Connect with Us

Ja cilat janë pyetjet më të shpeshta Google gjatë 2016-ës

Life Style

Ja cilat janë pyetjet më të shpeshta Google gjatë 2016-ës

Publikuar

-

Ndërkohë që personazhe të njohura të botës së spektaklit dhe biznesit kanë parukierë, stilistë, dhe grimierë personalë për t’u dukur bukur, pjesa tjetër ka Google. Motorri i kërkimit më i famshëm në botë është si një enciklopedi ku mund të gjesh pothuajse gjithçka.  Kësaj tendence nuk mund t’i mungojnë as femrat. Google trends ka publikuar një listë me 10 pyetjet më interesante rreth bukurisë të bëra nga femrat gjatë vitit që po lëmë pas.

Lexojini me vëmendje, ndoshta mund të keni bërë edhe ju ndonjë nga këto pyetje.

  1. Si të zhduk qeskat poshtë syve?
  2. Çfarë është teknika e lyerjes balayage?
  3. Si mund të bëj gërshet kurriz peshku?
  4. Si të heq xhelin e thonjve pa dëmtuar thonjtë natyralë?
  5. Si të pastroj furçat e make up-it?
  6. Si mund të trash vetullat?
  7. Cila është fondatina e duhur për llojin tim të fytyrës?
  8. Si mund të rris flokët sa më shpejt?
  9. Si t’i jap formë vetullës?
  10. Si mund të depiloj zonën intime pa patur irritime të lëkurës?
LEXO EDHE:  Ekipi i Apple dhe Google janë gati të zbulojnë gjurmët e Covid-19

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Do më shpërthejë zemrën”/ Klea Huta i këndon të birit, tregon reagimin e adhurueshëm të Krid

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja dhe moderatorja Klea Huta ka treguar se vogëlushi i saj Krid e adhuron kur mami dhe babi I këndojnë ninulla.

Në një postim të fundit në Instagram, moderatorja dëgjohet teksa i këndon vogëlushit të saj, ndërsa ai kënaqet shumë me zërin e saj.

“Ky djalë do të ma shpërthejë zemrën. Ai e dashuron kur mami dhe babi i këndojnë”, shkruan Klea e cila bën thirrje për të ngritur volumin.
LEXO EDHE:  Pyetjet shkencore të cilave duhet t’ua dini përgjigjet

LEXO EDHE:  Ushqimet aziatike, më të kërkuarat në Google

Në fillim të muajit qershor, moderatorja Klea Huta dhe producenti Elgit Doda u bekuan me një djalë, që e pagëzuan me emrin Krid.

Klea ka treguar se tani që është bërë nënë është edhe më e motivuar se më parë dhe ka shumë energji pozitive që e shtyjnë të nxjerrë më të mirën e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

I kërkon shoferit serb të vendosë këngë shqip/ Modelja shqiptare përballet me të papriturën

Publikuar

-

Nga

I kërkon shoferit serb të vendosë këngë shqip/ Modelja shqiptare përballet me të papriturën

Modelja shqiptare Lorena Haliti po përballet me një ngjarje tejet të pazakontë me kompaninë “Uber”.

Gjatë një shëtitjeje nëpër rrugët e Amerikës, ajo i ka kërkuar shoferit të kompanisë t’i lëshojë disa këngë shqipe. Mirëpo shoferi serb nuk e ka pritur mirë kërkesën e saj. Ai i ka nisur një ankesë për kompaninë, tek e cila i ka krahasuar shqiptarët me nazistët dhe pjesëtarë të Klanit KKK. Shoferi ka shkruar se modelja i kishte kërkuar të lëshonte muzikë të një populli që “ata i ka shkelur dhe masakruar”.

LEXO EDHE:  Ushqimet aziatike, më të kërkuarat në GooglePas letrës së tij, kompania “Uber” ka bllokuar menjëherë llogaritë e modeles në “Uber” dhe “UberEats”. Kjo kompani ofron shërbime taksie, si edhe dërgesa të ushqimeve. Lorena i ka shkruar kompanisë, duke u shprehur se po mbështesin racizmin etnik dhe po e bllokojnë pa asnjë hetim. Mirëpo ajo ende nuk ka marrë një përgjigje.

LEXO EDHE:  Syzet inteligjente/ Google blen kompaninë e madhe

“E bëra shoferin tim serb të dëgjojë muzikë shqiptare”, ka shkruar modelja në një status në Twitter./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Ratajkowski çmend pushuesit/ Modelja tregon fizikun mahnitës me bikini minimaliste

Publikuar

-

Nga

Ratajkowski çmend pushuesit/ Modelja tregon fizikun mahnitës me bikini minimaliste

Modelja shumë e njohur Emily Ratajkowski është shfaqur mahnitëse teksa po pushon në Hamptons.

Bukuroshja ka treguar linjat e saj perfekte e veshur me bikini minimaliste nga koleksioni saj i rrobave të banjos.

Bukuroshja po shijon pushimet me bahskëshortin e saj, i cili duket se nuk mund t’i heqë dot duart nga trupi i saj.Ajo nuk ndalet me pozat e saj provokuese dhe këtë e vërteton dhe videoja që publikoi pak ditë më parë.

LEXO EDHE:  Ekipi i Apple dhe Google janë gati të zbulojnë gjurmët e Covid-19

LEXO EDHE:  Enca zbuloi talentin qesharak dhe natyrshëm na lindi pyetja “Si”?

Ratajkowski shfaqej topless duke treguar të pasmet e saj dhe duke ndeuzr rrjetin në komente.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE