Connect with Us

Thuajini stop kollitjes

Femra

Thuajini stop kollitjes

Publikuar

-

Gjatë stinës së dimrit përballemi me grip the ftohje të ndryshme e në të shumtën e rasteve, problemet më të mëdha i kemi me dhimbjet e fytit dhe me kollën.

Për këtë të fundit, mjekët vazhdimisht përshkruajnë shurupe të ndryshme mirëpo ju mund të përgatisni shurupe edhe vetë në shtëpitë tuaj, me anë të përbërësve natyral.

Merrni një enë të vogël qelqi dhe mbusheni me portokaj të grimcuar, bashkë me lëkurën e portokallit dhe më pas hidheni në një tenxhere. Shtoni edhe një limon gjithashtu të paqëruar. Shtoni xhenxhefil të copëtuar dhe dy lugë të mëdha kokrra piperi, një fije kanelle.

LEXO EDHE:  Denoncimi në STOP/ Reagon Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve

Përzieni me lugë të gjithë përbërësit në tenxhere dhe më pas zieni ato për 6-8 minuta.

Pas kësaj, shtoni 2 lugë të mëdha vaj kokosi dhe një filxhan mjaltë dhe më pas përzieni deri sa të shkrihet vaji i kokosit.

Kulloni të gjithë përbërësit dhe lëngun e fituar vendoseni në një kavanoz qelqi dhe mbylleni me kapak.

Pini nga 1 ose 2 lugë në ditë nga ky lëng i trashë dhe do të shihni që kolla shumë shpejtë do të ju largohet.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit

Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit.

Hiq makeup-in para se të flesh

Pjesa më e madhe e grave bën tualet çdo ditë, kjo bën pjesë në normalitetin e tyre. Ka rëndësi që çdo natë para se të bini në gjumë të hiqni tualetin. Kjo duhet bërë për të çliruar poret dhe për t’i dhënë mundësi atyre që të marrin oksigjen.  Gjithashtu nëse qendroni për shumë kohë me makeup në fytyrë nga bllokimi i poreve mund t’ju krijohen akne, apo puçra.

Të qendrosh e hidratuar

LEXO EDHE:  Gruaja rrëfehet në “Stop”/ Kam ardhur e sakatuar, burri më dhunon

LEXO EDHE:  Skandali në Stop/Rilindja e shëndetësisë i mori jetën vëllait të deputetit të PS

Hidratimi gjatë ditës ndihmon në uljen e fryrjes si dhe në eleminimin e toksinave në trup.  Kjo bën që edhe lëkura të duket më e butë si dhe të jetë më e shëndetshme.  Të pish ujë rregullisht gjatë ditës është një këshillë që mjekët dhe estetistët e japin me shumë entuziazëm. Kjo jo vetëm për shëndetin e lëkurës, por edhe për shëndetin e përgjithshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre.

Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë e partnerëve.

Të të shohin teksa bën seks është eksituese për gratë dhe bën pjesë në fantazitë më të gjalla të grave. Në vendin e parë të sipas studimeve është fantazia e grave për të bërë seks në publik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje

Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo diçka.

Buzëqeshja

Një grua me klas është e qeshur dhe  e njeh mirë vlerën e një buzëqeshje. Vështirë ta shohësh atë të acaruar apo të vrenjtur. Ajo e di mirë që buzëqeshja është çelësi më i mirë për të dalë nga situatat e sikletshme.

LEXO EDHE:  Stop publikon skandalin/ Ponstan shurup tërhiqet nga tregu europian, gjendet në farmacitë tona

LEXO EDHE:  “Stop” denoncon skandalin/ Mësuesi i kërkon favore seksuale nxënëses në shkëmbim të mungesave

Aroma

Cilido qoftë stili i saj, një grua me klas di që t’i përshtasë edhe aromën në mënyrë perfekte. Ato më romantiket zgjedhin aroma lulesh, ndërsa gratë më të forta zgjedhin aroma më karakteristike.  Çdo grua me klas ka një aromë të vetën e cila e dallon nga gratë e tjera./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: