Connect with Us

Patozi ironi me Ahmetajn: Na thoni çfarë është bërë me Brisin?

Aktualitet

Patozi ironi me Ahmetajn: Na thoni çfarë është bërë me Brisin?

Publikuar

-

Deputeti i PD-së Astrit Patozi, ka ironizuar Ministrin e Financave Arben Ahmetaj pas fjalës së tij. Megjithëse ka kërkuar fjalën për porcedurë duke iu drejtuar ministrit.

Janë hapur fjalë dhe po qarkullon edhe në portale një lajm I tmerrshëm, sikur zv/ministrja, ish drejtoresha e përgjithshme e Tatimeve ka dhënë dorëheqjen apo është shkarkuar. Lus Zotin që kjo të mos jetë e vërtetë”, u shpreh deputeti Patozi.

Më tej ai tha: “Mendoj se do të ishte një fatkeqësi kombëtare për financat publike, për administratën tone publike, por edhe për integrimin europian të Shqipërisë”, u shpreh Patozi duke kërkuar që ministri ta sqaronte si qëndronte e vërteta.

LEXO EDHE:  Meta nën presion/ Patozi: Gjithçka e ka bërë në funksion të LSI

Ndërkohë ka replikuar menjëherë drejtuesja e seancës Valentina Leskaj, duke thënë se duhet të bëhen pyetje në lidhje me çështjen që diskutohet në rend dite./Citynews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

4 vite burg për Fran Frrokajn/ Reagon PD: Organet e drejtësisë të qëndrojnë larg ndikimeve politike

Publikuar

-

Nga

4 vite burg për Fran Frrokajn/  Reagon PD: Organet e drejtësisë të qëndrojnë larg ndikimeve politike

PD ka reaguar për dënimin me 4 vite burg për Fran Frrokajn dhe ka kërkuar që Gjykata të qëndrojë larg ndikimeve politike dhe të bëjë drejtësi.

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi shprehet  me bindje se ish-kryebashkiaku ka bërë punë të shkëlqyer për Lezhën dhe qytetarët e saj.

“Sapo u njohëm me vendimin e gjykatës për ish kreun e Bashkisë së Lezhës zotin Fran Frrokaj. Ne jemi të bindur për punën e shkëlqyer që ai ka bërë për Lezhën dhe qytetarët e saj, sikundër shprehim besimin se zoti Frrokaj ka punuar çdo ditë me përkushtim dhe ndershmëri” , deklaron Bardhi.Sekretari i përgjithshëm ka shtuar faktin se Frrokaj do të apelojë vendimi dhe shprehet optimist se në fund do të dal në dritë e verteta.

LEXO EDHE:  Protestat e opozitës/ Patozi: Nuk kanë sjellë asgjë, janë kthyer në rutinë

LEXO EDHE:  “Çështja e Teatrit është e mbyllur”/ Patozi: Rama nuk e fsheh më

“Gjykimi në shkallën e parë ka patur mungesë transparence dhe indicie të forta për ndërhyrje të papërshtatshme politike. Jemi informuar gjithashtu se z. Frrokaj do ta apelojë vendimin. Ne shprehim bindjen se gjykimi në shkallët më të larta i kësaj çështje do të nxjerrë në dritë të vërtetën. Ne i bëjmë thirrje organeve të drejtësisë ti qëndrojnë sa më larg ndikimeve të politikës në këtë proces dhe të bëjnë drejtësi”, përfundoi Bardhi.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjohet Luli/ Tek Fevzo për përrallën e radhës

Publikuar

-

Nga

Tre fiksimet e Luli Bashës/ Nga blerës likesh në vizash dhe vilash

Tashmë shqiptarët e njohin dobësinë e kreut të Republikës së re, Lulzim Basha, ose më saktë dashurinë e tij të madhe për gjumin.

Në shtatë vite në krye të opozitës, ajo çfarë ka ditur të bëjë më mirë Lulzim Basha është të flejë gjumë, dhe të bëjë tek tuk ndonjë konferencë, për të sulmuar të ashtuquajturit “oligarkë”, të cilëve më pas ua harron emrin.Por, pas një “zhdukje” të gjatë nga ekranet televizive, më në fund Luli qenka zgjuar.

LEXO EDHE:  Nga Astrit Patozi/ Një propozim konkret për të shpëtuar zgjedhjet e 25 prillit

LEXO EDHE:  Nga Astrit Patozi/ Një propozim konkret për të shpëtuar zgjedhjet e 25 prillit

Mësohet se Lulzim Basha do jetë i pranishëm sot në orën 21:00, në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, për të thënë përrallën e radhës, dhe pastaj të shkojë sërish të flejë në vilat e oligarkëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Emri i Evis Kushit mbërrin në Presidencë/ Meta ka 7 ditë afat për dekretim

Publikuar

-

Nga

Emri i Evis Kushit mbërrin në Presidencë/ Meta ka 7 ditë afat

Pak ditë më parë u bë i ditur emri i ministres së re të Arsimit, që do të marr postin e Besa Shahinit.

Emri që u përzgjodh nga Kryeministri Rama ishte ai i Evis Kushit, për të drejtuar Ministrinë e Arsimit.

Kryeministria ka mbërritur në Presidencë për të dekretuar në postin e ministres së Arsimit deputeten socialiste Evis Kushi.Në bazë të Kushtetutës, Presidenti i Republikës ka 7 ditë afat për t’u shprehur me dekret lidhur me propozimin që vjen për ndryshimet në qeveri.

LEXO EDHE:  Trump e përkufizoi si një gjueti shtrigash/ Miratohet rezoluta që mund të çojë drejt shkarkimit presidentin!

LEXO EDHE:  Zbulohen cilësitë që i mungojnë Bashës/Ish-deputeti i PD: Harroje se do bësh gjë!

 

LEXO TE PLOTE