Connect with Us

Çfarë ia ul vlerën makinës?

Teknologji

Çfarë ia ul vlerën makinës?

Publikuar

-

Nëse nuk doni që makina juaj të humbasë vlerën e saj, shmangini këto  gabime mirëmbajtjeje.

  1. Lënia mënjanë e kontrollit të vazhdueshëm

Kontrolli i rregullt i makinës, duke përfshirë ndërrimin e shpeshtë të vajit, është mënyra më e mirë që të mbani veturën si të re. Blerësit potencialë të veturës suaj do duan dokument të kontrollit teknik dhe ajo çfarë do shohin, do i impresionojë.

  1. Mos-pastrimi i veturës

Blerësit potencialë nuk do duan të shohin papastërti nën sedilje ose njolla kudo nëpër veturë. Lënia e makinës në atë gjendje është gabim shumë i madh si për ju edhe për vlerën e makinës.image

  1. Neglizhimi i dritave paralajmëruese
LEXO EDHE:  Tentuan të vjedhin një makinë/ "Shëtitësit e natës" vënë në pranga 2 persona në Tiranë

Ndoshta nuk i keni kushtuar rëndësi dritës së motorit, por ka mundësi që mund ta alarmojë një blerës të ri. Nëse e keni lënë për më vonë takimin me mekanikun, bëni mirë të lini një orar sa më shpejt!

vehicle-dashboard-lights

  1. Modifikime të panevojshme

Ndoshta ju pëlqen tavani i ri veror që keni vendosur, apo aksesorët e ndryshëm sezonalë, por këto ndryshime mund të mos e impresionojnë një blerës. Kur bëni shumë modifikime personale, ja ulni vlerën veturës suaj dhe bëhet më e vështirë për t’u shitur.1330192024430835749

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Keni nevojë për një smartphone të ri?/ Zbuloni se kur është momenti i duhur për ta patur

Publikuar

-

Nëse keni ndërmend të blini një telefon të ri iu këshillojmë të mos e bëni tani. Vetëm në dy muaj, kompanitë më të mëdha në botë, duke përfshirë Apple, Google dhe Samsung do të nxjerrin modelet më të reja të telefonave për vitin 2019.

Nxjerrja në shitje e këtyre produkteve më të shitura do të bëjë që çmimet e smartphonëve të tjerë të jenë në ulje.

Në këtë mënyrë ju do të keni mundësinë të përfitoni një telefon më të mirë nëse tregoni dhe pak më shumë durim./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Teknologji

Video/ Lindja e një fëmije në hapësirë, ja çfarë pamje do të kishte

Publikuar

-

Nëse njerëzit do të sillnin në jetë një fëmijë në hapsirë do të kishte shumë ndryshime me fëmijët që lindin në Tokë. Së pari do të ndikohej nga graviteti zero i mjedisit.

Në një term tjetër, bebet e lindura në hapësirë do të kishin një pamje krejt ndryshe nga bebet që lindin në Tokë.

Në fund të fundit kjo është ende e pamundur pasi ekzistojnë rreziqe  të cilat duhet të rregullohen para lindjes së fëmijës së parë në hapësirë./ CNA.al, Marrw nga Insider.com

LEXO TE PLOTE

Life Style

Apple me surpriza/ Së shpejti do të sjellë rrjetin 5G

Publikuar

-

Sipas një shënimi të përditësuar nga analisti Ming-Chi Kuo i cituar nga MacRumors, Apple do të sjellë tre modele iPhone me shpejtësi të internetit 5G në vitin  2020.

Kuo, një vëzhgues i respektuar i Apple, fillimisht kishte thënë se dy nga tre iPhone të ardhshëm do të kenë sshpejtësi naviguese 5G, dhe gjtihashtu Apple do të shtonte aftësinë për të gjitha pajisjet e reja.

Sipas Kuo, Apple ka burime më të mëdha për zhvillimin e 5G në iPhone pasi bleu biznesin modem të Intel në një marrëveshje prej 1 miliard dollarësh.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: