Connect with Us

Mos mbani kurrë taka

Fashion

Mos mbani kurrë taka

Publikuar

-

Para dy javëve u takova me një nga ekzekutivi i lartë që ishte rrugës për në punë. Në veshjen e saj të zakonshme, kur i kërkova për një veprim më tha se ende nuk është në taka, duke bërë me gisht tek këpucët e thjeshta që kishte mbathur.

Kjo femër do ishte tmerrësisht e nxehtë edhe në pantofla mirëpo prap ka nevojë që të jetë në taka, i konsideron ato si mbrojtje.

Kjo gjë më bëri të mendoj shumë rreth kësaj çështje. Edhe unë nuk jam aq e gjatë dhe do kisha nevojë për taka mirëpo ja që nuk i mbath kurrë. Është e dëshmuar se kur femrat janë në taka ndjehen më seksi dhe më të fuqishme, për mua ato janë vetëm vuajtje.

Çdoherë që kam mbajtur taka, jam ndjerë se sikur do të rrëzohem në çdo hap, nuk kam mundur të koncentrohem në bisedë pasiqë kam ndjerë dhembje që më merrte mendjen. Jam ndjerë e kundërta që ndjehen femrat tjera andaj edhe rrefuzoj që të ndjehem ashtu duke i bojkotuar takat e larta.

LEXO EDHE:  Foto/ Mashkulli që vesh taka për të…

Kur një femër u paraqit me mbathje të rrafshëta në Festivalin e Kanës, është komentuar si anti-feministe. Vlen të ceket edhe rasti kur në diskoteka me rregullore strikte të veshjes nuk lejoheshin femra pa taka, më lindi pyetja “Çka nëse nuk munden femrat për shkak të problemeve fizike të mbathin taka?

Më e mira është të jesh komod me gjatësinë tuaj dhe në lëkurën tuaj, pa pasur nevojë që të krijosh rituale me taka, si pasojë e të cilave ju dhëmbin këmbët me ditë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Trendi i “rrezikshëm” i bikinive/ Njihuni me modelet më të veçanta për këtë sezon

Publikuar

-

Së fundmi  në rrjetet sociale kanë dalë disa modele tepër të veçanta rrobash banje, të cilat me të vërtetë që duhet të kesh guxim për t’i mbajtur në trup.

Ato janë tepër të veçanta dhe kanë nevojë për kujdes të tepërt nëse jeni në plazh apo në pishinë, pasi pjesët intime mund t’ju dalin në shesh nga momenti në moment.

Ngjyrat janë të të gjitha llojeve, por bie në sy kryesisht e bardha.Disa prej këtyre rrobave të banjos po jua prezantojmë më poshtë.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Nga “Yves Saint Laurent” tek “Versace”/ Syzet e mëdha që po “çmendin” fashionistat shqiptare këtë verë

Publikuar

-

Mesa duket trendi i syzeve të mëdha dhe me ngjyra është rikthyer sërish.

Modelet e reja dhe të preferuarat e fashionistave shqiptare e të huaja e mbulojnë komplet pjesën e syve dhe vijnë në forma katrore ose rrethore.

Nga “Saint Laurent” te “Versace”, këto modele janë përqafuar nga markat më të njohura të modës, ndaj na besoni kur ju themi se janë trendi i sezonit.

Ja modelet e preferuara nga të famshmet shqiptare të cilat e duan dhe e ndjekin modën:

LEXO EDHE:  Milan më e nxehtë se kurrë/ Harron të veshë recipetat

LEXO EDHE:  7 hile që funksionojnë vërtet si të ecim si eksperte me taka

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto- Rrobe banjet më “in” këtë sezon/ Ja detaji që po “çmend” fashionistat shqiptare

Publikuar

-

Në verë detaji tek i cili të shkojnë menjëherë sytë janë rrobat e banjos që kanë veshur VIP-at dhe ne kemi vënë re se të famshmet shqiptare kanë një dobësi për bikinit me një krah.

Nga fotot që kanë publikuar në rrjetet sociale duket se ato janë shumë të përshtatshme dhe të tregojnë shumë ‘in’ dhe të famshmet shqiptare nga Lori Hoxha, Armina Mevlani e Arilena Ara nuk kanë ngelur pas për t’i treguar ato në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: