Connect with Us

Kapet 2 milionë euro drogë në Gjermani/ Tre shqiptarë të arrestuar

Aktualitet

Kapet 2 milionë euro drogë në Gjermani/ Tre shqiptarë të arrestuar

Publikuar

-

/

Tre shqiptarë dhe një malazez janë vënën në pranga nga policia në Hanover të Gjermanisë për 500 kg drogë. Grupi u godit të hënën pasditen në një garazh, i cili shërbente për rregullimin e makinave, por të dyshuarit e kishin kthyer në vend për biznesin e drogës.

Sapo hetuesit kanë hyrë në sallë, kanë gjetur katër burra, të cilët ishin gati për të kryer shitjen e marijuanës, e ndarë në qese prej 30 kg si dhe paketa më të vogla. Autorët kishin blerë edhe një makinë paketimi për të punuar më shpejt. Në total, sasia e drogës së kapur është 500 kg marijuanë.

LEXO EDHE:  Arrestohen pesë persona në Tiranë/ Policia jep detaje, për çfarë akuzohen

U deshën disa orë që hetuesit të siguroheshin se kishin të bënin me drogë. Shqiptarët e arrestuar janë të moshës 33, 36 dhe 39 vjeç, ndërsa malazezi është 35 vjeç.

Gjatë bastisjeve në disa apartamente, policia gjeti edhe 60 000 euro të gatshme, bizhuteri si dhe 2.3 kg marijuanë. Vlera e drogës kap shifrën e 2 milionë eurove nëse shitet në treg. Katër burrat janë tashmë në pritje të gjykimit. /Citynews.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

544 banesa të rindërtuara në Laç/ Kryebashkiakja, mirënjohje Turqisë

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan po zhvillon një vizitë në Shqipëri, ku është pritur me një ceremoni zyrtare nga kryeministri Edi Rama.

Vizita ka nisur nga qyteti i Laçit, aty ku është finalizuar projekti i rindërtimit të lagjes se re me 524 apartamente, financim i qeverisë turke.Në ceremoninë e dorëzimit të çelësave të shtëpive të 544 banesave qytetarëve në Laç, kryetarja e Bashkisë së Kurbinit, Majlinda Cara, falënderoi Presidentin Erdogan dhe popullin turk për ndihmën e jashtëzakonshme.

“Është nder të mirëpres Presidentin Erdogan në këtë kompleks të rindërtuar nga gërmadhat që la pas tërmeti i 26 nëntorit 2019. Nuk di nëse do të gjej dot fjalët për t’i thënë falënderimet e duhura popullit turk, Presidentit Erdogan dhe të gjithëve. Në emër të qytetarëve dhe banorëve të kësaj lagje të re ju falënderoj nga zemra për bujarinë dhe solidaritetin e treguar në ditët tona më të vështira. Ka pasur një bashkëpunim të shkëlqyer të kompanive shqiptare të angazhuara në ndërtimin e kësaj lagjeje kaq cilësore me kompaninë turke që dua t’i falënderoj për profesionalizmin e saj. Jam shumë i lumtur për të gjitha ato familje që iu riktheu shpresa dhe buzëqeshja dhe do të kenë mundësi të banojnë në këto shtëpi të pakrahasueshme me më parë”, tha Cara./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë/ Humb jetën një person

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Një aksident i rëndë me pasojë humbjen e jetës së një personi, ka ndodhur paraditen e sotme në Divjakë.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur rreth orës 11:00, në fshatin Këmishtaj, ku shtetasi A. D., 29 vjeç, banues në Divjakë, duke drejtuar automjetin tip “Audi” është përplasur me motomjetin tip “Yamaha” me drejtues shtetasin K. Xh., 29 vjeç, dhe për pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i motomjetit.

LEXO EDHE:  Kapen 6 thasë plot drogë në Krujë/Zhduken trafikantët

LEXO EDHE:  Goditet banda shqiptare e drogës në Greqi/ Tre në pranga dy në kërkimGrupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

GJKKO shtyn sërish seancën ndaj Saimir Tahirit

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka shtyrë sërish seancën ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri.

Shtyrja e seances është bërë, pasi dy prokurorë kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.Vetë ish-ministri Tahiri ka qenë i pranishëm në GJKKO për të ndjekur nga afër seancën, por kjo e fundit është shtyrë për në datën 31 janar, në orën 11:00.

LEXO EDHE:  Aksidentoi 33 vjeçarin/ Arrestohet inspektori i Policisë

LEXO EDHE:  Arrestohet hajduti i banesave dhe portofolave/ 46 vjeçarit i gjendet edhe drogë në shtëpi

Kujtojme ketu se SPAK e akuzoi për trafik droge, por gjykata ish-ministrin e Brendshëm e dënoi vetëm për shpërdorim detyre, ndërsa me prishjen e vendimit nga Gjykata e Lartë, dosja u rikthye edhe njëherë në Apel./CNA.al

LEXO TE PLOTE