Connect with Us

Shpërthen aktorja/ Performancë e nxehtë në Londër

Showbizz

Shpërthen aktorja/ Performancë e nxehtë në Londër

Publikuar

-

Jessica Wright në performancën e saj të fundit ka qenë shpërthyese, bombastike dhe shumë e zjarrtë.

Kështu u cilësua nga kritikët bukuroshja e cila ka performuar në spektaklin Dance Dance Dance në kanalet televizive britanike.

Në moshën 31 vjecare tashmë, bukuroshja po kujdeset shumë për linjat e saj trupore duke treguar një imazh sa më perfekt në ekran.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Showbizz

Pjesë e një filmi me skena erotike?/ Rrëfehet Klaudia Pepa

Publikuar

-

Nga

Klaudia Pepa, ballerina shqiptare e cila tashmë po ndërton karrirën e saj në Itali, ja ka dalë të jetë një prej artisteve më të përfolura jo vetëm këtu por edhe jashtë vendit.

Së fundmi Klaudia n aka surprizuar duke pranuar se shumë shpejt do të jetë pjesë e kinemasë italiane dhe do të performojë krah emrave më në zë të kinematografisë, shkruan CNA.al.

Ajo ka bërë një intervistë për “Revista Class”, ku ka pranuar se për tja dalë edhe në këtë fushë i është dashur të studionte për një film që kishte në qendër baletin.

Sigurisht, si çdo produksion që krijon audicionet për filma përkatës, edhe unë u kandidova për disa role me deshirën e mirë që të arrija të kisha disa eksperienca të vogla. Përgjigjen pozitive e mora pikërisht për filmin “Reverse” dhe për rolin e Françeskës”,- ka rrëfyer KlaudiaDhe më tej ka vazhduar, “Jam apasoniuar dhe kam gjetur shumë elementë të përbashkët me eksperiencën si balerinë dhe, me siguri, projekti që do të vijë do të jetë një gërshetim perfekt mes baletit dhe aktrimit”.

LEXO EDHE:  Armët me postë nga Tirana drejt Londrës/Në kërkim britaniku që “vizitoi” Shijakun

LEXO EDHE:  Macron kritikohet për "retorikë koloniale" në vizitën e tij në Liban

Në një moment balerina shqipatare Klaudia Pepa pyet nëse do të pranonte të luante një film erotik e të shfaqej nudo. Përgjigja e saj ishte: “Jam apasoniuar dhe kam gjetur shumë elementë të përbashkët me eksperiencën si balerinë dhe, me siguri, projekti që do të vijë do të jetë një gërshetim perfekt mes baletit dhe aktrimit”duke nënkuptuar se po, do të pranonte diçka të tillë.

Ndër të tjera Klauda është shprehur se pavarësisht famës dhe suksesit që po korr në Itali i mungon shumë shqipëria si edhe ka zbuluar se është një një romancë me dikë që preferon ta mbajë sekrët për momentin.

Sigurisht që ka një histori, por preferoj të jetë private”, ka rrëfyer Klaudia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Mos lejoni fëmijët të shohin serialin ‘Squid Game’”/ Specialistët japin alarmin

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

“Squid Game”, u kthye në serialin me të ndjekur në “Netflix”. Seriali merr subjektin nga një lojë e dhunshme ku të gjithë lojtarët të cilët nuk arrijnë të kalojnë testet e lojës ekzekutohen.

Dhuna shumë e përhapur në serial ka bërë që Ekipi mbrojtës i edukimit nga Këshilli Qendror i Bedfordshire të marrë pasa. Këshilli u dërgoi një e-mail prindërve dhe kujdestarëve për t’i nxitur të “jenë vigjilentë, pas raporteve se fëmijët dhe të rinjtë po kopjojnë lojëra dhe dhunë nga seria e re e ‘Netflix’, ‘Squid Game’”dhe kjo mund të sjellë që ata të bëhen të dhunshëm madje edhe të vrasin kundërshtarin në rastin më të keq.

Alarmi ngrihet edhe për faktin se fazat konsistojnë në lojra të thjesht që fare lehtë mund të krijohen edhe nga fëmijët.

LEXO EDHE:  Armët me postë nga Tirana drejt Londrës/Në kërkim britaniku që “vizitoi” Shijakun

LEXO EDHE:  “Dëshpërimin tim ia kam kaluar edhe Sarës”/ Ema Andrea flet për divorcinNga ana tjetër, alamant është edhe fakti se shumë fëmijë që nuk po e shikojnë serialin në “Netflix”, por i kanë hasur skena të tij në ‘TikTok’, ku përdoruesit e mediave sociale postojnë versionet e lojërave.

Disa raportime thonë se fëmijët kanë përdorur dhunë fizike ‘për të ndëshkuar’ humbësit si zëvendësim i lojtarit që humbet jetën.  Por në të ardhmen mund të këtë raste që ata mund të jenë edhe në gjëndje të vrasin kundështarin që humbet lojën. Për këtë arsye duhet një sensibilizim që fëmijët të mos e shohin serialin dhe mos e hasin as në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

FOTOT- Të pandashëm/ Fifi dhe Graniti përqafime dhe puthje brenda në pishinë

Publikuar

-

Nga

cna lajm show

Dyshja më e komentuar e momentit pa dyshim është Fifi dhe Graniti. Menjëherë pas hyrjes në shtëpinë më të famshe të momëntit “Big Brother” të dy nisën afrimitetin me njëri-tjetrin dhe publiku përfshirë edhe banorët brenda në shtëpi nisën dyshimet se mës tyre ka diçka më shumë se miqësi ose se më vonë mund të lindë diçka. Ashtu siç ka edhe të tjerë që mendojne se ata të dy po përdorin marrëdhënien e tyre si një startegji për të qëndruar më gjatë brenda në shtëpi.

LEXO EDHE:  Rudina Dembacaj tregon për operacionin e vetëm plastik: Më ishte bërë për tu futur në xhepa

LEXO EDHE:  Armët me postë nga Tirana drejt Londrës/Në kërkim britaniku që “vizitoi” Shijakun

Së fundmi dyshja është parë bashkë në një moment shumë më intim. Ata kanë hyrë bashkë brenda në pishinën e shtëpisë dhe kanë qendrua shumë afër me njëri-tjetrin duke mos kursyer as përqfimet dhe puthjet.Mbase kjo është një shënjë se raporti i dyshes po bëhet më serioz nga se e kishim imagjinuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE