Connect with Us

Të vishesh me stil në dimër

Fashion

Të vishesh me stil në dimër

Publikuar

-

Ulja e temperaturave dhe bora e bëjnë shumë të vështirë që njerëzit të vishen në mënyrë elegante dhe bukur. Pjesa më e madhe tyre tentojnë që të vishen shumë trashë për të shpëtuar nga i ftohti, por përfundimi është se ato nuk do të ndihen komod dhe nuk do të lëvizin lirshëm gjatë ditës.

Ja disa ide të bukura si të visheni plot stil dhe në të njëjtën kohë të qëndroni ngrohtë dhe komode edhe kur temperaturat shënojnë nën zero gradë.

1-Golf leshi i zi + xhinse të zeza + çizme të gjata mbi gju.

Veshja tërësisht e zezë do të nxjerrë në pah çizmet dhe pallton që do të vishni. Kjo veshje jo vetëm ju tregon elegante dhe me stil, por do t’ju mbajë ngrohtë nga temperaturat e ulëta.

2-Xhaketë lëkure e zezë + xhinse të zeza + çizme bore të shkurtra.

Sipër xhaketës mund të hidhni një pallto sipër, ndërsa çizmet e shkurtra më mirë zëvendësojini me ato të dëborës këto ditë të ftohta dhe ngricash.

LEXO EDHE:  Foto/ Pranvera na sjell fluturën në veshjet tona

3-Streçe + Golf i gjatë prej leshi me rrip në mes + pelerinë stofi + çizme të shkurtra.

Vendosni një rrip në mes të pulovrës me jakë golf për tu dukur më elegante dhe e bukur si dhe vishni sipër një pelerinë të ngrohtë prej stofi. Kjo është një veshje e ngrohtë dhe shumë praktike e komode.

4-Pulovër me krahë të fryrë + xhinse të ngushta

Kjo është një veshje moderne, ku trendi i 2017 shfaqet në mëngët e fryra të pulovrës prej leshi ose Kashmiri. Kombinojeni atë me një palë xhinse të ngushta dhe sipër vishni një pallto të ngrohtë. Kjo është një veshje shumë moderne dhe e bukur për punë apo takime me rëndësi në dimër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Trendi i “rrezikshëm” i bikinive/ Njihuni me modelet më të veçanta për këtë sezon

Publikuar

-

Së fundmi  në rrjetet sociale kanë dalë disa modele tepër të veçanta rrobash banje, të cilat me të vërtetë që duhet të kesh guxim për t’i mbajtur në trup.

Ato janë tepër të veçanta dhe kanë nevojë për kujdes të tepërt nëse jeni në plazh apo në pishinë, pasi pjesët intime mund t’ju dalin në shesh nga momenti në moment.

Ngjyrat janë të të gjitha llojeve, por bie në sy kryesisht e bardha.Disa prej këtyre rrobave të banjos po jua prezantojmë më poshtë.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Nga “Yves Saint Laurent” tek “Versace”/ Syzet e mëdha që po “çmendin” fashionistat shqiptare këtë verë

Publikuar

-

Mesa duket trendi i syzeve të mëdha dhe me ngjyra është rikthyer sërish.

Modelet e reja dhe të preferuarat e fashionistave shqiptare e të huaja e mbulojnë komplet pjesën e syve dhe vijnë në forma katrore ose rrethore.

Nga “Saint Laurent” te “Versace”, këto modele janë përqafuar nga markat më të njohura të modës, ndaj na besoni kur ju themi se janë trendi i sezonit.

Ja modelet e preferuara nga të famshmet shqiptare të cilat e duan dhe e ndjekin modën:

LEXO EDHE:  Foto/ Pranvera na sjell fluturën në veshjet tona

LEXO EDHE:  Cantat më in të momentit

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto- Rrobe banjet më “in” këtë sezon/ Ja detaji që po “çmend” fashionistat shqiptare

Publikuar

-

Në verë detaji tek i cili të shkojnë menjëherë sytë janë rrobat e banjos që kanë veshur VIP-at dhe ne kemi vënë re se të famshmet shqiptare kanë një dobësi për bikinit me një krah.

Nga fotot që kanë publikuar në rrjetet sociale duket se ato janë shumë të përshtatshme dhe të tregojnë shumë ‘in’ dhe të famshmet shqiptare nga Lori Hoxha, Armina Mevlani e Arilena Ara nuk kanë ngelur pas për t’i treguar ato në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: