Ekskluzive-Denoncim/Veliaj shemb bar-restorantin për interesat e familjarëve të Ajolës – CNA
Connect with us

Aktualitet

Ekskluzive-Denoncim/Veliaj shemb bar-restorantin për interesat e familjarëve të Ajolës

Publikuar

-

Denis Xoxa,  i afërm i Ajola Xoxës, kërkoi të përvetësonte pronën e ish-studentes së Lëvizjes së Dhjetorit, Blerinda Xhaci. Kur dështoi, IMT i vuri ruspën lokalit.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj planin e tij urbanistik për kryeqytetin e ka vendosur në shërbim të klientelës dhe njerëzve të tij të afërt. Aksionet e Bashkisë së Tiranës dhe Inspektoratit Ndërtimor Urbanistik kryhen mbi bazën e përzgjedhjeve të Veliajt, i cili urdhëron se cili objekt do të shembet dhe cili jo, edhe kur ato kanë dokumentacionin e duhur ligjor. Në kuadër të lirimit të hapësirave të zëna nga ndërtimet e ndryshme, kryesisht bare dhe restorante në hyrje të Liqenit Artificial të Tiranës, Veliaj ndërmori një aksion për të shembur një nga bar-restorantet e kësaj zone, në afërsi të fakultetit Gjeologji-Miniera, pasi më parë, Denis Xoxa, një i afërm i Ajola Xoxës, kjo e fundit bashkëshorte kreut të baskisë së Tiranës, nuk mundi ta përvetësonte bar-restorantin në fjalë.

Kjo ishte një formë hakmarrjeje e Denis Xoxës ndaj pronares së këtij lokalit, përmes kryetarit të Bashkisë së Tiranës Erjon Veliaj. Me këtë situatë, është ndeshur qytetarja dhe ish-studentja e Lëvizjes së Dhjetorit ’90, Blerinda Xhaci, e cila ushtronte aktivitetin e saj në këtë bar-restorant që prej vitit 1993, dhe objekti ishte në proces legalizimi, pothuajse në përfundim të tij. Duke marrë parasysh këtë fakt, Bashkia e Tiranës së bashku me Inspektoratin e Mbrojtjes së Territorit iu drejtuan ALUIZNI-t për ta përjashtuar nga procesi i legalizimit objektin në fjalë. Duke anashkaluar pronaren e këtij objekti, ALUIZNI i kthen përgjigje bashkisë së Tiranës dhe Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit për ta përjashtuar nga procesi i legalizimit këtë objekt ndërsa zonjës Xhaci, ky fakt iu i bë ditur vetëm ditën e prishjes së bar-restorantit të saj. “Nga dokumentet që mu vendosën në dispozicion konstatova se Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit pranë Bashkisë së Tiranës i ka kërkuar ALUIZ-nit për të më përjashtuar nga praktika e procesit të legalizimit të objektit. ALUIZNI ka marrë vendim më datë 14.04.2016 për të më përjashtuar nga procesi i legalizimit. Ky vendim nuk më është vënë në dispozicion nga vetë ALUIZNI por është protokolluar në zyrat e Bashkisë së Tiranës dhe më është vënë në dispozicion vetëm ditën e prishjes së lokalit tim”, thotë zonja Xhaci.

Në këtë mënyrë, duke anashkaluar vënien në dijeni të pronares së objektit, Bashkia e Tiranës së bashku me Inspektoratin e Mbrojtjes së Territorit shembi objektin e znj. Xhaci, pa marrë në konsideratë edhebashkia tirane kërkesë-padinë e kësaj të fundit drejtuar gjykatës së Tiranës për të mos lejuar prishjen e këtij objekti. Punonjësit e baskisë, disa civilë dhe disa me uniformë, kërcënuan familjen e znj. Xhaci, duke i tërhequr nga prona e tyre, ndërkohë që këta të fundit po filmonin aksionin e prishjes së objektit. “Papritur që gjykata të shprehej për kërkesën time, Bashkia e Tiranës prishi tërësisht objektin dhe çdo gjë në ambientet rreth e qark lokalit. Dhe përveç kësaj rreth 20 persona civilë dhe policë nga policia bashkiakë teksa ne po filmonim dhe fotografonim skenën që po zhvillohej në pronën tonë, nuk na lejuan forcërisht madje as dhe të merrnim pajisjet tona. Ishte një traumë shumë e madhe kur u gjendëm me pronën e shkatërruar dhe familjen e kërcënuar ”, shprehet znj. Xhaci.

LEXO EDHE:  Mashtrimet në Shqipëri/ Kujdes, ja kush mban rekord

Por, prapaskena e gjithë këtij aksioni të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Veliaj, ka të bëjë me interesat e njerëzve të tij afërt, e kryesisht të kunatit të tij, Denis Xoxa. Ky i fundit, drejtues i kompanisë “Potencial Group”, në komunikimet e tyre përmes e-mailit kërkonte me çdo kusht që të përvetësonte bar-restorantin e znj. Xhaci duke e kërkuar atë fillimisht me qira për një periudhë 10-vjeçare, ndërsa znj. Xhaci nuk pranoi kushtet e vendosura nga kunati i Veliajt, Denis Xoxa. Në këtë mënyrë, duke mos mundur ta bëjë të tijin objektin prej 182 m2, Denis Xoxa arrin të hakmerret përmes kunatit të tij, respektivisht kryetarit të bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, i cili së bashku me Inspektoratin e Mbrojtjes së Territorit shembi objektin në fjalë ndërsa nuk ngurroi ta cilësonte atë si çiban të PD-së. “Ia kthejmë hapësirën e zaptuar publikut e fëmijëve! S’ka president e SHQUP­ mjedisor për këta çibanë pa leje! Kurioz nëse do mbrojnë Liqenin në gjyqin e 17­katshit sot java” shkroi Veliaj atë ditë në profilin e tij social në Facebook, duke e shoqëruar postimin me foto nga aksioni i prishjes së objekteve. Nga ana e saj, znj. Xhaci, e cilëson këtë akt të kryetarit Veliaj si arbitrar dhe si selektiv duke theksuar se ky veprim bëhet për shkak të interesave të ngushta të z. Veliaj. Ndërsa baret e tjera në afërsi të pronës së znj. Xhaci që bartin të njëjtin status juridik, nuk janë shembur nga Bashkia e Tiranës. “Unë kam konstatuar është se qëndrimi i Bashkisë së Tiranës ka qenë selektiv dhe diskriminues, kjo për faktin sepse sipas deklarimeve të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, kishte marrë një nismë që të prishte lokalet në zonën ku ishte lokali im, por rezultoi se nga rreth 40 lokalë në atë zonë vetëm 2 prej tyre janë shembur, ndërsa të tjerët që janë në të njëjtin status juridik me pronën time vazhdojnë të punojnë”, thekson Blerinda Xhaci.

Veliaj nuk u ndal vetëm me shembjen e bar-restorantit të znj. Xhaci, por ushtroi presion të vazhdueshëm tek ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha për ta larguar nga puna znj. Xhaci. Gjosha e kundërshtoi pushimin nga puna të znj. Xhaci pasi e shihte të paarsyeshme, aq më tepër që ajo kishte një përvojë shumë-vjeçare si eksperte në drejtorinë e politikave sektoriale. Qeveria e drejtuar nga socialistët e kishte filluar më herët sulmin ndaj familjes Xhaci, kur i pushuan nga puna bashkëshortin e znj. Xhaci, në dhjetorin e vitit 2013, i cili punonte si jurist pranë Ministrisë së Jashtme prej 17 vitesh dhe rridhte nga një familje e ish-persketuarish. E ndodhur në kushte të tilla, znj. Xhaci e detyruar të largohej nga Shqipëria, kërkoi dorëheqjen e parevokueshme nga pozicioni në Ministrinë e Integrimit dhe emigroi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës së bashku me bashkëshortin e saj.

CityNews do të publikojë të plotë dosjen e këtij skandali, ku është përfshirë kryebashkiaku i  Tiranës, Erion Veliaj. 

Aktualitet

U largua nga Skënderbeu për shkak të klimës/ Mesfushori firmos në Suedi

Publikuar

-

By

Beneyam Demte u largua në janar nga Skënderbeu, ndërkohë që u tha se mesfushori etiopian kishte probleme shëndetësore. Klima ia bënte të pamundur të vijonte në Korçë, ndaj u pa e udhës të ndërpritej bashkëpunimi.

Demte këtë sezon ishte një nga titullarët fiks të Skënderbeut dhe largimi i tij normalisht që la një “gropë” në mesfushë. Gjithsesi drejtuesit korçarë e zëvendësuan 20-vjeçarin, i cili tanimë ka gjetur edhe ekipin e ri.

LEXO EDHE:  Mashtrimet në Shqipëri/ Kujdes, ja kush mban rekord

Ai ka nënshkruar së fundmi një kontratë 2-vjeçare me Sirianska. Klub suedez garon në ligën e dytë. Për Demte kjo do të jetë një mundësi e mirë për t’u ekspozuar dhe për të gjetur një tjetër ekip. Në gjysmën e parë të sezonit ai bëri mirë me Skënderbeun dhe tashmë nis një eksperiencë të re. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Shpërthejnë skandalet në drejtësi/ “Klani” i Arta Markut instalon terrin informativ

Publikuar

-

By

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka vendosur një ditë më parë që mbledhjet t’i zhvillojë me dyer të mbyllura.

Në këtë mënyrë, në mbledhjet e ardhshme nuk do të lejohen mediat, pavarësisht skandaleve që mund të prodhohen në atë Këshill.

Në një kohë kur pjesa më e madhe anëtarëve të KLP-së janë të kontestuar, merret vendimi për instalimin e territ informativ.

Gent Ibrahimi, apo më shumë se me emrin e tij ai njihet si kunati i ish-ministres, ka gjetur një mënyrë skandaloze e mediokre për t’u justifikuar.

Ai pretendon se transparenca do të bëhet në faqen zyrtare të KLP, ndërkohë që një faqe e tillë nuk ekziston.

Keshilli i Lartë i Prokurorisë

 “I qëndrojmë fort urdhërimit kushtetues për transparencë, pasi gjithçka që thuhet në këtë mbledhje brenda 24 orëve hidhet në faqen e Këshillit. Duke pasur parasysh edhe përcaktimet e tjera ligjore për të ruajtur privatësinë e të dhënave të disa prej subjekteve, çështjet e të cilëve bëhen objekt trajtimi në mbledhjet e Këshillit, ne i balancojmë këto dy kërkesa,” tha Ibrahimi në fillim të mbledhjes plenare.

Në nenin 23 të Kushtetutës garantohet e drejta e informimit dhe i jepet të drejtë kujtdo që të ndjekë mbledhjet e organeve të zgjedhura kolektive.

Nga ana tjetër Ligji Nr. 115/2016 detyron KLP -në të publikojë mbledhjet, por  nuk përcakton se si bëhen mbledhjet me dyer të mbylluara apo ta hapura.

Por, edhe ky ligj thotë që audio publikohet në faqen e KLP, por kjo faqe nuk ekziston.

“Regjistrimi audio i mbledhjes plenare bëhet publik në faqen zyrtare të Këshillit brenda 24 orëve nga dita e mbledhjes. Përpara publikimit, nën përgjegjësinë e Kryetarit, administrata kujdeset për redaktimin e materialit, duke fshirë çdo referencë tek emrat konkretë, përveç emrave të anëtarëve të Këshillit dhe emrave të prokurorëve, mbi të cilët janë vendosur masa disiplinore të pezullimit dhe të shkarkimit

Procesverbali me përmbledhjen e diskutimeve bëhet publik në faqen zyrtare të internetit të Këshillit pasi miratohet nga mbledhja plenare pasardhëse e Këshillit”, thuhet në nenini 167 të Ligjit Nr. 115/2016  mbi dokumentimin e mbledhjes plenare të Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

LEXO EDHE:  Mashtrimet në Shqipëri/ Kujdes, ja kush mban rekord

Rroftë Reforma në Drejtësi, se skandalet vijojnë të prodhohen më keq se më parë.

Për me tepër skandalet janë ulur këmbëkryq në KLP, nëse kujtojmë këtu se disa anëtarë të KLP, ende nuk kanë kaluar Vettingut, dikush dyshohet për korrupsion, ndërsa një tjetër si bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit.

Po një ditë më parë pasi njoftuan për instalimin e errëssirës, KLP, u përfshi dhe në një tjetër skandal, duke u bërë pjesë e shkeljeve të Prokurores së Përgjithshme të përkohshme Arta Marku.

Grupet parlamentare të PD dhe LSI me 29 Janar depozituan një kallëzim penal për kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku, për shkelje ligjore në zgjedhjen e Bujar Sheshit anëtar të KLP-së.

Por, dje Këshilli i Lartë i Prokurorisë shpalli moskompetencë ndaj kërkesës së partive opozitare PD-LSI, për shkarkimin e Kryeprokurores, Arta Marku.

Dhe, natyrisht nuk kishte si të mungonte një justifikim i tipit Gent Ibrahimi.

“Këshilli vendosi që t’ia delegojë kryetarit të drejtën që t’i përgjigjet shkresës së ardhur nga Kuvendi në mënyrë administrative, sepse Këshilli nuk është orga që del me rozoluta, del me diskutime, por Këshilli merr vendime”. ka thënë Ibrahimi për mediat.

Sipas Ligjit Nr. 97/2016 mbi procedurën e përzgjedhjes dhe emërimit të përzgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm në nenin 28  përcaktohet se organi përgjegjës për përzgjedhjen është Këshilli i Lartë i Prokurorisë dhe se ky i fundit përzgjedh kandidaturat për Prokuror të Përgjithshëm, ndër ata që përmbushin kushtet e parashikuara në këtë ligj.

Thënë më qartë KLP ashtu siç ka kompetenca për emërim dhe për shkarkim. Por duket se nuk guxojnë ta bjën një gjë të tillë ndaj Arta Marku, apo më saktë politika po i shantazhon me skandalet që mbartin mbi supe./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Çfarë po ndodh me Sadikun?/ Trajneri i ekipit zbulon sekretin e bomberit kuqezi

Publikuar

-

By

Trajneri i Luganos, Fabio Celestini, ka folur në lidhje me sulmuesin shqiptar Armando Sadiku para ndeshjes që ekipi i tij do të luajë ndaj kryesuesve të Young Boys-it. Numri një i stolit ka shpjeguar se nuk e kishte aktivizuar shqiptarin me qëllimin për të shënuar, por elbasanasi e ka surprizuar.

I pyetur nga gazetarët në lidhje me gjendjen e 27-vjeçarit të afruar në merkaton e janarit nga Levante, ai u shpreh: “Armandos ende i mungon diçka, por javën e kaluar ishte koha për ta hedhur në fushë. Unë e zgjodha për shpirtin e tij, sepse ai nuk heq dorë kurrë.

LEXO EDHE:  Mashtrimet në Shqipëri/ Kujdes, ja kush mban rekord

“Ai di si t’i tërheqë shokët në sulm. Nuk e zgjodha për të shënuar, por nëse e bën dhe këtë është fantastike”, – tha tekniku Celestini. Sadiku i rikthye tek ish-ekipi i tij në Zvicër, pasi nuk kishte hapësira te Levante. Me Luganon ka luajtur 3 ndeshje deri tani dhe ka shënuar 1 gol. /CNA.al

LEXO TE PLOTE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

LAJMET E FUNDIT

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Kosova & Rajoni18:53 - 22 Shkurt, 2019

Ndryshimi i kufijve/ Media gjermane zbulon datën e nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi

Arritja e marrëveshjes, midis Serbisë dhe Kosovës, ka tërhequr vëmëndjen e mediave europiane dhe atyre ndërkombëtare . Më të angazhuar...

Aktualitet18:06 - 22 Shkurt, 2019

Grushti i shtetit/ Rikthehen arrestimet masive në Turqi

Qindra ushtarakë janë venë nën pranga gjatë ditës së sotme, pasi më parë policia ka kryer bastisje nëpër shtëpitë e...

Aktualitet19:35 - 21 Shkurt, 2019

Arrestohet ish Kryetari i  Parlamentit të Maqedonisë së Veriut

Policia e Maqedonisë së Veriut ndaloi në orët e vona të pasditës të së mërkurës ish-Kryetarin e Parlamentit të Maqedonisë,...

Aktualitet18:46 - 19 Shkurt, 2019

Senatori Sanders provon sërish/ Njofton kandidaturën për presidencialet

Listës së demokratëve që duan të përballen me Presidentin Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020, iu shtua të...

Aktualitet09:00 - 19 Shkurt, 2019

Horror/ 18 vite në frigoriferin e së motrës

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Kroaci, ku një grua e cila ishte zhdukur që në vitin...

haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen haradinaj nuk terhiqet nga vendimi per taksen
Aktualitet16:05 - 18 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Nuk tërhiqet Haradinaj

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj gjatë një vizite në kompleksin memorial në Gllogjan ndër të tjera ka folur edhe rreth...

Aktualitet09:35 - 18 Shkurt, 2019

 “Kalova nga Tirana”/  Gruevski bën paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikola Gruevski, i cili aktualisht ndodhet në Hungari, ku ka kërkuar azil politik ka pohuar se arriti...

Aktualitet21:55 - 17 Shkurt, 2019

Paralajmërimi i Thaçit/ Herët a vonë gjenocidi i Serbisë do të ndëshkohet

Presidenti i Kosovës gjatë deklaratës së tij për 11-vjetorin e pavarsisë së Kosovës ndër të tjera u shpreh se marrëveshja...

Aktualitet18:28 - 17 Shkurt, 2019

Kosovë-Serbi/ Kryeministri maqedonas, deklaratë të fortë për ndryshimin e kufjve

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, nga qyteti gjerman i Mynihu, ku mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare për Çështje...

Aktualitet13:21 - 17 Shkurt, 2019

Marrëveshje me Serbinë/ Tërhiqet Haradinaj?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë fjalimit të tijë në seancën solemne për 11 vjetorin e pavarësisë së Kosovës është...

Aktualitet12:14 - 17 Shkurt, 2019

Seanca e pavarësisë së Kosovës/ Veseli: Kosova duhet të dëgjojë Amerikën

Sot, me rastin e 11 vjetorit të pavarësisë Kuvendi i Kosovës  ka zhvilluar seancë solemne, në të cilën merrte pjesë...

sekretari i shtetit amerikan mike pompeu sekretari i shtetit amerikan mike pompeu
Aktualitet11:29 - 17 Shkurt, 2019

Pompeo uron Kosovën/ I përmend reciprocitetin me Serbinë

Sot Kosova mbush 11 vjeç si shtet i pavarur dhe siç është bërë tanimë traditë ka marë urime zyrtare nga...

Aktualitet10:56 - 17 Shkurt, 2019

Aksidenti në Maqedoni/ Zbardhet identiteti i viktimës nga Kukësi

Nata e 13 shkurtit tashmë është shënuar si një natë e zezë për shqipëtarët e Maqedonisë. Si pasojë e një...

haradinaj, kryeminister i kosoves haradinaj, kryeminister i kosoves
Aktualitet10:36 - 17 Shkurt, 2019

11-vjetori i Pavarësisë/ Haradinaj: Pavarësia jeton me ne

Qeveria e Kosovës ka zhvilluar sot mbledhjen solemne, me rastin e 11-vjetorit të Pavarësisë së vendit,  të drejtuar nga Kryeministri...

Aktualitet21:27 - 16 Shkurt, 2019

Policia shmang sulmet terroriste

Disa zona të Maqedonisë së Veriut kanë shpëtuat nga sulme terroriste të planifikuara nga mbështetës së organizatës famëkeqe ISIS. Lajmi...

hashim thaci dhe aleksander vucic hashim thaci dhe aleksander vucic
Aktualitet21:00 - 16 Shkurt, 2019

Debati për marrëveshjen finale/ Thaçi dhe Vuçiç përballen në Mynih

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, janë përballur ballazi në qytetin gjerman të Mynihut, në...

trump thirrje kosoves dhe serbise trump thirrje kosoves dhe serbise
Aktualitet19:08 - 15 Shkurt, 2019

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Trump bën thirrje për njohje të ndërsjellë

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u bëri thirrje presidentëve të Kosovës dhe Serbisë që të punojnë për...

Aktualitet09:57 - 15 Shkurt, 2019

Ulen tensionet me Italinë/ Franca kthen ambasadorin

Këtë të premte pritet që ambasadori i Francës në Itali, Christian Masset të kthehet në Romë. Ministri i jashtëm francez...

dorina bejko, spak dorina bejko, spak
Aktualitet15:37 - 13 Shkurt, 2019

Ngritja e SPAK/ Regjistrohet një tjetër kandidat

Një tjetër prokuror ka aplikuar ditën e sotme për t’u bërë pjesë e Strukturës së Posaçme të Antikorrupsionit. Mësohet se...

tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni tabela ne gjuhen shqipe ne maqedoni
Aktualitet14:24 - 13 Shkurt, 2019

Ndryshimet në Maqedoni/ Tabelat rrugore, edhe në shqip

Ndryshimi i emrit të Republikës së Maqedonisë Veriore, siç edhe pritej ka filluar të japë efektet e para në këtë...

emri i ri i Maqedonise emri i ri i Maqedonise
Aktualitet08:41 - 13 Shkurt, 2019

Hyn në fuqi emri i ri Republika e Maqedonisë së Veriut

Marrëveshja e Prespës dhe ndryshimet kushtetuese hynë në fuqi dhe prej ditës së sotme vendi quhet Republika e Maqedonisë së...

Aktualitet08:37 - 13 Shkurt, 2019

Ligji për Gjuhën Shqipë në Maqedoni/ Qeveria miraton grupin e punës

Qeveria në Maqedoni ka miratuar formimin e grupit të punës ndërministror për zbatimin e Ligjit për gjuhët. Mediat bëjnë të...

Aktualitet21:39 - 12 Shkurt, 2019

Haradinaj: Marrëdhëniet me SHBA-të të pacenueshme, tarifat nuk i heqim

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili e kishte pranuar letrën më herët gjatë ditës nga ambasadori amerkan Philip Kosnett,...

Aktualitet21:30 - 12 Shkurt, 2019

SHBA ultimatum Kosovës/ Gati të ndihmojmë një marrëveshje me Serbinë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett u dorëzoi të martën udhëheqësve të Kosovës një letër të nënshkruar nga tre zyrtarë...

Aktualitet10:27 - 12 Shkurt, 2019

Tiranë ndërpritet energjia elektrike/ Ja cilat zona mbeten në terr

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije ditën e sotme se në disa zona të Tiranës do të...

ne pranga cifti shqiptar ne pranga cifti shqiptar
Aktualitet15:50 - 11 Shkurt, 2019

Trafikonin  drogë/ Në pranga një çift

Policia italiane ka vënë në pranga një çift shqiptar në zonën e Padernos në Itali. Sipas autoriteteve italiane çifti shqiptar...

presidenti serb aleksander vucic presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet15:26 - 11 Shkurt, 2019

Vuçiç kërkesë Kosovës/ Të punojmë së bashku

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka kërkuar sërish heqjen e taksës 100% nga shteti i Kosovës. Në një komunikim me...

Aktualitet20:21 - 10 Shkurt, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Gjenerali amerikan anullon vizitën në Kosovë

Këshilltari i Presidentit Thaçi, Ardian Arifaj, ka konfirmuar se komandanti i Gardës Kombëtare të Iowas, gjeneral-majori Timothy Orr e ka...

Trending

Read previous post:
Tragjedi në Itali/Orteku “gllabëron” hotelin, nuk dihet fati i 30 personave

Një natë e tmerrshme ka qenë kjo që sapo lamë pas për qytetarët italianë të rajonit Abrucos. Tërmete të njëpasnjëshme...

Close