Connect with Us

Kanos kryeplakun, arrestohet 66 vjeçari

Aktualitet

Kanos kryeplakun, arrestohet 66 vjeçari

Publikuar

-

Hakik Prençi 66 vjeç i ka drejtuar armën e gjahut S. H duke e kërcënuar. Prençi ka kanosur në këtë mënyrë kryeplakun e fshatit Hurdhë Muhurr .

Policia e Dibrës ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti me armë gjahu  për motive pronësie, mes kryeplakut të fshatit Hurdhë Muhurr dhe një personi tjetër.

Blutë arrestuan Hakik Prençi, 66 vjeç,  lindur e banues në fshatin Hurdhë Muhurr të Njësisë Administrative-Muhurr-Dibër, për veprat penale të “Kanosjes” dhe “Mbajtjes pa leje të armëve të gjuetisë.

“Ky shtetas rreth orës 17.30 të datës  25.09.2016  në vendin e quajtur “Fusha e lopës”, rreth 1 km sipër fshatit Hurdhë Muhurr i ka dalë në rrugë shtetasit S. H. 29 vjeç,  lindur e banues në Hurdh- Muhurr, i cili është edhe kryeplak i fshatit Hurdhë Muhurr  dhe i ka  drejtuar  një armë gjahu Çifte “teke”  të mbushur me një fishek në gojë  duke e kërcënuar.

LEXO EDHE:  Arrestohet drejtori i burgut 313, Eduart Struga

Shtetasi S. H, ka njoftuar menjëherë  policinë  dhe më pas  ka tentuar për t’i marrë armën e gjahut ku nga përleshja mes tyre,  nga shtetasi Hakik Prençi është shkrehur arma e gjahut e cila nuk ka dëmtuar asnjërin nga personat e përfshirë në konflikt”, informon policia.

Në vendngjarje shkoi menjëherë policia e cila ka bërë bllokimin e armës së gjahut, si dhe shoqërimin e palëve në konflikt për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit Hakik Prençi u gjet edhe një armë tjetër gjahu Çifte dhe fishekë.

Në lidhje me këtë ngjarje është njoftuar Prokurori i gatshëm për të gjitha veprimet e kryera nga Policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së rrethit Gjyqësor Dibër për veprime të mëtejshme. /Citynews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE