Connect with Us

Thuajini stop celulitit me këtë pije

Femra

Thuajini stop celulitit me këtë pije

Publikuar

-

Shumë ekspertë anë e mbanë botës rekomandojnë që të gjitha gratë ta provojnë këtë pije të mahnitshme të cilën mund ta përgatitni në shtëpitë tuaja. Ata gjithashtu thonë se kjo pije e fuqishme e shpejton procesin e humbjes së peshës dhe ndihmon në heqjen e celulitit.

Dhe po kjo pije gjithashtu e bën lëkurën më të mirë! A e keni ditur se farat e lirit janë burim i shkëlqyeshëm i shumë vlerave ushqyese të shëndetshme, si vitaminat, mineralet, fibra etj.

Veç kësaj, fara e lirit ndihmon në eliminimin e toksinave dhe substancave të dëmshme nga trupi, pasi që zvogëlon nivelet e sheqerit në gjak, si dhe shtypë apetitin. E furnizon trupin me lecithin dhe ndihmon në pastrimin e zorrëve. Duke i marrë parasysh efektet e mira të farave të lirit, shumë njerëz anë e mbanë botës, veçanërisht gratë, e kanë provuar këtë pije dhe janë mahnitur nga rezultatet.

LEXO EDHE:  Kamera e fshehtë e STOP“/ Nxënësit shesin lirisht hashash në shkolla

Prandaj, çaji me fara të lirit rekomandohet për njerëzit që vuajnë nga sëmundje të ndryshme si dhimbjet në stomak, cistat, hemorroidet etj.

Përbërësit:

Një litër ujë të vluar dhe tri lugë gjelle fara liri.

Ujin e vluar e hidhni mbi tri lugë gjelle të farave të lirit dhe produktin e lini ashtu tërë natën.

Ekspertët thonë se duhet t’i konsumoni 150 ml të kësaj pije magjike, 3-4 herë në ditë – 30 minuta para vakteve kryesore.

Sigurohuni të përgatitni një pije të freskët çdo ditë dhe çajin duhet ta konsumoni për 10 ditë radhazi, e pastaj të bëni një pushim 10 ditor.

Procedurën e përsëritni derisa t’i fitoni rezultatet e dëshiruara.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit

Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit.

Hiq makeup-in para se të flesh

Pjesa më e madhe e grave bën tualet çdo ditë, kjo bën pjesë në normalitetin e tyre. Ka rëndësi që çdo natë para se të bini në gjumë të hiqni tualetin. Kjo duhet bërë për të çliruar poret dhe për t’i dhënë mundësi atyre që të marrin oksigjen.  Gjithashtu nëse qendroni për shumë kohë me makeup në fytyrë nga bllokimi i poreve mund t’ju krijohen akne, apo puçra.

Të qendrosh e hidratuar

LEXO EDHE:  “Stop” nga Gjirokastra/ Policia e Shtetit në shërbim privat të biznesmenit që grabiti vëllain

LEXO EDHE:  "STOP"–Lushnje/ Mungon reagenti për analizën e diabetit, i sëmuri pa insulinë

Hidratimi gjatë ditës ndihmon në uljen e fryrjes si dhe në eleminimin e toksinave në trup.  Kjo bën që edhe lëkura të duket më e butë si dhe të jetë më e shëndetshme.  Të pish ujë rregullisht gjatë ditës është një këshillë që mjekët dhe estetistët e japin me shumë entuziazëm. Kjo jo vetëm për shëndetin e lëkurës, por edhe për shëndetin e përgjithshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre.

Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë e partnerëve.

Të të shohin teksa bën seks është eksituese për gratë dhe bën pjesë në fantazitë më të gjalla të grave. Në vendin e parë të sipas studimeve është fantazia e grave për të bërë seks në publik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje

Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo diçka.

Buzëqeshja

Një grua me klas është e qeshur dhe  e njeh mirë vlerën e një buzëqeshje. Vështirë ta shohësh atë të acaruar apo të vrenjtur. Ajo e di mirë që buzëqeshja është çelësi më i mirë për të dalë nga situatat e sikletshme.

LEXO EDHE:  “Stop” nga Gjirokastra/ Policia e Shtetit në shërbim privat të biznesmenit që grabiti vëllain

LEXO EDHE:  “Stop”/ Skandali në spitalet Covid, blen vdekjen e të emës me 8 milionë lekë

Aroma

Cilido qoftë stili i saj, një grua me klas di që t’i përshtasë edhe aromën në mënyrë perfekte. Ato më romantiket zgjedhin aroma lulesh, ndërsa gratë më të forta zgjedhin aroma më karakteristike.  Çdo grua me klas ka një aromë të vetën e cila e dallon nga gratë e tjera./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: