Connect with Us

Horoskopi e premte 6 janar

Aktualitet

Horoskopi e premte 6 janar

Publikuar

-

DASHI21. mars – 20. prill

Dite e mbushur me ngjyra te shumëllojshme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Ne çdo moment do përjetoni emocione dhe kënaqësi te cilat do iu nxitin ta dashuroni akoma me tepër jetën. Beqaret do ndihmohen nga Venusi dhe mund te gjejnë persona vërtet interesante. Ne planin financiar do keni vështirësi te vogla, por qe do kalojnë shpejt.

DEMI21. prill – 21. maj

Nëse jeni ne një lidhje duhet patjetër te qartësoni sa me pare idetë qe keni ne koke ne mënyrë qe te ndiheni me te qete. Beqareve do iu rrahe zemra shume fort për një person te cilin sapo e kane njohur. Mire është t’ia shprehin pëlqimin, por jo te hedhin hapa te nxituara. Ne planin financiar nuk duhet kurrsesi te ndërmerrni rreziqe sepse mund te mbeteni pa para./p>

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Sot do jeni shume bashkëpunues me partnerin tuaj dhe marrëdhënia me te ka për te qene e jashtëzakonshme. Do ndiheni si neper ëndrra ne disa momente. Beqaret do i zgjidhin një e nga një te gjitha konfliktet qe kane pasur ne pune dhe do ndihen gati tashme te mendojnë edhe për dashurinë. Sot do ketë disa njohje. Ne planin financiar duhet ende te tregoheni tejet te matur.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Sot mund te bëhen plane për martese ose për fëmijë për ju te dashuruarit. Ne çdo moment keni për te përjetuar emocione dhe kënaqësi te forta. Buzëqeshja nuk do ju largohet asnjë moment nga fytyra. Beqaret do preferojnë te joshin dhe te flirtojnë, por jo te hedhin hapa me tej. Financat nuk do jene aspak ne gjendjen me te mire kështu qe ne disa momente mund te gjendeni edhe ne vështirësi.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Dialogu dhe mirëkuptimi do mbizotërojë gjate gjithë kësaj jave ne jetën tuaj ne çift. Nuk do keni asnjë lloj debati me partnerin, përkundrazi mund te kaloni edhe me shume momente pasionante. Beqaret gjithashtu do jene me fat dhe do realizojnë disa takime interesante. Për një buxhet me te mire duhet t’ua vini veshin me shume këshillave qe do iu jepen.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Dite shume normale do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do përjetojnë emocione te forta, por te paktën nuk do kenë debate apo zënka qe t’i mërzitin. Beqaret nuk do jene te gjithë me fat dhe disa mund te vazhdojnë te mbeten te vetmuar. Për menaxhimin e financave duhet t’ua vini veshim me shume këshillave te familjareve dhe miqve te ngushte.

LEXO EDHE:  Horoskopi e mërkurë 26 prill
PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Plutoni do ketë ndikim shume te madh sot tej jeta juaj ne çift. Çiftet qe kane kohe qe debatojnë dhe nuk kuptohen mund te mendojnë edhe për një ndarje përfundimtare. Beqaret do jene me shume fat ne dashuri dhe jeta ka për t’iu ndryshuar njëherë e mire. Edhe ne planin financiar fati do jete gjithë kohës ne anën tuaj. Mund t’ia lejoni vetes edhe disa shpenzime me tepër.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Do jeni tej mase xheloze për partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe ne disa momente do mundoheni edhe ta kontrolloni atë. Ky do jete një gabim i madh i cili do e acaroje edhe me tepër atmosferën. Beqaret nuk do preferojnë te bëjnë ndryshime te statusit dhe do i refuzojnë ftesat. Financat do i keni me tepër kujdes dhe nuk do ndodhe asnjë tronditje.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Do jeni shume te përgjegjshëm sot ju te dashuruarit dhe do i zgjidhni edhe disa probleme te vogla qe iu kishin dale me herët. Ne mbrëmje do jeni te qete dhe do dashuroheni me më shume pasion. Beqaret edhe sikur te duan nuk do i shpëtojnë dot një dashurie me shikim te pare. Ne planin financiar do jeni me fat. Do arrini ta stabilizoni gjendjen me shpejt nga sa kishit menduar.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Dite e mbushur me surpriza te këndshme ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Ne çdo moment do përjetoni emocione dhe kënaqësi qe nuk i kishit imagjinuar ndonjëherë. Beqaret do preferojnë te qëndrojnë edhe pak kohe vete dhe do i refuzojnë ftesat qe do iu bëhen. Buxhetin do arrini ta stabilizoni me pak mundim dhe ndihme nga te afërmit.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Dita e sotme do jete fantastike për ata qe janë ne një lidhje. Nuk do rreshtin momentet e lumtura dhe çdo çast ka për te qene fantastik. Beqaret do dine si te joshin dhe do e afrojnë pas vetes atë qe pëlqejnë me shpejt nga sa mendonin. Për ta do ndryshojnë shume gjera. Financat do dini si t’i organizoni me se miri kështu qe gjendja do mbetet e qëndrueshme.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Dite e kënaqshme do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ne çdo moment do ndiheni te qete dhe do dashuroheni pa dorashka me partnerin. Beqaret do i kenë idetë shume te qarta dhe do dine se ke te joshin. Deri ne mbrëmje shume gjera do ndryshojnë për ta. Buxheti do mbetet i mire nëse shpenzoni me maturi. Hua nuk duhet te jepni për asnjë arsye.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

“Vendim absurd që nuk e beson asnjë fëmijë”/ Gjokutaj: PD nuk vjen në pushtet duke goditur Berishën

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Avokati Genc Gjokutaj ka deklaruar se vendimi i Lulzim Bashës për të përjashtuar ish-kryeministrin Sali Berisha nga grupi parlamentar i PD është ‘jo moral’ dhe ‘jo procedurial’.

Gjokutaj është shprehur se në shkarkimin e Berishës është shkelur me të dyja këmbët edhe statuti i partisë, e cila nuk mund të vijë në pushtet duke goditur kreatorin dhe frymëzuesin e betejave në këto 30 vite.

“Në shkarkimin e Berishës është shkelur me të dyja këmbët të gjitha edhe statuti i partisë. Duke iu referuar edhe drejtësisë, pasi është një vendim, ky është një vendim politik, që bazohet me ligjin, që buron nga një normë që vendos rregullat në parti, kurrë ky vendim duke shmangur statutin dhe procedurën nuk mund të jetë i drejtë”, ka deklaruar ai për Syri Tv.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 24 maj 2020

LEXO EDHE:  Këto shenja të zodiakut janë ekspertë në viktimizimAi ka shtuar më tej se ndodhemi në situatë të vështirë, pasi kemi një qeveri për të larguar, kemi edhe një opozitë për t’u pastruar.

“Problemi është se ndodhemi në një situatë shumë të vështirë, pasi kemi një qeveri për të larguar, kemi edhe një opozitë për t’u pastruar. Nuk mundet PD të vijë në pushtet duke shmangur aleatët, duke goditur kreatorin dhe frymëzuesin e betejave në këto 30 vite që ka bërë PD. Askush nuk mund të thotë se goditja e Berishës do ta bëjë partinë Demokratike më të fortë dhe e çon në fitore. Ky është një absurd që nuk e beson asnjë fëmijë jo më njerëzit që merren me politikë”, thotë ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk kemi pse mbajmë peshën e korrupsionit të Bashës”/ Kulluri akuza kreut të PD

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, ka akuzuar kreun e PD, Lulzim Basha se ka promovuar njerëz të përfshirë në korrupsion për të hequr kryeministrin Edi Rama nga pushteti.

Në emisionin “Quo Vadis” , Kulluri tha se Basha e ka drejtuar PD në mënyrë klienteliste dhe se e ka shkatërruar këtë parti.Kulluri shtoi se, zgjedhja e Lulzim Bashës në 2013, është bërë në kundrështim me statutin.

Nuk kemi pse e mbajmë ne peshën e korrupsioni të Bashës e të tjerëve, prandaj kam dalë për principe. Unë kam parë fytyra që kanë qenë realisht me probleme korrupsioni në podiumet e Bashës për të hequr rilindjen nga pushteti për të ardhur vetë, më ka ardhur për të vjellë. Ai e bëri keq këtë punë, që nga vit 2013, e ka bërë në mënyrë klienteliste drejtimin e partisë. E ka shkatërruar këtë parti ai njeri.  Zgjedhja e Lulzim Bashës në 2013 është bërë në kundërshtim me statutin. Sali Berisha e shkeli statutin në 2013, kryetari i partisë zgjidhet me delegatë. Unë i parë jam fajtor që nuk fola”, ka thënë Kulluri./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lali Eri mbështet Lulin/ Mirë ia bëri Saliut

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Kryebashkiaku Erjon Veliaj ashtu siç pritej, ka dhënë mbështetjen e tij për vendimin e Lulzim Bashës, për përjashtimin e ish liderit Sali Berisha nga Grupi Parlamentar i PD.

Ndonëse vetë është një nga mjeshtrat e lajmeve të fabrikuara nga zyra e shtypit dhe që më pas shpërndahen nga mediat, ai ka akuzuar Berishën se ndërtoi një kulturë të shpifjes dhe të lajmeve të rreme, duke i bërë gropën vetes. “Unë kam thënë më parë, që ai njeri do e mbyllë me turp. Po jetove duke shpifur dhe sajuar duke iu hapur gropën njerëzve, atehër do biesh vetë brenda. Në politikë, biologjia bën të vetën. Nuk besoj se dhe ata ithtarë të Saliut që thonë se ai është e ardhmja. Ai vetëm e ardhmja nuk është. Ai nuk ka as kohë të rehabilitohet. Kur vjen puna të kundërshtarët, them kokën hëngshin. Vetë e gatuan këtë kulturë, të shpifjes dhe lajmit të rremë. Janë po ata që filluan tek lodrat dhe më pas vazhduan te Astiri. Ata morën 3 vite të jetës sonë në Astir.

Kush jeton nga shpata do vdesë nga shpata. Me fundin e Saliut është fillimi i fundit të kësaj politike. Mësimi për të tjerët është që jeto një jetë dinjitoze. Unë besoj që kultura toksike dhe vandale, Tirana digjej për sport nga protestat. Kthehej në një fushë beteje. Shpresoj që Shqipëria do jetë më e mirë me largimin e Berishës dhe Berishizmit. Me grisjen e letrave në Kuvend nga Basha, mendova që nuk ka ikur ende berishizmi” tha Veliaj në ‘Real story’./CNA.al

LEXO TE PLOTE