Connect with Us

Pesë çanta dore të mrekullueshme nga ‘Burberry’

Femra

Pesë çanta dore të mrekullueshme nga ‘Burberry’

Publikuar

-

Këto modele çantash janë më të preferuarat për sezonin e vjeshtës/dimrit…

Brendi prestigjioz britanik Burberry, në koleksionin e tij vjeshtë/dimër ka prezantuar modelet e mahnitshme të çantave që do t’i kënaqin të gjitha zonjat që duan të duken të veçanta.

Dhe, pa marrë parasysh se sa mbresëlënëse janë, këto modele reflektojnë elegancë delikate duke e bërë secilën veshje të veçantë dhe tnjëkohësisht tepër luksoze.

Në koleksionin e ri, vërehet ndikimi i ngjyrave dhe detajeve dekoruese, ku mund të shihet qartë se Burberry në këtë sezon të vjeshtës na ofron nuanca të efektshme duke vënë në pah tiparet tona të personalitetit.

Në të vërtetë, është shmë vështirë të bëni përzgjedhje, sepse secila çantë vjen në verzion fantastik, të përpunuar nga materiale të cilësisë së lartë dhe estetikisht duke i plotësuar të gjitha kriteret e përsosmërisë.

LEXO EDHE:  Dieta e mrekullive/ Si të humbësh katër kg në katër ditë

Si një nga modelet më autentike mund të veçojmë modelin e çantës ‘Bridle Bag’, çmimi i së cilës është 26.000 dollarë, që parbën modelin më të shtrenjtë të koleksionit. Lëkura prej krokodili së bashku me detajet dekoruese justifikon edhe çmimin e lartë.

Në vazhdim ja disa modele dhe çmimi i tyre:

Mini Square Buckle Bag me lëkurë gjarpri dhe kadifeje – 2.495 dollarë

Medium Banner me dantellë prej lëkure – 2.895 dollarë

Ruffle Buckle Bag, model i rrudhur dhe me lëkurë gjarpri – 3.295 dollarë

Çantë e vogël me lëkurë krokodili dhe rripa – 8.250 dollarë

Bridle Bag me lëkurë krokodili – 26.000 dollarë

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit

Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit.

Hiq makeup-in para se të flesh

Pjesa më e madhe e grave bën tualet çdo ditë, kjo bën pjesë në normalitetin e tyre. Ka rëndësi që çdo natë para se të bini në gjumë të hiqni tualetin. Kjo duhet bërë për të çliruar poret dhe për t’i dhënë mundësi atyre që të marrin oksigjen.  Gjithashtu nëse qendroni për shumë kohë me makeup në fytyrë nga bllokimi i poreve mund t’ju krijohen akne, apo puçra.Të qendrosh e hidratuar

LEXO EDHE:  Dieta e mrekullive/ Si të humbësh katër kg në katër ditë

LEXO EDHE:  Ja cfarë mrekullie ka humbur Justin Bieber

Hidratimi gjatë ditës ndihmon në uljen e fryrjes si dhe në eleminimin e toksinave në trup.  Kjo bën që edhe lëkura të duket më e butë si dhe të jetë më e shëndetshme.  Të pish ujë rregullisht gjatë ditës është një këshillë që mjekët dhe estetistët e japin me shumë entuziazëm. Kjo jo vetëm për shëndetin e lëkurës, por edhe për shëndetin e përgjithshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre.Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë e partnerëve.

Të të shohin teksa bën seks është eksituese për gratë dhe bën pjesë në fantazitë më të gjalla të grave. Në vendin e parë të sipas studimeve është fantazia e grave për të bërë seks në publik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje

Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo diçka.

BuzëqeshjaNjë grua me klas është e qeshur dhe  e njeh mirë vlerën e një buzëqeshje. Vështirë ta shohësh atë të acaruar apo të vrenjtur. Ajo e di mirë që buzëqeshja është çelësi më i mirë për të dalë nga situatat e sikletshme.

LEXO EDHE:  Mbani frymën!/Këto bukuri natyrore do iu verbojnë, duhet t’i vizitoni (Foto)

LEXO EDHE:  “Mrekullinë e presim nga kujdesi”/ Thirrja e Piperos: Virusi s’ka këmbë vetë të shkojë në shtëpi

Aroma

Cilido qoftë stili i saj, një grua me klas di që t’i përshtasë edhe aromën në mënyrë perfekte. Ato më romantiket zgjedhin aroma lulesh, ndërsa gratë më të forta zgjedhin aroma më karakteristike.  Çdo grua me klas ka një aromë të vetën e cila e dallon nga gratë e tjera./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: