Connect with Us

Horoskopi e hënë 9 janar

Aktualitet

Horoskopi e hënë 9 janar

Publikuar

-

DASHI21. mars – 20. prill

Dite me fat do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do i zgjidhni sa hap e mbyll sytë te gjitha problemet qe keni pasur dhe do ndiheni me te çliruar. Beqaret nuk do ndihen aspak gati për te ndryshuar statusin dhe do preferojnë te qëndrojnë ne qetësi. Me shpenzimet duhet te jeni te kujdesshëm dhe te organizuar sepse atëherë kur nuk e prisni mund t’iu dalin probleme.

DEMI21. prill – 21. maj

Sot do jete dite shume me e favorshme për beqaret sesa për ata qe janë ne një lidhje. Te vetmuarit do e gjejnë me ne fund personin me te cilin do kalojnë jetën ndërsa te tjerët do kenë një dite tërësisht normale. Duhet te presin edhe pak dite për te pasur ndryshimet e ëndërruara. Ne planin financiar do vendosni rregull dhe gjendja do filloje te normalizohet.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Dite e jashtëzakonshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Planetët do i keni aleate shume te forte dhe emocionet kane për te qene super te forta me kalimin e orëve. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër pasi personi ideal do shfaqet kur ata me pak do e presin. Me shpenzimet tregohuni te matur nëse nuk doni te gjendeni ne situata te vështira.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Nëse jeni ne një lidhje mundet edhe te mërziteni gjate kësaj dite sepse ka për te qene një dite rutine dhe pa ndonjë emocion te veçante. Beqaret nga ana tjetër do realizojnë njohje qe ne mëngjes dhe do kenë një dite fantastike. Shume gjera kane për te qene ndryshe për ta. Ne planin financiar situata do jete me e qëndrueshme se me pare, por jo aq e mire sa e keni dashur.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Dite mjaft e veçantë do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Do merrni disa vendime mjaft te rëndësishme te cilat do ua ndryshojnë jetën përgjithmonë. Beqaret nuk do jene ende te sigurte për hapat qe duhet te hedhin dhe do hezitojnë. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni rreziqe edhe sikur gjendja te jete e qëndrueshme sepse nuk është ende momenti i duhur.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Do jeni mjaft sensuale sot ju te dashuruarit dhe marrëdhënia me partnerin do përmirësohet tej mase. Beqaret do kenë një dite te veçante dhe te mbushur me emocione te jashtëzakonshme. As vete nuk e kishin imagjinuar se gjithçka do ju ndryshonte kaq shpejt. Buxhetin duhet ta organizoni me mire ne mënyrë qe gjendja te ketë akoma me tepër përmirësime.

PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Do e mbroni nga çdo gjë jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe marrëdhënia me partnerin ka për te qene e jashtëzakonshme. Shume persona do ju kenë zili, por nuk do mundin dot t’ua prishin harmoninë. Beqaret do kenë një dite goxha te mërzitshme pasi do lodhen se kërkuari dhe serish nuk do e gjejnë personin ideal. Buxheti do jete i mire nëse tregoni kujdes dhe nuk shpenzoni për gjera te panevojshme.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Edhe pse nuk do keni shume kohe te lire, mundohuni qe sot te mos e lini pas dore atë qe keni ne krah. Flisni hapur dhe shpjegojani situatën ne te cilën ndodheni. Beqaret do e kenë shume te vështirë ta gjejnë personin e përshtatshëm, por miqtë nuk do i lënë për asnjë moment vetëm. Buxheti nuk do jete ashtu si keni dashur sepse se fundmi nuk keni ditur t’i bëni llogarite para se te shpenzoni.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Dite interesante do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do argëtoheni pafund me atë qe keni ne krah dhe do ndiheni vërtet te bekuar nga yjet. Beqaret do afrohen tej mase me disa persona qe me pare i kane tallur dhe kane qeshur me ta. Ja qe jetës asnjëherë nuk i dihet. Me menaxhimin e financave do merreni me seriozisht sot kështu qe gjendja do filloje te normalizohet.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Do i bëni te gjitha përpjekjet e mundshme sot ju te dashuruarit dhe deri ne mbrëmje do arrini t’i sqaroni problemet qe keni pasur me partnerin. Do ndiheni te qete te dy palët. Beqaret nuk do duan ta ndryshojnë jetën qe bëjnë prandaj do i shmangin takimet. Ne planin financiar do keni shume fat dhe gjendja do filloje te përmirësohet dukshëm. Me një menaxhim te mire gjendja do ketë vetëm përmirësime.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Dite e mbushur me momente te lumtura do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Çdo gjë mes jush ka për te ecur ashtu si keni ëndërruar gjithmonë. Beqaret do kenë një dite te jashtëzakonshme dhe te mbushur me kënaqësi te paimagjinueshme. Asgjë nuk ka për te qene me si me pare. Ne planin financiar do i zgjidhni problemet dhe do i vendosni financat.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Dite shume e bukur do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Partneri do kujdeset edhe për detajet me elementare, kështu qe nuk do keni për çfarë te shqetësoheni aspak. Beqaret nuk duhet ta mbajnë mendjen tek dashuria sepse ajo nuk do vije për ta. Financat nuk do jene te shkëlqyera, por me pak maturi mund t’i mbani te stabilizuara.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Bota

Zgjedhjet në Gjermani/ Humbje e madhe për konservatorët, Socia-Demokratët nisin festën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet elektorale në Gjermani janë të mbushura më surpriza. Ndërkohë që flitej për një barazim midis dy partive kryesore, duket se situata ka marrë një rrjedhë tjetër.

Tashmë ata që kryesojnë janë Social Demokratët tregojnë rezultatet e projektuara.

Konservatorët e Angela Merkel si duket kanë kapur rezultatin më të dobët.Tani që rezultati është disi i qartë të dyja partitë kanë thënë se janë gati për të formuar koalicionin e ardhshëm.

LEXO EDHE:  5 shenjat më besnike të zodiakut që nuk tradhëtojnë kurrë

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 22 shtator 2019

Sipas DW tre udhëheqesit e partive me më shumë vota janë ulur në tryezën e rrumbullakët dhe po diskutojnë koalicionin e ardhshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

FRPD e Durrësit në krah të Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

FRPD e Durrësit ka dalë hapur në krah të ish liderit të demokratëve Sali Berisha

Kryetari i FRPD-së në Durrës, Artion Bajramaj, pëmres një postimi në rrjetet sociale, thekson se sot kanë  zhvilluar një bisedë me ish kryeministrin ku kanë rënë dakort për disa pika.

Sipas tij, PD nuk mund të presë që ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, ndërsa thekson se ndryshimi vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizimit të mirë.

“Sot patëm mundësinë të zhvillojmë një bisedë shumë konstruktive me [email protected]_official .

Ramë dakort në një pikë:

✅Nuk mund të presim që PD ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, por duhet të jenë vetë demokratët dhe çdokush që do të kontribuojë në kauzë për ta sjellë atë ndryshim.

✅Ky ndryshim vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizmit të mirë.LEXO EDHE:  5 shenjat më besnike të zodiakut që nuk tradhëtojnë kurrë

LEXO EDHE:  Horoskopi e shtune 24 dhjetor

✅Nuk mund të bazohet e giithë strategjia e popullit opozitar tek shpresa se të huajt do na falin pushtet.

Ku keni parë ti falet pushtet dikujt pa luftuar?

Deri atëherë, çfarë do bëjmë, do dremisim?

✅Të dashur qytetarë dhe demokratë, nuk jemi amatorë. Dimë edhe thjesht të heshtim dhe të bëhemi me “atë që fiton”. Dimë ti bëjmë kaq kalkulime, por këtu luhet fati ynë dhe i vendit tonë dhe nuk mund të rrimë e të flemë gjumë.

✅Të zgjohemi tani, para se ti falim mandatin e 4-t Ramës!“, shkruan ai./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në Gjermani/ Balla uron Olaf Scholz për rezultatin

Publikuar

-

Nga

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar kandidatin e Partisë Socialdemokrate gjermane, Olaf Scholz për rezultatin e arritur në zgjedhjet e sotme federale.

Balla shkruann se kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.LEXO EDHE:  4 shenjat e horoskopit që flirtojnë më shumë se të tjerët

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Urime Olaf Scholz dhe Partisë Socialdemokrate 🌹🇩🇪gjermane për rezultatin në zgjedhjet e sotme federale. Kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.

LEXO TE PLOTE