Connect with Us

Aksidentohet autobusi në Rusi/ 11 persona humbin jetën, mes tyre 9 fëmijë

Aktualitet

Aksidentohet autobusi në Rusi/ 11 persona humbin jetën, mes tyre 9 fëmijë

Publikuar

-

Njëmbëdhjetë persona, mes të cilëve nëntë fëmijë kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në Rusi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur nga përplasja e një autobusi me një kamion.

Mediat ruse raportojnë se fëmijët të cilët po udhëtonin me autobus i përkisnin një ekipi akrobacie dhe ishin duke u kthyer nga një konkurs që kishin zhvilluar në një qytet tjetër.

LEXO EDHE:  Aksident i frikshëm në Divjakë/ Makinat përfundojnë në pikën e karburantit

Ndërsa autoritetet lokale kanë bërë me dije se në autobus ishin 29 fëmijë dhe shoqëroheshin nga tre persona.
Përplasja ndodhi në rajonin Urale në qytetin Khanti-Mansiysk. Zëdhënësi i shërbimeve të emergjencës Vadim Simonenko tha se në dispozicion janë vënë 10 ambulanca, ndërsa të plagosurit janë dërguar të gjithë në spital./ Citynews

https://www.youtube.com/watch?v=3LsaI99ZSL8

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Publikuar

-

Nga

Manipulohet procesi zgjedhor në Maliq/ Ervin Salianji hedh 150 vota pro Bashës në kuti

Në degën e PD Maliq po manipulohet procesi zgjedhor.

Në momentin që ka kanë lëvizur vëzhguesit, Ervin Salianji, deputeti i Bashës, skandalozi i tij ka urdhëruar që të vidhen votat për të qenë në favor të kreut aktual.

Rreth 150 vota janë hedhur në kutitë e PD Maliq për Lulzim Bashën, megjithëse atje procesi ka qenë totalisht i falsifikuar dhe shifrat nuk po kapnin as votimin e 2017.  Pra deri tani në këtë bashki kanë votuar gati gjysma e atyre që votuan në vitin 2017.

CNA.al ka folur me anëtarë të komisionit që kanë denoncuar këtë skandal dhe ka arritur të krijojë informacione të besueshme se 150 vota janë hedhur pro Lulzim Bashës në degën e PD Maliq.

LEXO EDHE:  Humb kontrollin e makinës/ Ndërron jetë një shqiptar në Itali (FOTOT)

LEXO EDHE:  Më shumë të shëruar se të infektuar në Itali/ Humbin jetën 464 persona

Kjo është një kambanë alarmi që po ndodh në shumë vende të Shqipërisëë, ku në momente të caktuara, në degët në zona të pakontrolluara hidhen vota në kuti për Lulzim Bashën dhe për të rritur pjesëmarrjen në votim.

Ky fenomen është I pranishëm kryesisht në degët ku në listat e anëtarëve janë emra të cilët janë emigrant, duke nisur nga Devolli, Korçë, Maliq, Porgradec, Prrenjas, Librazhd, Gjirokastë për të rritur pjesëmarrjen fiKtive por edhe për ti dhënë fitoren Lulzim Bashës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Revoltohet Indrit Hoxha/ Paralajmëron Lulzim Bashën

Publikuar

-

Nga

Indrit Hoxha: Treçereku i Kryesisë nuk besojnë që Basha fiton përballë Ramës

Anëtari i Këshillit të Lartë Kombëtar të PD, Indrit Hoxha, ka denoncuar se nuk ka gjetur emrin e tij në listën e votuesve të PD.

Hoxha ka reaguar i revoltuar ndaj kreut të PD, Lulzim Basha duke u shprehur se ky është një trup dhe e paralajmëron se nuk e heq dot nga PD.

Shkova ne njesine 8 ne degen e PD per te votuar, dhe rezultoi qe emri im ishte hequr si antar i PD, ky eshte nje turp qe rendon mbi Lulzim Bashen. Ti mund te kesh ne dore heqjen dhe vendosjen e emrave ne liste, por nga PD ti sme largon dot, perkundrazi me kete veprim te ulet komunist qe ke bere thjeshte me ke motivuar me shume per te folur dhe luftuar mbi vlerat dhe parimet e meritokracise dhe mirenjohjes politike.Aksionet e mia ne PD ti nuk i fshin dot,je antar me i vone se une PD”, shkruan Hoxha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Skandaloze/ Genc Pollo filmon hapur votën

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Genc Pollo ka filmuar hapur votën e tij në zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Report Tv ka kapur live momentet teksa Pollo po filmonte votën e tij.

Kjo është një masakër elektorale në shtëpinë e demokratëve. Fotografimi i votës mbetet një problem shqetësues, por procesit manipulues nuk po i shpëton dot PD dhe ata që janë pjesë të kësaj partie po bëhen pjesë e masakrave zgjedhore. CNA.al

LEXO EDHE:  Situata në Kosovë/ Shënohen mbi 300 raste të reja dhe gjashtë humbje jete

 

LEXO TE PLOTE