Connect with Us

Pse meshkujt paguajnë për seks?

Femra

Pse meshkujt paguajnë për seks?

Publikuar

-

Prostitucioni ka shënuar rritje nga dekada e fundit, por, meshkujt që e përdorin këtë ‘shërbim’, nuk i përkasin shkallës së ulët të shoqërisë, siç ka qenë kohëve të kaluara.

Psikiatrit thonë se ekzistojnë pesë arsye të ndryshme se përse meshkujt paguajnë për seks:

Epshi

Kjo gjithmonë ka qenë arsyeja primare se përse meshkujt janë përfshirë në aktivitete të tilla, prandaj edhe psikiatrit thonë se është arsyeja kryesore se përse meshkujt paguajnë për seks.

Të lodhur nga lidhjet…

Shumica e meshkujve që paguajnë për seks, e bëjnë këtë pas ndarjes nga partneri. Ata, në mënyrë rutinore, kanë bërë seks qysh kur janë lidhur me partnerë të ndryshme. Prandaj, pasi që seksi është varës, nuk është lehtë të qëndrojnë larg seksit, kështu që nuk ju pengon nëse paguajnë dikë për t’ia përmbushur nevojat.

LEXO EDHE:  Studimi: Meshkujt, “frikë” nga femrat me tatuazhe

Kanë më pak përgjegjësi

Nevoja për seks është universale. Por, ka meshkuj beqarë të cilët janë tepër të ngarkuar me punë, saqë nuk kanë kohë as për veten. Kësisoj, ata i shfrytëzojnë paratë për të marrë seks.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit

Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit.

Hiq makeup-in para se të flesh

Pjesa më e madhe e grave bën tualet çdo ditë, kjo bën pjesë në normalitetin e tyre. Ka rëndësi që çdo natë para se të bini në gjumë të hiqni tualetin. Kjo duhet bërë për të çliruar poret dhe për t’i dhënë mundësi atyre që të marrin oksigjen.  Gjithashtu nëse qendroni për shumë kohë me makeup në fytyrë nga bllokimi i poreve mund t’ju krijohen akne, apo puçra.

LEXO EDHE:  FOTO/ 5 gjëra që meshkujt urrejnë nga ky pozicion

LEXO EDHE:  FOTO/ 5 gjëra që meshkujt urrejnë nga ky pozicionTë qendrosh e hidratuar

Hidratimi gjatë ditës ndihmon në uljen e fryrjes si dhe në eleminimin e toksinave në trup.  Kjo bën që edhe lëkura të duket më e butë si dhe të jetë më e shëndetshme.  Të pish ujë rregullisht gjatë ditës është një këshillë që mjekët dhe estetistët e japin me shumë entuziazëm. Kjo jo vetëm për shëndetin e lëkurës, por edhe për shëndetin e përgjithshëm./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre.Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë e partnerëve.

Të të shohin teksa bën seks është eksituese për gratë dhe bën pjesë në fantazitë më të gjalla të grave. Në vendin e parë të sipas studimeve është fantazia e grave për të bërë seks në publik./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje

Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo diçka.

BuzëqeshjaNjë grua me klas është e qeshur dhe  e njeh mirë vlerën e një buzëqeshje. Vështirë ta shohësh atë të acaruar apo të vrenjtur. Ajo e di mirë që buzëqeshja është çelësi më i mirë për të dalë nga situatat e sikletshme.

LEXO EDHE:  “Lëkundet prokuroria e milionerëve”/ Zbulohet një prokurore që jeton vetëm me pagën

LEXO EDHE:  Studimi/ Ja pse femrat ulërasin dhe rënkojnë më shumë se meshkujt gjatë seksit…

Aroma

Cilido qoftë stili i saj, një grua me klas di që t’i përshtasë edhe aromën në mënyrë perfekte. Ato më romantiket zgjedhin aroma lulesh, ndërsa gratë më të forta zgjedhin aroma më karakteristike.  Çdo grua me klas ka një aromë të vetën e cila e dallon nga gratë e tjera./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: