Connect with Us

Detaji për mënyrën me të cilën partnerët tradhtarë bëjnë dashuri

Life Style

Detaji për mënyrën me të cilën partnerët tradhtarë bëjnë dashuri

Publikuar

-

Ndjenja e tradhtisë, veç tjerash, nënkupton edhe atë që dëshiron të bërtasësh me zë të lartë, ndërkaq është konstatuar se edhe partnerët tradhtarë ndihen në të njëjtën mënyrë.

Nëse vetëm një herë keni qenë e tradhtuar, atëherë e di se çfarë ndjenje është. Përveç tjerash, ai nënkupton edhe atë që dëshiron që të bërtasësh me zë sa më të lartë, ndërkaq është konstatuar që ndihen edhe partnerët tradhtarë në të njëjtën mënyrë.

Në të vërtetë, në një hulumtim të ri, të bërë me 1.000 meshkuj dhe femra, 62 për qind e femrave dhe 72 e meshkujve kanë zbuluar që janë të zëshëm në krevat, kur tradhtojnë partnerët e vet.

Gjithashtu 88 për qind e pjesëtareve të gjinisë femërore kanë deklaruar se janë më të zëshme se sa partnerët e vet gjatë seksit, ndërkaq 71 për qind e meshkujve kanë deklaruar se i përndez më shumë fakti që partnerja është e zëshme nën çarçafë.

Edhe pse me asgjë nuk e nxisim tradhtinë dhe gënjeshtrën, duket se zëri buçitës ka gjithsesi lidhje me kënaqësinë në krevat.

LEXO EDHE:  Rrëfim/E dua bashkëshorten time /Por, ajo nuk do që të kemi marrëdhënie seksuale

E para, kështu partnerit i bën qartë me dije çka dëshiron, ndërkaq një hulumtim tjetër ka zbuluar se si femrat mund të përjetojnë kënaqësi më të madhe, kur partneri i tyre shfaq zëshëm kënaqësinë e vet, me siguri për atë që kjo i shërben për forcim të vetëbesimit.

Kjo nuk do të thotë që duhet të ulërish dhe të aktrosh, s’ka gjë të keqe nëse e ngre pak zërin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Kështu nuk e keni parë ndonjëherë/ Luana Vjollca bën ndryshimin në pamje

Publikuar

-

Nga

Moderatorja Luana Vjollca është një nga personazhet më të ndjekura në rrjetet sociale. Ajo gjithnjë shfaqet e kuruar deri në detaj në daljet e saj në ekran.

Së fundi moderatorja ka bërë një ndryshim në pamjen e saj, që po kthehet në trendin e momentin.

Ajo është shfaqur me flokët e prera baluke dhe duket totalisht ndryshe nga Luana që jemi mësuar të shohim në ekran apo në rrjetet sociale.

LEXO EDHE:  Rrëfim i 16 vjecares : “Shkova për tu ndarë me të , por bëmë seks të paparë!”

LEXO EDHE:  Studimi: Njerëzit me këtë veçori bëjnë më shumë seks

Pamjen e saj do të presim ta shohim në promon e emisionit ose mbrëmjen e të shtunës. Kujtojmë se moderatorja ka lajmëruar se sezont të katërt po i vjen fundi pasi episodi i fundit do të jetë me 30 Janar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

7 gabimet e çifteve që çojnë në prishjen e marrëdhënies së tyre

Publikuar

-

Nga

7 gabimet e çifteve që çojnë në prishjen e marrëdhënies së tyre

75% e njerëzve përjetojnë ndarje të shumta gjatë jetës së tyre. Të kalosh një ndarje nuk është padyshim një nga përvojat më të këndshme që kemi, kështu që të kesh sa më pak prej tyre para se të gjesh “një” do të ishte mirë. Ndërsa ndonjëherë arsyet që ne ndahemi janë objektive, ka ende gjëra që mund të kapërcehen në mënyrë që një marrëdhënie të funksionojë siç duhet.

Më poshtë do të gjeni disa arsye pse marrëdhënia juaj mund të përfundojë.

Të mos jetoni momente së bashku.

Kalimi i kohës cilësore së bashku është shumë i rëndësishëm për një marrëdhënie. Çiftet që e bëjnë këtë janë më të kënaqur në marrëdhëniet e tyre. Kjo sepse ata ndajnë përvoja që i afrojnë ata. Por është e rëndësishme të mbani mend se është koha cilësore që ka rëndësi mbi sasinë . Mungesa e komunikimit është një nga arsyet më të rëndësishme për një ndarje. Nëse shikoni një film së bashku ose thjesht uleni në të njëjtën shtrat gjithë ditën, por keni kujdes për biznesin tuaj gjatë gjithë kohës, nuk kaloni ndonjë kohë cilësore me njëri-tjetrin. Mundohuni të bëni gjëra që ju bëjnë të ndërveproni, si duke luajtur lojëra ose duke bërë një shëtitje së bashku.

Duke u mësuar me rutinën e partnerit tuaj.

Kërcënimi këtu po mësohet aq shumë me gjithçka që bën partneri juaj, saqë filloni ta merrni si të  mirëqenë . Nëse e mbajnë shtëpinë gjithmonë të pastër, mos mendoni se është pjesë e rutinës dhe nuk ia vlen të tregoni vlerësimin tuaj të përditshëm. Edhe pse ka qenë gjithmonë kështu, prapëseprapë është një përpjekje e përditshme që partneri juaj bën për ju.Një  studim zbuloi se njerëzit ka shumë të ngjarë të ndahen me partnerin e tyre nëse fillojnë të ndihen të nënvlerësuar. E njëjta gjë vlen për cilësitë e tyre personale me të cilat jeni dashuruar. Vazhdoni t’i admironi për bukurinë, sensin e humorit ose mirësinë e tyre. Mos harroni ta vlerësoni vazhdimisht dhe vazhdoni të tregoni dashuri në maksimum.

Shmangia e të qenit të ndjeshëm.

Ndjeshmëria është ajo që bën të mundur lidhjen tuaj me të tjerët. Kur e shmangni atë, mund ta keni të vështirë të jeni të hapur dhe t’i besoni të tjerëve, gjë që është shumë e rëndësishme në marrëdhëniet intime. Ju nuk i lini njerëzit të afrohen aq sa t’iu njohin më mirë. Si rezultat, ju mbeteni shumë të huaj dhe nuk arrini të zhvilloni dashuri dhe dashuri të thellë.

Mosrespektimi i kufijve.

Mund të ndodhë në një marrëdhënie që në vend të 2 personave, të shfaqet një “ne”. Bëhet e vështirë të  bësh dallimin midis teje dhe partnerit. Ju gjithashtu mund të jeni aq rehat sa të filloni t’i gaboni nevojat tuaja për nevojat e partnerit tuaj, duke hyrë në hapësirën e tyre personale. Mundohuni të mos jeni ndërhyrës dhe të respektoni kufijtë e partnerit tuaj . Gjithashtu, mos u ofendoni nëse nevojat e tyre nuk përputhen me tuajat. Edhe pse jeni afër, ju jeni ende 2 persona të ndryshëm me grupe nevojash të veçanta.

LEXO EDHE:  Denoncimi i policit “manjak”/ Përjashtohet menjëherë efektivi që kërkoi seks në këmbim të kalimit ilegal

LEXO EDHE:  Rrëfim/”I fejuari i dashnores na kapi duke bërë seks, mori gërshërët dhe…”

Moskujdesja për veten tuaj.

Pakënaqësia me personalitetin e partnerit tuaj është një arsye e rëndësishme për një  ndarje . Mbani në mend se me cilin person partneri juaj u dashurua. Me kalimin e viteve, ju do të ndryshoni në mënyrë të pashmangshme, por nuk do të thotë që ju duhet të pushoni së kujdesuri për veten sa më shpejt që të gjeni një partner. Vazhdoni të shkoni në palestër, të ushqeheni shëndetshëm, të punoni në rritjen tuaj personale dhe gjithçka tjetër që keni bërë para se të gjeni dashurinë.

Të kesh vetëvlerësim të ulët.

Vlerësimi i ulët për veten është një kërcënim i madh për një marrëdhënie. Njerëzit që kanë vetëvlerësim të ulët shpesh kanë frikë nga refuzimi dhe bëjnë gjithçka që munden për të mbrojtur veten. Ata nuk besojnë se janë mjaft të mirë për partnerin e tyre dhe nuk besojnë se partneri mund t’i dojë vërtet. Për shkak të kësaj, ata presin që marrëdhënia të përfundojë së shpejti. Prandaj, ata përpiqen të përgatiten për të dhe nuk kontribuojnë mjaft emocionalisht, si dhe vënë në dyshim vazhdimisht veprimet e partnerit të tyre.

Shmangia e konfliktit.

Mund të duket sikur shmangia e konfliktit në të vërtetë ju pengon të prishni marrëdhëniet tuaja. Por kjo nuk është e vërtetë. Nëse shmangni ndonjë konflikt, kjo do të  thotë që fshehni ndjenjat tuaja të vërteta, injoroni nevojat tuaja dhe ruani zhgënjimin tuaj larg për shkak të tij.Por nuk mund të jetosh kështu tërë jetën tënde. Në fund, ju do të zhgënjeheni shumë dhe thjesht do t’i jepni fund. Konfliktet e lënë avullin tuaj dhe inkurajojnë komunikimin. Partneri juaj nuk mund ta lexojë mendjen tuaj, kështu që ju duhet të flisni lart. Në këtë mënyrë, ju mund të rregulloni problemet tuaja së bashku para se të jetë tepër vonë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Nga xhelozia për Eduartin tek Big Bother dhe televizioni/ Arbana Osmani tregon gjithçka

Publikuar

-

Nga

Nga xhelozia për Eduartin tek Big Bother dhe televizioni/ Arbana Osmani tregon gjithçka

Arbana Osmani është një nga moderatoret më të dashura të ekranit. Ajo ka një numër të madh ndjekësish në rrjetet sociale ku shpesh bisedon dhe ndan detaje nga jeta e saj private.

Së fundi në një rubrikë, “E vërtetë apo false”, Arbana ka zbuluar gjithçka nga marrëdhënia e Eduartit, xhelozinë, Big Brotherin dhe televizionin.

Ajo ka treguar se është xheloze për Eduartin me një foto shumë epike të një maceje tejet të nevrikosur.

Gjithashtu ka zbuluar se i bën shumë ankesa Eduartit por jo në lidhje për kujdesin e tij ndaj fëmijëve.

LEXO EDHE:  E pabesueshme, meshkujt s’duan të bëjnë seks por iu pëlqen më shumë…

LEXO EDHE:  E pabesueshme, meshkujt s’duan të bëjnë seks por iu pëlqen më shumë…

Arbana është shprehur se aryseja për të cilën dë të hiqtë dorë nga televizioni  pas 20 vitesh karrierë do të ishte nëse nuk do ti dhuronte më kënaqësi.

Ndësa përsa i përket Big Brother ka thënë që e ka marë malli për këtë shoë televiziv që për shumë vite ka qenë një nga programet më të shikuara nga shqiptarët./ CNA.al

LEXO TE PLOTE