Connect with Us

Horoskopi e martë 13 dhjetor

Aktualitet

Horoskopi e martë 13 dhjetor

Publikuar

-

DASHI21. mars – 20. prill

Mjedisi yjor do nxite disa mosmarrëveshje ne jetën tuaj ne çift, por ato nuk do vazhdojnë shume dhe nuk do lënë pasoja. Beqaret do jene tejet tërheqës dhe do marrin propozime nga me te ndryshmet. Ne fund do e kenë ata ne dore zgjedhjen qe do bëjnë. Ne planin financiar nuk duhet t’i lini gjerat pas dore sepse situata ka për t’iu dale jashtë kontrollit atëherë kur nuk do e prisni.

DEMI21. prill – 21. maj

Pas problemeve qe keni pasur kohet e fundit, sot gjerat do fillojnë te përmirësohen mes jush dhe partnerit. Nuk do keni me debate me te. Beqaret duhet te reflektojnë disa here para se te hedhin hapa sepse prej tyre do varet e ardhmja. Ne planin financiar do jeni me shume fat dhe gjendja di filloje te përmirësohet. Shfrytëzojeni sa te mundeni këtë mundësi për te bere edhe investime.

BINJAKET22. maj – 21. qershor

Mos i lejoni personat e jashtëm te ndërhyjnë tek jeta juaj ne çift gjate kësaj dite sepse mund t’ua prishin harmoninë te cilën e keni arritur me shume mund. Beqaret duhet ta lënë veten sa me te lire dhe duhet te bëjnë atë qe do ju thotë zemra. Ne planin financiar jo çdo gjë do ju shkoje si e kishit menduar kështu qe e mira është te bëni kujdes me shpenzimet.

GAFORRJA22. qershor – 22. korrik

Komunikimi ne çift do jete shume i ngrohte gjate kësaj dite. Nuk do keni asnjë lloj mosmarrëveshje apo konflikti me partnerin. Beqaret duhet te jene me te vendosur ne mënyrë qe te arrijnë ta bëjnë për vete atë qe pëlqejnë. Mos iu besoni verbërisht këshillave te të tjerëve. Ne planin financiar do ju duhet sa me tepër maturi dhe kujdes qe gjendja mos përkeqësohet.

LUANI23. korrik – 22. gusht

Do jeni shume nostalgjike sot ju te dashuruarit dhe do përhumbeni ne kujtimet e se shkuarës. Nuk pritet te ndodhe asgjë e jashtëzakonshme. Beqaret do realizojnë plot takime, por asnjeri prej tyre nuk do shndërrohet ne diçka serioze. Buxheti nuk do jete i qëndrueshëm kështu qe kufizojini sa te mundeni shpenzimet nëse nuk doni te keni probleme serioze.

VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator

Dite fantastike do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do merreni vesh për çdo gjë me partnerin dhe marrëdhënien tuaj do e adhurojnë te gjithë. Beqaret nuk duhet te fiksohen pas te metave me te vogla sepse ne këtë mënyrë nuk do e gjejnë dot kurrë një person te përshtatshëm. Me shpenzimet tregohuni te arsyeshëm ne mënyrë qe gjendja te mos ketë probleme.

LEXO EDHE:  Nëse i takoni njëherë gratë me këto shenja horoskopi nuk do ti harroni dot më kurrë
PESHORJA24. shtator – 23. tetor

Jeta juaj ne çift do influencohet pozitivisht nga yjet gjate kësaj dite. Ne shume momente do ndiheni mire me atë qe keni ne krah dhe do jeni gati te hidhni edhe hapa me te mëdha. Beqaret do kenë një dite premtuese dhe do e gjejnë princin e tyre te kaltër. Ne planin financiar duhet te jeni me te organizuar nëse nuk doni te keni probleme dhe vështirësi me tej.

AKREPI24. tetor – 22. nëntor

Dite shume e tensionuar do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Ne çdo moment do keni debate te zjarrta me partnerin tuaj, madje edhe për gjera elementare. Beqaret do kenë një dite te jashtëzakonshme dhe do ju duket shpesh sikur janë neper ëndrra. Ne planin financiar Venusi do jete pozicionuar keq. Nuk do jeni aspak te matur me shpenzimet dhe kjo do shkaktoje probleme.

SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor

Jupiteri do krijoje mjedisin e duhur sot qe ju te dashuruarit. Marrëdhënia me partnerin ka për te qene e jashtëzakonshme. Beqaret nuk do kenë as dashuri me shikim te pare dhe as takime interesante. Për ju asgjë nuk ka për te ecur ashtu si e kishit ëndërruar. Financat nuk do jene aspak ashtu si duhet kështu qe mos bëni asnjë lloj çmendurie sepse keni për te pasur probleme.

BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar

Partneri do beje deklarata te forta dashurie gjate kësaj dite dhe marrëdhënia me te do ndryshoje rrënjësisht për mire. Shfrytëzojeni çdo sekonde deri ne maksimum. Beqaret nuk do duan ta ndryshojnë statusin e tyre dhe nuk do i pranojnë ftesat qe do ju bëhen ne çdo moment. Ne planin financiar do keni një dite me shume fat kështu qe situata do vije duke u përmirësuar.

UJORI21. janar – 19. shkurt

Dita e sotme do jete e jashtëzakonshme për ata qe janë ne një lidhje. Mes jush dhe partnerit do mbizotërojë harmonia dhe bashkëpunimi ne çdo moment. Beqaret do bëjnë mire te mos nxitohen për asgjë sepse mund te lëndohen pa mase. Buxhetin do arrini ta mbani gjate gjithë kohës nen kontroll kështu qe gjendja nuk ka për te mbetur aspak delikate.

PESHQIT20. shkurt – 20. mars

Venusi, Neptuni dhe Urani do përkujdesen gjithë kohës për jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Marrëdhënia me partnerin do jete e jashtëzakonshme dhe te gjithë do e kenë zili. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime, por deri ne fund te ditës mund te fillojnë edhe lidhje interesante. Ne planin financiar nuk duhen ndërmarrë rreziqe edhe sikur gjendja te jete e shkëlqyer.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Shifrat/ Ja sa të ardhura dhe shpenzime kanë deklaruar PS dhe PD për fushatën elektorale

Publikuar

-

Nga

Paratë që shpenzohet nga një parti politike gjatë fushatës elektorale është një indikator që tregon shumë për parimet e politikanëve të kësaj partie dhe strategjinë që ata do të përdorin nëse vijnë në pushtet.

Sipas grafikëve të të ardhurave dhe shpenzimeve të deklaruara nga dy partitë kryesore në vend, PS dhe PD, duket se çdo gjë shkon në rregull dhe sasia e të ardhurave të gjeneruara nga partitë politikë gjatë një viti është në gjendje të përgjigjet për shpenzimet e kësaj partie për fushatën elektorale.

Sidoqoftë, kjo është thjesht në pamje të parë. Nëse shohim më afër, këto parti kanë një mungesë të theksuar të deklarimit të burimeve të të ardhurave të tyre si dhe shpenzimeve.
Sipas deklarimeve të PS, gjatë vitit 2021, kjo parti gjenerojë fonde me vlerën 176 538 087 lekë (120 711 337 lekë të krijuara nga vetë partia dhe 55 826 750 lekë nga fonde publike).

Ndërohë sipas deklarimeve të PD, gjatë viti 2021, kjo parti gjenerojë një total prej 47 625 660 lekë (33 318 149 lekë nga fonde publike dhe 14 307 511 lekë të gjenderuara nga vetë partia).

Për sa i përket fushatës së vitit 2021, PS ka deklaruar se ka shpenzuar një total prej 172 046 612 lëkësh ndërsa PD një total prej 47 625 660 lekësh.

LEXO EDHE:  Nëse i takoni njëherë gratë me këto shenja horoskopi nuk do ti harroni dot më kurrë

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 29 nëntor 2020Mungesa e publikimit të raporteve dhe transparencës në deklarimin e të ardhurave dhe shpenzimeve të partive politike vazhdojnë të jenë disa nga arsyet kryesore të nivelit të lartë të korrupsionit në vend, që i lejon këto parti dhe drejtuesit e tyre, të mos japin llogari për burimin e të ardhurave të tyre apo adresën se ku këto të ardhura shpenzohen./euronews

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Plas sherri në “Opinion”/ Marku-Shehajt: Matrapaz, je standard i ulët krahasuar me Bashën

Publikuar

-

Nga

cna lajme politike

Vendimi i kreut të PD, Lulzim Basha për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga grupi parlamentar ka shkaktuar debate në emisionin “Opinion” mes demokratëve Agron Shehaj dhe Mark Markut.

Agron Shehaj e ka cilësuar Mark Markun një standard të ulët krahasur me Bashën. Ai më tej i tha se Markut nuk ia mbajti, la mandatin dhe iku nga Partia Demokratike.

Ndërkohë Marku ia ka kthyer duke i thënë se ai nuk guxoi të ishe kundërshtar i Bashës dhe nuk arriti të mbajë një fjalim.

Shehaj: Unë mendoj se Berisha nuk do të tërhiqet do vazhdojë në rrugëtimin që ka vazhduar, Unë habitem që vihet në dyshim mbledhja e Kuvendit, minimalisht të thoshin që Berisha do i mbledhi firmat, pasi me sa kemi parë është marrëzi të thuash se nuk ka për ti mbledhur, po të thoshin që firmat janë flas të gjenin një kleçkë

LEXO EDHE:  Horoskopi e marte 11 tetor

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 19 Qershor 2021

Marku: Unë isha për një Kuvend Kombëtar për ndryshimin e PD. Ti s’guxove të ishe kundërshtar i Bashës, nuk mbajte një fjalimShehaj: Kur unë kundërshtoja Bashën ti bëje fushatë.

Marku: Unë isha për ndryshim për mirë jo për keq, që të shkonte nga Basha tek ti. Unë mendoj që një matrapaz nuk mund të bëhet kryetar

Shehaj: Je mirë nga mendja ti

Marku: Ti je standard i ulët krahasuar me Bashën

Shehaj: Standard i ulët je ti që le mandatin se nuk ta mbajti./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“PD duhet të kalojë nga demokracia”/ Shehaj: Berisha nuk do të tërhiqet

Publikuar

-

Nga

Agron Shehaj: PD duhet të tregojë burimin e financimit

Deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ka deklaruar se kreu i PD, Lulzim Basha, edhe pse është shprehur si pro-amerikan, nuk është një i tillë.

Ai ka thënë se nuk ndodh në Amerikë që kryetari të marrë një vendim i vetëm.

Shehaj ka theksuar se lidhur për përjashtim e ish-kryemistrit Sali Berisha, duhet ishte pyetur anëtarësinë e PD.

“Parashikimi i mundshëm në Shqipëri nuk është optimist. Nuk ndodh në Amerikë që kryetari të marrë një  vendimin i vetëm. Nuk ndodh që fati i partisë duhet të vazhdojë në duart e tij”.Ai ka thënë më tej se PD duhet të kalojë nga demokracia dhe të mos mendojë gjithsecili për interesin e vetë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 29 nëntor 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi 23 Qershor 2016

“PD duhet të kalojë nga demokracia. Unë mendoj që Bersiha nuk do të tërhiqet. Kur dëgjoj që sdo mblidhet asnjë forum i PD, mendoj që gjithsecili do mendojë për inetresin e vetë, do fillojnë do të kapën”, ka deklaruar ai.

Shehaj ka thënë se modeli që duhet ndjekur është ai perëndimor.

“Thjesht ne shikojmë perëndim, pyetën anëtarët, forumet, kjo duhet të ndodhë në PD, shumë parti kanë patur të njëjtin problem. Ne themi nuk e mbledhim kuvendin se u mblodh para dy muajsh, por kur u mblodh nuk ishte marrë ky vendim”, ka thënë Shehaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE