Connect with Us

Batuta e Kodhelit për Ramën/Ka nevojë të rrijë ca ditë pa i parë ministrat

Aktualitet

Batuta e Kodhelit për Ramën/Ka nevojë të rrijë ca ditë pa i parë ministrat

Publikuar

-

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli po kalon pushimet në Jalë, në një nga shtëpitë e Ministrisë së Mbrojtjes, përgjatë bregdetit shqiptar. Shumë pranë Jalës, në Dhërmi, edhe Kryeministri Edi Rama, po pushon bashkë me familjen e tij, ndërsa së fundmi i ëhstë bashkuar edhe Tony Blair.

Por pyetjes në një studio televizive nëse e ka takuar Kryeministrin Edi Rama apo jo, Kodheli iu përgjigje me një batutë: “Kryeministri ka nevojë të rrijë ca ditë pa i parë ministrat”.

Ndërkohë në lidhje me Qeverinë teknike, Kodheli tha se përgjigjen më të mirë e ka dhënë deputeti i PD-së, Genc Ruli, sipas të cilit qeveri të tilla krijohen në kushte emergjencash, duke kujtuar vitin 1991 apo 1997. Sipas ministres së Mbrojtjes, nuk ka asnjë arsye sepse duhet të krijohet qeveri teknike. Ndërkohë në lidhje me kandidatët që kanë qarkulluar për postin e Kryeminisrit të një qeverie teknike, Kodheli theksoi se zakonisht në ditët e verës shiten shumë gazetat dhe revistat me lajme rozë, dhe kjo duket se i përket kësaj rubrike.  /citynews/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Publikuar

-

Nga

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të njohur shqiptarë nëse kanë bërë ndërhyrje estetike në fytyrë apo jo.

Në ekran është shfaqur edhe fotoja e kandidates për deputete nga PS dhe mjekes Najada Çomo.

“Në këtë lloj rasti, fotografia e dytë ka më shumë ndriçim. Fotografia në këtë lloj rasti duket sikur ka bërë një trajtim, por duhet parë pacienti. Ekzistojnë disa filtra në Instagram që mund të arrihet një foto e tillë. Mund të ketë bërë botoks tek balli”, tha doktori./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Sot biznesmen dhe politikan/ Agron Shehaj zbulon si e fitoi milionin e parë

Publikuar

-

Nga

Kandidati për deputet i PD, Agron Shehaj është pyetur se si e fitoi milionin e parë

I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” ka treguar fillimet e tij në biznes dhe ndihmën që i kanë dhënë prindërit.

“Në 2005 mora 40 mijë euro borxh tek prindërit, prindërit e mi ishin punëtor në Itali. Me shumë punë, janë edhe mjeshtra të kursimit, i mblodhën këto para. Si e kam bërë milionin e parë? Kjo është pyetja ime e preferuar. Është suksesi i parë ai që më jep më shumë kënaqësi. Me shumë punë, mund dhe duke rrezikuar. Është falë prindërve të mi që kam arritur sukseset që kam arritur. Me 40 mijë euro fillova biznesin, përballova shpenzimet e para, pastaj me shumë punë, bëra nja ca borxhe kuptohet. Biznesin e kam krijuar këtë për tregun italian. Babait ia ktheva paratë pas 3 vitesh”, tha Shehaj./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e Yuri Kim/ Rama: Ambasadorja është keqpërdorur në mënyrën më brutale

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me deklaratat e ambasadores së SHBA në Tiranë, Yuri Kim, për shit-blerjen e votës.

Rama tha se Kim është përdorur në mënyrën më brutale nga opozita e Lulzim Bashës.

Kreu i qeverisë deklaroi në Vizion Plus se është shumë dakord me thirrjen e ambasadores për fenomenin e shit-blerjes së votës.

Ambasadorja amerikane është keqpërdorur në mënyrën më brutale, duke e kthyer krejt jashtë kontekstit, në ikonë propagande, të atyre që duan të kthehen në qeveri. Ambasadorja amerikane ka thënë një gjë që e dimë të gjithë, që jam 100% dakord, që ka bazë, lidhur me shit-blerjen e votës. Nuk ka fare diskutim! Nuk di çfarë të dhënash ka ajo, por nuk duhet të kesh të dhëna për të shprehur këtë shqetësim”, theksoi Rama./ CNA.al

LEXO TE PLOTE