Connect with Us

Këpucë me take apo të sheshta?

Fashion

Këpucë me take apo të sheshta?

Publikuar

-

Nuk ka element që ta rritë vetëbesimin më shumë se sa një palë këpucë të bukura me takë. Por pasi mjekët thanë se mbajtja e takave të larta dëmton shumë shëndetin fizik, shumë gra janë trembur prej tyre, duke kërkuar këpucë më të rehatshme për ndryshim. Mirëpo tani adhuruesit e stiletove elegante, mund të marrin frymë lirshëm për shkak se psikoterapistja Jolene Shere, ka thënë se veshja e takave të larta nuk është domosdoshmërish gjë e keqe për këmbët dhe shpinën tuaj, shkruan Daily Mail. Ajo thotë se në fakt, ka disa tipe takash që janë më të mira për ju se sa këpucët e sheshta. Jolene thotë se nëse mbathni këpucë me taka të larta, mund ta mbroni shpinën tuaj, për shkak se këmbët tuaja do të marrin një pozitë të përshtatshme pjerrësie.Ekspertja thotë se këpucët e rrafshëta si balerinat dhe çizmet Uggs, janë më të dëmshme për shëndetin e këmbëve se sa takat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

Trendi i “rrezikshëm” i bikinive/ Njihuni me modelet më të veçanta për këtë sezon

Publikuar

-

Së fundmi  në rrjetet sociale kanë dalë disa modele tepër të veçanta rrobash banje, të cilat me të vërtetë që duhet të kesh guxim për t’i mbajtur në trup.

Ato janë tepër të veçanta dhe kanë nevojë për kujdes të tepërt nëse jeni në plazh apo në pishinë, pasi pjesët intime mund t’ju dalin në shesh nga momenti në moment.

Ngjyrat janë të të gjitha llojeve, por bie në sy kryesisht e bardha.Disa prej këtyre rrobave të banjos po jua prezantojmë më poshtë.

LEXO TE PLOTE

Fashion

Nga “Yves Saint Laurent” tek “Versace”/ Syzet e mëdha që po “çmendin” fashionistat shqiptare këtë verë

Publikuar

-

Mesa duket trendi i syzeve të mëdha dhe me ngjyra është rikthyer sërish.

Modelet e reja dhe të preferuarat e fashionistave shqiptare e të huaja e mbulojnë komplet pjesën e syve dhe vijnë në forma katrore ose rrethore.

Nga “Saint Laurent” te “Versace”, këto modele janë përqafuar nga markat më të njohura të modës, ndaj na besoni kur ju themi se janë trendi i sezonit.

Ja modelet e preferuara nga të famshmet shqiptare të cilat e duan dhe e ndjekin modën:

LEXO EDHE:  Tendencat më të fundit/ Këtë verë do të veshim vetëm këpucë me majë katrore

LEXO EDHE:  “Ka 10.000 palë këpucë por nuk do t’i falë”/ Këngëtarja e njohur tregon dobësinë e saj

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Foto- Rrobe banjet më “in” këtë sezon/ Ja detaji që po “çmend” fashionistat shqiptare

Publikuar

-

Në verë detaji tek i cili të shkojnë menjëherë sytë janë rrobat e banjos që kanë veshur VIP-at dhe ne kemi vënë re se të famshmet shqiptare kanë një dobësi për bikinit me një krah.

Nga fotot që kanë publikuar në rrjetet sociale duket se ato janë shumë të përshtatshme dhe të tregojnë shumë ‘in’ dhe të famshmet shqiptare nga Lori Hoxha, Armina Mevlani e Arilena Ara nuk kanë ngelur pas për t’i treguar ato në rrjetet sociale.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: