Connect with Us

Arrestohet /Përplasi me makinë 79-vjeçaren

Aktualitet

Arrestohet /Përplasi me makinë 79-vjeçaren

Publikuar

-

 

Policia e Tiranës, ka vënë në pranga shtetasin Agron Çaushi, 63 vjeç, banues në Tiranë pasi ka përplasur me makinë 79-vjeçaren ZH.K. Aksidenti ka ndodhur në bulevardin “Gjergj Fishta” ku Çaushi, nën drejtimin e mjetit tip Volksvagen ka humbur kontrollin dhe ka përplasur një 79-vjeçare. E aksidentuara është dërguar menjëherë në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë. Ndërkohë, drejtuesi i mjetit është arrestuar menjëherë dhe prokuroria po heton shkaqet e aksidentit. /Citynews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Arrestohet Fjolla Morina/ Policia i gjen armë zjarri dhe fishekë në makinë

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja kosovare Fjolla Morina është vënë në pranga nga policia kufitare në Morinë, pasi gjatë një kontrolli  është gjetur një armë zjarri tip pistoletë dhe 23 fishekë, si dhe një pistoletë në dukje e dyshuar lodër cakmak.

Këngëtarja 34- vjecare po udhëtonte edhe me dy persona të tjerë, të cilët kanë rënë në prangat e policisë. Pistoleta tip “Zoraki”, me 23 fishekë u gjet në çantën e dorës, ndërsa në bagazh të automjetit u gjet një pistoletë tip cakmak.

“Shërbimet e Policisë Kufitare në Morinë, në zbatim të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve ndërkufitare, kanë intensifikuar kontrollet si në dalje, ashtu dhe në hyrje.Si rezultat i kontrolleve të shtuara bazuar në analizën e riskut të bërë nga shërbimet e Policisë Kufitare të Morinës, bazuar edhe në informacionet e marra nga Policia Kriminale e DVP Kukës, është kaluar në vijën e dytë për kontroll më të imtësishëm, mjeti tip “Audi”, me drejtuese shtetasen F.M., 34 vjeçe, banuese në Prishtinë, Kosovë, e cila udhëtonte me shtetasit F.M., dhe F.S., banues në Kosovë e Belgjikë. Gjatë kontrollit të kryer në vijën e dytë, në çantën e dorës së  shtetases F.M, Policia Kufitare gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip “Zoraki”, me 23 fishek.

LEXO EDHE:  Aksidenti i rëndë në Kamëz/ Zbulohet identiteti i viktimës

LEXO EDHE:  Aksidenti në Lezhë/ Zbulohet identiteti i viktimës

Ndërsa në bagazh të automjetit u gjet një pistolet në dukje e dyshuar lodër cakmak. Në përfundim të veprimeve hetimore, Specialistët për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve në DVP Kukës, bënë  arrestimin në flagrancë të shtetasve; F.M., 34 vjeçe, banues në Prishtinë, Kosovë, F.M., 29 vjeç, banues Bresalc, Kosovë dhe F.S., 29 vjeç, banues për Belgjikë. Arrestimi i tyre u bë për veprën penale “Trafikimi i armëve dhe i municionit”. Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprime të mëtejshme.”-thuhet në njoftimin e policisë.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tentoi të hyjë në Shqipëri me armë zjarri me vete/ E pëson keq këngëtarja kosovare

Publikuar

-

Nga

Tentoi të hyjë në Shqipëri me armë zjarri me vete/ E pëson keq këngëtarja kosovare

Një shtetase nga Kosova është vënë në pranga nga Policia Kufitare në Morinë, pasi ka tentuar që të kalojë kufirin me armë zjarri me vete.

Mësohet se këngëtarja Fjolla Morina është ndaluar për kontroll nga policia kufitare, e cila i ka gjetur armën.

“Shërbimet e Policisë Kufitare në Morinë, në zbatim të masave për parandalimin dhe goditjen e krimeve ndërkufitare, kanë intensifikuar kontrollet si në dalje, ashtu dhe në hyrje.Si rezultat i kontrolleve të shtuara bazuar në analizën e riskut të bërë nga shërbimet e Policisë Kufitare të Morinës, bazuar edhe në informacionet e marra nga Policia Kriminale e DVP Kukës, është kaluar në vijën e dytë për kontroll më të imtësishëm, mjeti tip “Audi”, me drejtuese shtetasen F.M., 34 vjeçe, banuese në Prishtinë, Kosovë, e cila udhëtonte me shtetasit F.M., dhe F.S., banues në Kosovë e Belgjikë. Gjatë kontrollit të kryer në vijën e dytë, në çantën e dorës së  shtetases F.M, Policia Kufitare gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri tip “Zoraki”, me 23 fishek.

LEXO EDHE:  Kosove, 20 police jane arrestuar brenda nje viti

LEXO EDHE:  Aksidenti i rëndë në Kamëz/ Zbulohet identiteti i viktimës

Ndërsa në bagazh të automjetit u gjet një pistolet në dukje e dyshuar lodër cakmak. Në përfundim të veprimeve hetimore, Specialistët për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve në DVP Kukës, bënë  arrestimin në flagrancë të shtetasve; F.M., 34 vjeçe, banues në Prishtinë, Kosovë, F.M., 29 vjeç, banues Bresalc, Kosovë dhe F.S., 29 vjeç, banues për Belgjikë. Arrestimi i tyre u bë për veprën penale “Trafikimi i armëve dhe i municionit”. Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës për veprime të mëtejshme.”-thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Nuk i nënshtrohemi asnjë kufizimi”/ Ministri grek konfirmon shtrirje 12 milje në Jon

Publikuar

-

Nga

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias, ka folur për herë të parë lidhur me çështjen e marrëveshjes së detit me Shqipërinë.

Ai ka thënë se po shqyrton veprimet e duhura për shtrirjen e ujërave territoriale të Greqisë në 12 milje në detin Jon. Ministri është teguar i vendousr, duke hedhur poshtë edhe alternativën e ngritur nga Kryeminstri Edi Rama dhe shtoi se  do të ushtroj një të drejtë që nuk i nënshtrohet asnjë kufizimi ose miratimi nga palë të treta.“Në objektivat e qeverisë greke është të përcaktojmë gradualisht, në përputhje me të Drejtën Ndërkombëtare, të gjitha zonat detare të vendit, kur shfaqet e nevojshme në dakordësi të plotë me fqinjët, kur nevojitet. Pas dy marrëveshjeve me Italinë dhe Egjiptin, ka ardhur momenti i duhur që Greqia të ndërmarrë hapa të mëtejshëm. Organet kompetente të Ministrisë së Punëve të Jashtme po shqyrtojnë veprimet e duhura për shtrirjen e ujërave territoriale të Greqisë në 12 milje, fillimisht në detin Jon, si dhe në vijim do kryhen përgatitjet për zgjerimin në zonat e tjera. Do të ushtrojmë një të drejtë ekskluzive e të njohur për të gjitha vendet nga e Drejta Ndërkombëtare për Detin dhe që nuk i nënshtrohet asnjë kufizimi ose miratimi nga palë të treta”, është shprehur ministri./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE