Connect with Us

Kokainë nga Shqipëria drejt Italisë/ Arrestohet banda me shqiptarë

Aktualitet

Kokainë nga Shqipëria drejt Italisë/ Arrestohet banda me shqiptarë

Publikuar

-

Policia italiane e rajonit Marche ka përfunduar orët e fundit një operacion anti-drogë. Ky operacion ka çuar në shkatërrimin e një bande trafikantësh droge të cilët transportonin lëndën narkotike nga Shqipëria në Itali. Banda e drogës ishte e përbërë dhe nga shtetas shqiptarë e maqedonas dhe vepronte në provincën e Maceratës, ndërsa baza e kësaj bande ishte qyteza Recanati.

Hetimet për zbulimin e policisë italiane ndaj kësaj bande kanë nisur në pranverë të vitit 2015, kanë vërtetuar se banda trafikonte drogë të tipit kokainë, e cilësisë mjaft të pastër që transportohej nga Shqipëria.

Policia italiane bën me dije se në pranga janë vënë kreu i kësaj bande, i cili është me origjinë shqiptare, Kleo Shuturiqi 37 vjec, rezident në qytezën Recanati; shqiptari Edmond Hidri 35 vjec e rezident në Potenza Picena; maqedonasi Fatmir Dauti 27 vjec e rezident në Chiaravalle; si dhe dy shtetasit italianë Antonella Tittarelli e Mirko Masaccesi 43 vjec.

LEXO EDHE:  Shembja e urës në Genova/ Kamioni shpëton për mrekulli (Video)

Hetimet e policisë italiane të bazuara në përgjimet telefonike e ambientale kanë zbuluar se kreu i kësaj bande Kleo Shuturiqi ishte në kontakt të drejtpërdrejtë me bashkëpunëtorët e tij në Shqipëri, dhe se urdhëronte e organizonte dërgesat e kokainës si dhe shitjen e saj në Itali.

Mediat italiane raportojnë se gjatë arrestimit të 5 anëtarëve të kësaj bande ku u impenjuan rreth 30 oficerë policie, u sekuestruan 500 gramë kokainë mjaft e pastër e trafikuar nga Shqipëria. Ndërsa në shtëpinë e Edmond Hidrit dhe Kleo Shuturiqit, u gjetën përkatësisht shumat prej 12 300 euro dhe 4140 euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Bota

Zgjedhjet në Gjermani/ Humbje e madhe për konservatorët, Socia-Demokratët nisin festën

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet elektorale në Gjermani janë të mbushura më surpriza. Ndërkohë që flitej për një barazim midis dy partive kryesore, duket se situata ka marrë një rrjedhë tjetër.

Tashmë ata që kryesojnë janë Social Demokratët tregojnë rezultatet e projektuara.

Konservatorët e Angela Merkel si duket kanë kapur rezultatin më të dobët.Tani që rezultati është disi i qartë të dyja partitë kanë thënë se janë gati për të formuar koalicionin e ardhshëm.

LEXO EDHE:  Shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentash/ Arrestohen dy efektivë në Lushnjë

LEXO EDHE:  Çfarë nuk u pa në derbin Tirana-Partizani/ Dhunë, sende të forta në fushë dhe shkatërrim, ndëshkohen 11 tifozë  

Sipas DW tre udhëheqesit e partive me më shumë vota janë ulur në tryezën e rrumbullakët dhe po diskutojnë koalicionin e ardhshëm./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

FRPD e Durrësit në krah të Berishës

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

FRPD e Durrësit ka dalë hapur në krah të ish liderit të demokratëve Sali Berisha

Kryetari i FRPD-së në Durrës, Artion Bajramaj, pëmres një postimi në rrjetet sociale, thekson se sot kanë  zhvilluar një bisedë me ish kryeministrin ku kanë rënë dakort për disa pika.

Sipas tij, PD nuk mund të presë që ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, ndërsa thekson se ndryshimi vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizimit të mirë.

“Sot patëm mundësinë të zhvillojmë një bisedë shumë konstruktive me [email protected]_official .

Ramë dakort në një pikë:

✅Nuk mund të presim që PD ta sjellin në pushtet ndërkombëtarët, por duhet të jenë vetë demokratët dhe çdokush që do të kontribuojë në kauzë për ta sjellë atë ndryshim.

✅Ky ndryshim vjen nëpërmjet hapjes, bashkimit dhe organizmit të mirë.LEXO EDHE:  Kundërshtoi forcat e policisë/ Ja çfarë u gjet gjatë kontrollit në makinën e 22-vjeçarit

LEXO EDHE:  Tiranë/ Përndoqi një gazetare, arrestohet 33-vjeçari

✅Nuk mund të bazohet e giithë strategjia e popullit opozitar tek shpresa se të huajt do na falin pushtet.

Ku keni parë ti falet pushtet dikujt pa luftuar?

Deri atëherë, çfarë do bëjmë, do dremisim?

✅Të dashur qytetarë dhe demokratë, nuk jemi amatorë. Dimë edhe thjesht të heshtim dhe të bëhemi me “atë që fiton”. Dimë ti bëjmë kaq kalkulime, por këtu luhet fati ynë dhe i vendit tonë dhe nuk mund të rrimë e të flemë gjumë.

✅Të zgjohemi tani, para se ti falim mandatin e 4-t Ramës!“, shkruan ai./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet në Gjermani/ Balla uron Olaf Scholz për rezultatin

Publikuar

-

Nga

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar kandidatin e Partisë Socialdemokrate gjermane, Olaf Scholz për rezultatin e arritur në zgjedhjet e sotme federale.

Balla shkruann se kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.LEXO EDHE:  Shpërdorim detyre dhe falsifikim dokumentash/ Arrestohen dy efektivë në Lushnjë

Postimi i plotë i Taulant Ballës:

Urime Olaf Scholz dhe Partisë Socialdemokrate 🌹🇩🇪gjermane për rezultatin në zgjedhjet e sotme federale. Kandidati i SPD për kancelar Olaf Scholz dhe programi elektoral “Prej respektit për të ardhmen tuaj” morën besimin si zgjedhja e parë e votuesve gjermanë.

LEXO TE PLOTE