Connect with Us

Denoncimi/ Drejtoresha e Burimeve Njerëzore në ATP e dënuar nga 7 gjykata

Aktualitet

Denoncimi/ Drejtoresha e Burimeve Njerëzore në ATP e dënuar nga 7 gjykata

Publikuar

-

Ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha, ka postuar në rrjetet sociale denoncimin e një qytetari në lidhje me drejtoreshën e Burimeve Njerëzore në Agjensinë e Trajtimit të Pronave.

Sipas denoncuesit, përgjëgjësja e Burimeve Njerëzore në ATP, Ervehe Çumani, është dënuar për korruspion dhe shpërdorim detyre nga 7 gjykata të vendit.

Më poshtë, postimi i Berishës dhe denoncimi i qytetarit

Lajme nga administrata e Aleances se Qelbesirave!

Qytetari dixhital denoncon:
Ngritjen ne detyre per shkak te korrupsionit! Keshtu:

-Ervehe Çumani, e denuar me vendim gjykate te formes se prere per korrupsion emerohet drejtore e burimeve njerezore ne ATP, si shperblim per ndeshkimin ligjor qe ka marre! sb

“I nderuar Z.Berisha
Dua tju informoj me nje nga Skandalet e punesimit te Partis Mavi!

LEXO EDHE:  “Mobilizoi vrasës, përdhunues dhe pengmarrës”/ Berisha zbulon detajet tronditëse, paralajmëron luftë në Ballkan?

Ervehe Çumani Pergjejse e Burimeve Njerezore,Roja e Etikes dhe Disiplines..!
Denuar per Korrupsion dhe Shperdorim Detyre nga te gjitha Gjykatat e ketij Vendi.
Vendim nr 69/2003 Rrethi Sarande!
Vendim nr 5/2004 Gj.Apelit Gjirokaster
Vendim nr 423/2004Gjukata e Larte
Vendim nr 03/2006Gjykata Sarande
Vendim nr 74/2006Gjykat Apel Sarande
Vendim nr 613/2007 Gjykata e Larte
Vendim nr 123/2008 Gjykata e Apelit
FAJTORE PER KORRUPSION DHE
SHPERDORIM DETURE TE GJITHA VENDIMET E GJYKATES.
Kjo zonje eshte truri i ATP..!
Axhensia e Traitimit te Prones!Ju lutem mos ma nxirrni emrin se ju e dini
Sa haarresa jan keta.FLM”

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Politikë

Basha del sërish bllof/ Justifikohet me amerikanët dhe gënjen demokratët

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike,

Kreu i PD Lulzim Basha pas përjashtimit anti-statutorë të ish liderit historik Sali Berisha nga Grupi Parlamentar, ka tentuar të justifikohet, duke gjetur si alibi, amerikanët.

Në një deklaratë sot për mediat Basha është shprehur se “Sa u përket pretendimeve për referendume dhe kuvende, kuvend të Partisë Demokratike për të marrë nën shqyrtim vendimet e qeverisë amerikane nuk ka për të patur.”

Me këtë deklaratë Basha e ka zhytur akoma më shumë veten e tij në “batakun” ku ka rënë duke thelluar më tej mosbesimin e demokratëve.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Ndërtim pa leje në qendrën historike të Gjirokastrës

LEXO EDHE:  Shfuqizimi i Gjykatës Speciale/ Berisha: Vetëvrasje politike...

Qeveria amerikane nuk ka dhënë asnjë vendim që të përjashtohet Berisha nga Grupi Parlamentar.

Çështja është tek vendimet anti-statuore dhe abuzimet e Lulzim Bashës.

Kuvendi do të shqyrtojë abuzimet e skandalet e Lulit, jo vendimet e SHBA, që në fakt nuk janë për përjashtime siç gënjen Luli./CNA.al

Basha shënon “autogol”/ Deklarata që “fundos” kreun e PD  Nevoja për Opozitë

Krimi që fsheh Lulzim Basha

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia bën “namin” me gjoba/ Pezullohen 43 leje drejtimi, ndëshkohen 1339 shoferë

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet në të gjitha akset e vendit. Përmes një njoftimi policia ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë ndëshkuar me gjobë 1339 drejtues mjetesh, për shkelje të ndryshme.

Gjithashtu në të gjithë vendin janë konstatuar dhe arrestuar 9 drejtues mjetesh, nga të cilët 6 për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 3 për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

“Evidentohen dhe ndëshkohen 1339 drejtues mjetesh, për shkelje të ndryshme që janë rrezik potencial për përfshirje në ngjarje rrugore.

Nga monitorimi me dron i kryer nga Njësia Operacionale e Policisë Rrugore, në akset rrugore Elbasan-Peqin dhe Rinas-Thumanë, janë evidentuar dhe ndëshkuar me masa administrative që varionin nga 7.000 deri 10.000 lekë të rinj, 143 drejtues mjetesh që kanë kryer parakalime të gabuara dhe të rrezikshme në rrugë.Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë konstatuar dhe arrestuar 9 drejtues mjetesh, nga të cilët 6 për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 3 për drejtim mjeti pa leje drejtimi.

Janë pezulluar 43 leje drejtimi, nga të cilat 26 për shpejtësi mbi normat e lejuara, që arrinte nga 181 km/h në rrugën interurbane Tiranë-Elbasan deri në 200 km/h në autostradën Levan-Vlorë, 15 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit dhe 2 për qarkullim në sens të kundërt.

Janë vendosur 395 masa administrative me vlerë deri në 4.000 lekë të rinj, për shpejtësi tej normave të lejuara dhe 65 masa administrative me vlerë 5.000 lekë të rinj (pa masën plotësuese të pezullimit të lejes së drejtimit), për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit.

Policia e Shtetit apelon për të gjithë përdoruesit e rrugës në tërësi, veçanërisht drejtuesit e mjeteve, motomjeteve dhe çiklistët, që të tregojnë kujdes dhe të zbatojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Situata pandemike në Kosovë/ Ja persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së Covid-19.

Sipas njoftimit zyrtar thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 160 qytetarë të infektuar. Ndërkohë 5 qytetarë kanë humbur jetën nga Covid-19.Lajmi i mirë është se janë shëruar 1.039 qytetarë, ndërsa ky numër që prej fillimit të pandemisë ka arritur në 149.820.

LEXO EDHE:  Berisha: Fillim jo ai që donim, por lojen e kanë tanët! Të urojmë!!

LEXO EDHE:  Rama u prek nga akuzat lidhur me të birin/ Berisha: Nuk bën burri ashtu, unë kurrë ...

Sa i përket numrit të rasteve aktive ai është 6.751./ CNA.al

LEXO TE PLOTE