Connect with Us

Klosi: Mbështetje azilantëve të kthyer me ndihmë ekonomike

Aktualitet

Klosi: Mbështetje azilantëve të kthyer me ndihmë ekonomike

Publikuar

-

Ministri i Mirëqenies Sociale Blendi Klosi ka deklaruar se bashkitë duhet të jenë më sociale ndaj shtresës së azilantëve të kthyer duke I ndihmur të përballojnë varfërinë, me anë të ndihmës ekonomike.

“Ka ardhur koha që bashkitë tona të shndërrohen në bashki shumë më tepër socilae. Unë them që ka ardhur koha që ne qartazi të flasim të gjithë sebashku me një gjuhë për të ndërtuar në Shqipëri hartën e munguar të shërbimeve.

Një ndër projektet që ministria e mirëqënies social në mbështejte të kësaj kategorie është ajo e ndihmës ekonomike që po pilotohet me kritere të reja në 4 bashki si në Fier, Korçë, Lezhë dhe Shkodër”, tha Klosi. /Citynews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E rëndë në Kavajë/ 84-vjeçari var veten në banesë

Publikuar

-

Nga

E rëndë në Kavajë/ 84-vjeçari var veten në banesë

Një 84-vjeçar është vetëvarur në banesën e tij. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në Kavajë rreth orës 09:50, në lagjen Nr.5, tek rruga e “Ferrave”.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasi me inicialet Sh.S., është gjetur pa shenja jete.Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes

LEXO TE PLOTE

Kronika

Atentati në mes të Tiranës/ Preg Gjini ka dëmtime të rënda në të dy sytë

Publikuar

-

Nga

Atentati në mes të Tiranës/ Preg Gjini ka dëmtime të rënda në të dy sytë

Preng Gjini, i cili u plagos gjatë atentatit të djeshëm pranë Urës së Nisharakut në Tiranë pritet t’i nënshtrohet një operacioni në sy. Mësohet se 51-vjeçari ka dëmtime në të dy sytë dhe disa plagë në pjesë të ndryshme të trupit.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbërmjen e djeshme në një nga zonat mëtë populluara të Tiranës, ku Preng Gjini mbeti i plagosur rëndë, pasi makinës së tij iu vu tritol. Ai ra pre e atentatit me tritol, teksa udhëtonte me automjetin e llojit Mercedez Benz, të tipit “A Class”.Bashkë me të kanë mbetur edhe dy persona të tjerë të plagosur, të cilët ndodheshin rastësisht pranë mjetit kur ndodhi ngjarja. Policia dyshon se ngjarja e rëndë ka ndodhur për hakmarrje dhe ka nisur punën për kapjen e autorëve të atentatit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Konferenca e Pezës/ Ruçi: Dje të bashkuar për lirinë, sot të bashkohemi për Europën

Publikuar

-

Nga

78-vjetori i Konferencës së Pezës/ Ruçi: Dje të bashkuar për lirinë, sot për Europën

Kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi ka përkujtuar 78-vjetorin e Konferencës së Pezës dhe ka dhënë një mesazh të rëndësishëm.

Kryeparlamentari  tha se Konferenca e Pezës është shenjë e dallueshme në historinë e Shqipërisë.“Peza zgjodhi pozicionin e duhur në udhëkryqin e historisë. Në Pezë, të bashkuar për lirinë, sot të bashkohemi për Europën”, tha Ruçi.

LEXO TE PLOTE