Connect with Us

Nga Artan Fuga/ Sa lehtë qeveriset shqiptari i nëpërkëmbur sot!

Aktualitet

Nga Artan Fuga/ Sa lehtë qeveriset shqiptari i nëpërkëmbur sot!

Publikuar

-

Ju kam thene o miq, por ju nuk doni te degjoni.

Kjo shoqeri e politike prej vitesh e shkaterroi individin e forte dhe e la robin e humbur te Allahut perballe Leviathanit.

Qytetarit i hoqi sindikatat dhe la ojf per te marr fonde.

Nepunes beri militantin, dajen, xhajen dhe gjyshin e kunatit.

I heqin dhe i vene ne cdo rrotacion. Pune rrotash.

Eksperte vendosin ata qe dine te lecisin ne syte e shefit deshirat e fshehta. Me nje fjale ata e nuk kane turp te thone budallalliqe ne publik.

Studentin e shkelqyer e lene papune dhe promovojne cunat e mamit me kollare sakohe qe rrine urte ose cunat e gocat e militanteve

Gazetarin e kane kthyer ne altoparlant. Mesoju ti cfare eshte investigimi. U thone : lere investigimin shih investimin.

Shqiptarin e derguan rrugeve te Evropit, ik thyej qafen idiot! Na ler rehat!

Dhe mos harro na dergo pare!

Deputetin e vendosin ne liste qe te serviloset te partia, jo te thote : perfaqesoj popullin ketu !

Profesorin e kane lene pa asnje rol, zhytur ne turma amorfe, punimet ja vjedhin, e izolojne nga bota, e trajtojne si mitingash dhe e paguajne si mjeran: ik shit diploma qe nuk i duhen as dreqit!

Avokatit i thone : beju sekser!

LEXO EDHE:  Artan Fuga i përgjigjet Ramës/ Na duhen më shumë se 300 gazetarë

I semuri shkon ne spital me shishe uji me vete.

Njeriu nuk gjen as pronen e gjyshit, as te drejten.Ta puthesh te drejten kanunore. Prisni sa te vije ligji nga Venecia, thone sovranistet e cartur.

Shqiptarit 40 perqind i papune i thone : papunesia jote eshte strukturore, pra nga ajo e llojit te fisem.

Shqiptarja veshur me tuta dhe shqiptari me atlete qe vijne ere ke Gabi kenaqen nga kjo lloj strukture qe puneson kozmonauta dhe shofere raketash nenujore.

Ama po bejme bulevard te ri gjigand, ku do zvarritemi ne krimbat me duar ne xhepa bosh dhe reeshqasin veturat e tyre qe kushtojne sa njezet apartamente bosh.

Dinjteti i qytetarit ne gjiriz. Aman ishim ne kampionatin europian! Cfare ke mor Xhan?

Lemsh para porte.

Kemi fan zone ku mund te hash salcice ne skare e me ere qoftesh te shohesh ne ekran ndeshje ulur ne stola derrase, e me tej luajne futboll ne rere hedhur mbi kalldrem nacut.

Me kujtohet gjyshja kur nuk na donte neper kembe ne shtepi e thoshte : ikni luani ne rruge me shoket!

Sa lehte qeverriset shqiptari i neperkembur sot!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Arrestohen pesë persona në Pogradec dhe Korçë/ Policia jep detaje

Publikuar

-

Nga

Arrestohen pesë persona në Pogradec dhe Korçë/ Policia jep detaje

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Pogradec bënë ndalimin e shtetasit në kërkim A. P., 41 vjeç, banues në Pogradec, pasi Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Pogradec, me vendimin e datës 23.11.2020, ka urdhëruar ndalimin e këtij shtetasi, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje” në lidhje me ngjarjen e ndodhur në datën 06.08.2020, në lagjen nr. 1, Pogradec, ku 41-vjeçari dyshohet se ka goditur me grushte e sende të forta shtetasin B. Ç., 60 vjeç, banues në fshatin Buçimas.

Po nga këto struktura u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit G. Xh., 27 vjeç, banues në Pogradec, pasi ky shtetas, në kundërshtim me vendimin e Gjykatës, ka kanosur dhe kërcënuar nënën e tij, shtetasen F. P., 53 vjeçe, e cila ishte e pajisur me urdhër mbrojtjeje.

LEXO EDHE:  Artan Fuga publikon foton alarmante dhe kërkon publikisht ndihmë/Ndërhyni sa më parë

LEXO EDHE:  Artan Fuga bën për "ujë të ftohtë" gazetarin e Henri Çilit/Nuk më lidh dot njeri me para!

Gjithashtu, specialistët e Sektorit për Policinë Rrugore bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

E. D., 36 vjeç, banues në Pogradec, pasi në lagjen nr. 1, Pogradec, duke drejtuar në gjendje të dehur mjetin tip “Opel”, ka dëmtuar një mjet tjetër të parkuar në rrugë.

A. Sh., 27 vjeç, banues në fshatin Selcë, Pogradec, pasi në afërsi të stadiumit në Pogradec, u kap duke drejtuar pa leje drejtimi, mjetin tip “Benz”.

E. B., 60 vjeç, banues në Korçë, pasi në lagjen nr. 10, Korçë, u kap duke drejtuar në gjendje të dehur, mjetin tip “Opel”.

Materialet në ngarkim të tyre i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Pogradec e Korçë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Trafikonin drogë nga burgu/ SPAK kërkon futjen në “41 bis” për 3 të dënuar

Publikuar

-

Nga

Trafikonin drogë nga burgu/ SPAK kërkon futjen në “41 bis” për 3 të dënuar

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit, ka nisur verifikimet për 3 të dënuar për sjellet e tyre dhe kontaktet që mbajnë jashtë me anëtar të grupeve kriminale.

Në këto informacione thuhet se ka dyshime të arsyeshme se të dënuarit janë përfshirë në trafik droge dhe në një rast gjobvënie.

Në përfundim të verifikimit, SPAK pritet ti propozojë ministrit të Drejtësisë futjen në regjim të posacëm për 3 të dënuarit.

LEXO EDHE:  “Shpërthen” profesori Artan Fuga/Të diturit kanë çelësat e kashtës!

LEXO EDHE:  Elegji per Ali Pazarin

Aktualisht në “bis 41” janë 7 të dënuar. Ndërkohë vendimet e ministres së drejtësisë për futje në regjim të poscaëm janë kundërshtuar në gjykatë dhe pritet vendimi për të parë nëse janë të drejta apo të gabuara./CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Bënte kërdinë me vjedhje në banesa/ Pranga 18-vjeçarit në Sarandë

Publikuar

-

Nga

Aksion në Durrës/ Policia arreston 2 persona, procedohet edhe një adoleshent

Policia e Sarandës, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, ka arrestuar shtetasin S. P., 18 vjeç, banues në Sarandë.

18-vjeçari ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhja” e kryer në bashkëpunim, pasi nga hetimet dhe provat e siguruara dyshohet se është autor i disa vjedhjeve të ndodhura në Ksamil, Sarandë, konkretisht:

Më datë 04.06.2020 ka vjedhur disa produkte në dyqanin e një shtetasi;
Më datë 23.08.2020 ka vjedhur një shumë parash në banesën e një shtetasi;
Më datë 23.08.2020 ka vjedhur një shumë parash në banesën e një tjetër shtetasi;
Më datë 29.08.2020 ka vjedhur biçikletën e një shtetaseje;
Më datë 03.09.2020 ka vjedhur një aparat celular në një dhomë të marrë me qira nga një shtetas;
Më datë 26.09.2020 i ka vjedhur aparatin celular një shtetasi;
Më datë 14.10.2020 ka vjedhur një shumë parash në banesën e një shtetaseje;
Më datë 24.10.2020 ka tentuar të vjedhë në banesën e një shtetasi;
Më datë 25.10.2020 ka vjedhur një shumë parash në automjetin e një shtetasi;

LEXO EDHE:  Artan Fuga i përgjigjet Ramës/ Na duhen më shumë se 300 gazetarë

LEXO EDHE:  Kur do flasim?/ Artan Fuga ironizon Ramën

Vijon puna për identifikimin dhe kapjen e bashkëpunëtorëve të tjerë të këtij shtetasi. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE