Connect with Us

Sekuestrohen 64 kg kanabis/ Në kërkim poseduesi

Aktualitet

Sekuestrohen 64 kg kanabis/ Në kërkim poseduesi

Publikuar

-

Policia e Fierit ka sekuestruar 64 kg kanabis sativa dhe ka shpallur në kërkim një 24-vjeçar. Sipas policisë ky i fundit nddoshet me banim në Maqedoni.

Nga dyshimet se në mjetin tip Volksëagen, me targa SK 0605 AL kishte lëndë narkotike, shërbimet e policisë u vunë menjëherë në ndjekje.

Gjatë ndjekjes, drejtuesi i mjetit ka përplasur mjetin tek trafikndarsja në rrethrrotullimin e Kolonjës dhe është larguar me shpejtësi. Policia njofton se në mjetin e braktisur u gjend sasia e lëndës narkotike./ Citynews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Publikuar

-

Nga

Reshjet e dendura të shiut kanë krijuar rrëshqitje gurësh në Dukagjin duke bllokuar rrugën.

Prej orësh disa banorë të zonës kanë mbetur të bllokuar, pasi rruga është e pakalueshme.Ata kanë denoncuar rastin në media ndërsa kërkojnë që të ndërhyrhet sa më shpejt për të bërë të mundur lirimin e rrugës./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Akuzat për angazhimin e Suel Çelës/ Gaz Bardhi del blof

Publikuar

-

Nga

Prej disa kohësh, Lulzim Basha dhe Gazmend Bardhi kanë hedhur akuza në drejtim të ish kryeministrit Sali Berisha se po bashkëpunon me Suel Çelën për mbledhjen e firmave për Kuvendin Kombëtar.

Por kur këto akuza janë shtuar në çdo dalje të tyre, Berisha i ka mohuar në mënyrë kategorike nga Foltoret që ka mbajtur me demokratët, duke thënë se ai ka qenë ndër të vetmit që ka akuzuar publikisht Suel Çelën.Por duket se mashtimi i Bardhit zgjati shumë pak. Ka qenë vetë ai që në një intervistë për emisionin “Kjo Javë” me Nisida Tufën e ka mohuar atë që ka thënë më parë, duke deklaruar se Berisha nuk e ka angazhuar Suel Çelën në këtë proces, por ky i fundit sipas tij mund të ketë ndërhyrë vetë.

LEXO EDHE:  Rahën gruan dhe kunatin/Prangosen dy persona

LEXO EDHE:  Çfarë po ndodh në Berat!/ Policia ‘blindon’ rrugët kryesore

Nuk besoj që Berisha e ka angazhuar Suel Çelën në këtë proces. Besoj se ai ësgtë vënë në dijeni njësoj me mua që po ndodh diccka e shëmtuar. Në fillim të nëntorit ka pasur një angazhim të tij që ka thirrur strukturat e PD dhe u ka vënë para formularët. Unë di që Berisha është distancuar nga kjo gjë. Ai po thotë një të vërtetë që e kam thënë unë. Ai ka qenë krah meje për terrorin që këta individë në zgjedhjet e 25 prillit. Duke nisur nga data 4 ose 5 nëntor ky njeri është angazhuar me PD dhe u ka vënë para formularët për Kuvendin Kombëtar”, tha ai./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Banorët e Laprakës përplasen fizikisht me policinë

Publikuar

-

Nga

Banorët e Laprakës kanë tentuar që të bllokojnë rrugën si një shenjë e mosdakordësisë së tyre për shembjen e banesave.

Kjo ka shkaktuar përplasje fizike me forcat e policisë që nuk e kanë lejuar që të bëhej e mundur bllokimi i rrugës.“Kërkesat tona janë të menjëhershme, janë gjithë këto kohë që nuk kemi asnjë përgjigje nga drejtuesit e vendit për gjendjen tonë”- tha njëri prej banorëve.

LEXO EDHE:  Rahën gruan dhe kunatin/Prangosen dy persona

LEXO EDHE:  Rahën gruan dhe kunatin/Prangosen dy persona

Protesta e tyre vazhdon që prej një muaji pasi banesat e banorëve janë projektuar për t’u shembur në mënyrë që t’i hapet rruga ndërtimit të unazës së re./CNA.al

LEXO TE PLOTE