për thirrje.

“E  përdorni foltoren për të mbledhur ca njerëz, por ju them troç. Kjo qeveri është në këmbë, në detyrë, është në punë. Kërcënimet tuaja nuk trembin njeri në Shqipëri”, deklaroi Balla.

Me tone të ashpra,  deputeti i PS iu drejtua demokratëve se ata po kërkojnë alibinë e radhës, siç e cilëson ai, për humbjen e radhës.

“Të thuash që zgjedhjet e 2009 kanë qënë zgjedhjet më të mira, kësaj i thonë të tallesh me vetveten. Të fala nga Ruzhdia për mënyrën si eprori juaj ka ftuar të mbrojë zgjedhjet.

LEXO EDHE:  "Objektivi i PS, 74 mandate"/ Balla: Në Elbasan marrim minimalisht 8 deputetë

Kur flisnin për kartat e identitetit, iu referojeni skemave tuaja. Harroje se skemat e tua mund ti bëjmë ne. I kemi treguar çdo hetim me kartat, një për një”. Ai më tej shtoi: “Unë i kërkoj Kuvendit ta zgjasë edhe 40 ditë të tjera mandatin e këtij Komisioni, për të diskutuar çështje që mund ti adresojmë si financimi i partive, fushatës zgjedhore, rritja e ndëshkimit që lidhet me korrupsionin elektoral. Është shumë e qartë, ju po kërkoni alibinë e radhës, për humbjen e radhës. Një parti politike që nuk bën asnjë përgatitje për të hyrë në fushatë zgjedhore, që nuk ka gati strukturën normale, për tu bërë gati për përballjen elektorale. Po mundohet sot që ne, me gjoja argumenta, të bllokojë refomën zgjedhore”. /CityNews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE