Connect with Us

Ja si prokurohen 1.5 miliardë lekë/ OSHEE tjetër tender me 100% të vlerës

Aktualitet

Ja si prokurohen 1.5 miliardë lekë/ OSHEE tjetër tender me 100% të vlerës

Publikuar

-

OSHEE vazhdon të zhvillojë tendera ku shumat e fituesit janë rekorde historike të demokracisë. 99.99% ose 100 të vlerës, asnjë qindarke më pak. Garat duket të jenë krejt formale dhe vlera e fituesit është sa shuma totale e prokurimit.

OSHEE ka zhvilluar tendera me vlerë disa qindra mijë euro ku bie në sy fakti se fituesit janë gjithmonë afër vlerës maksimale të tenderuar.

Rasti më i fundit është publikuar sot nga buletinin e prokurimeve ku OSHEE si gjithmonë mban rekord për vlerat që prokuron por edhe vlerat me të cilat fitohen këto tendera.

LEXO EDHE:  Skema e re e OSHEE/ 20 mijë bizneseve ju falet 50% e kamatvonesës

Sipas njoftimit të publikuar në faqen 242 të Buletitin rezulton se OSHEE ka ka zhvilluar prokurimin e hapur “Për instalimin e martjes në abonentë të cilët furnizohen nga rrjeti TM 35 kw”.

Vlera e tenderuar është 150.600.000 lekë dhe vlera e fituar nga firma GSA është 150.010.000 lekë. Nuk është 100% fiks por disa qindarka janë lënë mënjanë. Këto ndoshta për të mos qenë fiks 100% pasi 99.99% është edhe numër më i bukur për drejtorin e OSHEE Ardian Çela./citynews

oshee

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Në fillim të 2017 rreth 1500 viktima nga gripi”/Avokati “plas bombën”: Nga Shkurti i këtij viti u fshi gjithçka në sistem

Publikuar

-

Nga

“Në fillim të 2017 rreth 1500 viktima nga gripi”/Avokati “plas bombën”: Nga Shkurti i këtij viti u fshi gjithçka në sistem

Avokati i njohur Altin Goxhaj, ka hedhur akuza të forta ndaj klasës politikë për të cilën tha se e ka kthyer koronavirusin në një plandemi, ndërsa ka ngritur disa pikëpyetje mbi të dhënat që nuk janë bërë publike nga autoritetet shëndetësore.

Sipas Goxhajt, ISHP nuk tregon më edhe se si është situata me pacientët që trajtohen nga sëmundje të tjera të rënda apo që humbin jetën për shkak të tyre. Avokati ka deklaruar se në vitin 2017 janë regjistruar rreth 1500 viktima nga gripi sezonal në të njëjtën periudhë me pandeminë e koronavirusit që shpërtheu në vendin tonë në vitin që jemi.

“Në vitin 2017 në buletinin e ISHP deklarohet se ka pasur një epidemi të madhe gripi, por askush nuk ka treguar se kanë vdekur rreth 1500 persona më shumë. Artan Fuga e zbuloi 4 ditë më parë, kur tha pse nuk e ka sqaruar askush se vdiqën dyfishi më shumë. Në janar kanë vdekur 1250 veta, në të njëjtën periudhë që ka rënë një epidemi gripi. Kanë vdekur nga koronavirusi të deklaruara 95 veta, me mesatare 15 veta në muaj. Me plandeminë e madhe kemi 1% të vdekur me periudhën janar 2017. Nëse në 2017 kanë vdekur 100 në 2020 ka vdekur një. Përse askush nuk ka folur për këtë gjë.

LEXO EDHE:  Dokumenti/Kush është kryebashkiaku i Ramës i zhytur në borxh deri në fyt!

LEXO EDHE:  “7 milion euro tendera për beton në një ditë”/ PD: Të anulohet procedura, lekët të shkojnë për përballimin e krizës

Pse ISHP ka ndaluar botimin e buletinit të gripit në Shkurt 2020. Kjo do të thotë se kanë zhdukur gjurmën, të vërtetën dhe të dhënat. Pse ISHP nuk tregon si është situata e sëmundjeve të tjera, kancerit, diabetit etj? Janë zhdukur të gjitha të dhënat, por ka një numër të madh vdekjesh të deklaruara nfga vetë mjekët, ç’janë këto të dhëna që nuk tregohen? Kur nga mbyllën në shtëpi, njerëzit bënë diçka që nuk e kishin bërë kurrë, numri i vetëvrasjeve u rrit. Përse ISHP mban këtë sekret, të dhëna shtetërore të rëndësishme.”, tha Goxhaj në një lidhje me skype me Fax Neës.

Avokati tha se jemi i vetmi vend që nuk lejon testimet dhe tamponimet në spitalet private, duke shtuar se kjo bëhet për të mbajtur nën kontroll informacionin./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

E diela e “tmerrit”/ Pas plazhit pushuesit me orë të tëra në trafik

Publikuar

-

Nga

Prej 5 orësh me trafik të rënduar/ Bllokohet qarkullimi i makinave në aksin Vlorë-Orikum

Trafiku i rënduar gjatë fundjavave tashmë është kthyer në një pamje ‘krejtësisht normale’ për pushuesit.

Pasditja e së dielës është një ndër ditët kur qytetarët kthehen nga plazhi për në kryeqytet dhe ndeshen më një trafik tejet të rënduar. Sot, tek Shkëmbi i Kavajës radha e automjeteve që kthehen nga plazhi është shumë gjatë.

LEXO EDHE:  OSHEE skemë të re për debitorët/ Ja sa do të paguajnë në muaj, pavarësisht borxhit që kanë

LEXO EDHE:  Defekti në rrjet/ Unaza e Re dhe Yzberishti mbeten pa drita

Edhe në orët e mëngjesit, ka pasur një trafik të rënduar, i cili nuk është shmangur pavarësisht prezencës së policisë. E njëjta panoramë paraqitete dhe në jug të vendit ku makinat presin me orë të tëra në trafik për të kthyer në kryeqytet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto- Aksident në aksin Korçë-Pogradec/ Makina del nga rruga dhe përfundon e përmbysur

Publikuar

-

Nga

Foto- Aksident në aksin Korçë-Pogradec/ Makina del nga rruga dhe përfundon e përmbysur

Një aksident automobilistik ka ndodhur këtë të diel në aksin rrugor nacional Korcë- Pogradec, në afërsi të fshatit Velitërnë.

Mësohet se një automjet ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Fatmirësisht, si pasojë e aksidentit nuk ka viktima, por vetëm pasoja materiale.

Policia po punon për të zbardhur shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE