Connect with Us

Rrëfim/ Nuk mund tu blej asnjë dhuratë fëmijëve të mi për Krishtlindje

Life Style

Rrëfim/ Nuk mund tu blej asnjë dhuratë fëmijëve të mi për Krishtlindje

Publikuar

-

“Ndihem si  një dështim shumë i madh si nënë. Unë kam  3 fëmijë dhe nuk mund të përballojë tu blejë asgjë  për Krishtlindje pasi punoj 20 orë në javë dhe me zor paguaj faturat. Të përballojë jetesën është shumë e vështirë por, do të doja që tu blija diçka fëmijëve të mi për Krishtlindje pasi  ata janë në një moshë të vogël dhe një dhuratë do t’i gëzonte pa masë”, përfundon rrëfimi i një nëne beqare e cila është në vështirësi ekonomike.

Psikologia i shkruan se gjëja më e rëndësishme për fëmijët   e saj është dashuria e saj për ta dhe nuk ka rëndësi nëse mund tu dhuroj diçka apo jo pasi tashmë ata e kanë marrë dhuratën më të bukur në botë. Dashurinë e saj!/Citynews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Andi aktor”/ Ana Kauri del në krah të Jasminës

Publikuar

-

Nga

Jasmina ditën e djeshme në emisionin Përputhen ka folur mbi raportin e saj me Andi dhe shprehet se ky i fundit ndryshoi shumë pas daljes nga emisioni dhe sipas saj ndikoi fama në këtë pjesë.

“Me kalimin e kohës ndryshoi shumë. Nuk ishin gjërat njësoj pas daljes. Dilnim bashkë, por fjalët ishin të njëjta. Me veprime ishte kundra fjalëve, ndërsa me fjalët ishte ende në dyshim për marrëdhënien. Me veprime tregonte se më donte, ndërsa me fjalë nuk ishte njësoj”, u shpreh Jasmina.

LEXO EDHE:  Dëshmia tronditëse/ Si mbeti rrugëve fëmija i çiftit të protestueseve

LEXO EDHE:  “Shiti 10 foshnjat e motrave që vrau”/ Përparim Ademi akuzohet edhe për trafikim fëmijësh

Në faqen zyrtare të “Përputhen” është publikuar videoja e deklaratës së saj dhe ish-konkurentja Ana Kauri i ka dalë në mbrojtje Jasminës dhe shprehte se Andi është aktor.

“Kur iu thoja unë që është aktor Andi, jo ju. Jasmin, zemra ime, ty të kenë nderin të afrohen e jo më të kenë”, ka shkruar Ana./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

Piktura e artistit spanjoll Pablo Picasso shitet në ankand për 103.4 milionë dollarë

Publikuar

-

Nga

Ankandi i së enjtes shënoi veprën e pestë nga Picasso që është shitur për më shumë se 100 milion dollarë. Kjo është hera e parë në dy vjet që një vepër ka thyer shumën 100 milion dollarë që kur një pikturë e Claude Monet Meules e vitit 1890 arriti të shitej për 110.7 milionë dollarë. Pikturat nga Picasso, Mondrian dhe Van Gogh u shfaqën në shtëpinë e ankandit Christie’s në Londër në fund të Prillit, një nismë që inkurajonte artdashësit që të prenotonin ndërsa muzetë në Britani ishin të mbyllura.

Një pikturë e realizuar nga Pablo Picasso u shit për 103.4 milionë dollarë gjatë një ankandi të zhvilluar në New York duke thyer të gjitha pritshmëritë sipas të cilave veprave vlerësohej 55 milionë dollarë.

Portreti i të dashurës franceze të Picasso-s e quajtur Marie-Therese, ishte krijimi që mori vëmendjen në eventin “20 Century Evening Sale” në shtëpinë e ankandeve Christie’s. Vepra e Pikaso është titulluar “Gruaja e ulur pranë një dritareje”.

“Është një imazh tepër ikonik. Ai nuk është parë në ankand që nga viti 2013. Dhe vlerësimi i portreteve të Marie-Therese, veçanërisht nga viti 1932, është rritur shumë. Kështu që ky do të jetë një çmim i spikatur” u shpreh Keith Gill, kreu i departamentit të Impresionistizmit dhe Artit Modern në Christie’s.
Ankandi i së enjtes shënoi veprën e pestë nga Picasso që është shitur për më shumë se 100 milion dollarë.

Kjo është hera e parë në dy vjet që një vepër ka thyer shumën 100 milion dollarë që kur një pikturë e Claude Monet Meules e vitit 1890 arriti të shitej për 110.7 milionë dollarë.

LEXO EDHE:  “Jam e çmendur, më mungon jeta s*ksuale”/ Cardi B shpjegon arsyen e rikthimit me Offset

LEXO EDHE:  "Fiks Fare" sjell skandalin / Ja si dhunohen fëmijët me probleme mendore

Pikturat nga Picasso, Mondrian dhe Van Gogh u shfaqën në shtëpinë e ankandit Christie’s në Londër në fund të Prillit, një nismë që inkurajonte artdashësit që të prenotonin ndërsa muzetë në Britani ishin të mbyllura.EuroNews.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

“Dil te semafori”/ Arjan Konomi ‘shpërthen’ ndaj Armandos: Turp të kesh, do kërkoj që të zhdukesh nga këtu

Publikuar

-

Nga

“Dil te semafori”/ Arjan Konomi ‘shpërthen’ ndaj Armandos: Turp të kesh, do kërkoj që të zhdukesh nga këtu

Puntatën e kaluar në Përputhen +40, Armando i tha Stelës ‘Shko në semafor’. Mbi këtë çështje u diskutua ditën e sotme, por Armando vijon të mos kërkojë falje!

Opinionisti Arjan Konomi i tha Armandos që t’i kërkonte falje Stelës ose të largohej nga emisioni, përndryshe vetë ai do kërkonte që konkurenti të largohej.

Konomi: Ke përdorur një ofendim të rëndë për Stelën.

Armando: Ma thuaj.

Konomi: Nëse ke akuza dhe vërejtje thuaji këtu në emision, por ato që ke thënë ti herën e kaluar për Stelën janë maskarallëqe të mëdha që nuk i takon një mashkulli ti thotë.

Armando: Qetësohu kujdes me terminologjinë Arjan.

Konomi: Nuk i takojnë një mashkulli të moshës tënde dhe të profesionit tënd.

Armando: Të lutem shumë tani.

Konomi: Unë kam mbetur shumë keq dhe ti nëse i thua këto ose zhduku që këtu ose kërkoji falje se jam unë i pari që do kërkoj që ti të zhdukesh që këtu.

Armando: Po çështë ky fjalor?!

LEXO EDHE:  “Jam e çmendur, më mungon jeta s*ksuale”/ Cardi B shpjegon arsyen e rikthimit me Offset

LEXO EDHE:  Foto/Fëmijët e pasur të Mynihut, ekspozojnë luksin në Instagram

Konomi: Po po është fjalori im ja po ta them.

Armando: E ke të pabazuar dhe të njëanshëm.

Konomi: E dëgjuam ore çfarë the se s’dua ta përsëris në televizion. Të të vijë turp.

Armando: Turp të të vijë ty Arjan sepse e ke të pabazuar po akuzon pa argumentuar.

Konomi: I ke thënë punon në semafor. A i ke thënë një gjë të tillë? Nëse s’të pëlqen ajo lëre mos i fol më ose nëse s’ka interes asnjë vajzë këtu dil nga emisioni./CNA.al

 

 

 

LEXO TE PLOTE