Connect with Us

Reagimi ekstrem i tifozëve te Skënderbeut/ Mos pini birra Korça

Aktualitet

Reagimi ekstrem i tifozëve te Skënderbeut/ Mos pini birra Korça

Publikuar

-

Tifozët e ekipit korçar, 6 herë radhazi kampionë të Shqipërisë, kanë filluar të reagojnë në mënyrë ekstreme.

Një rast i paprecedentë duket të jetë thirrja e disa prej tyre në rrjetet sociale për të refuzuar Birrën Korça. Kjo për faktin se ky produkt është i botuesit të gazetës “Panorama Sport”, Irfan Hysenbelliu.

Ne grupin “KETU MBLEDHIM MATERIAL PER KORCEN” njëri prej tifozëve të Skënderbeut, Pandi Anxhara shkruan se “Panorama Sport” e Hysenbelliut sulmon sistematikisht dhe nuk ka lënë gjë pa shpifur për Korçën dhe për skuadrën e Skënderbeut. Për këtë arsye ai i bën thirrje qytetarëve dhe bizneseve në Korçë për të braktisur birrën Korça në shenjë proteste.

Një tjetër tifoz i korçarëve, Ilir Myftiu, shprehet se ka hequr dorë nga Birra Korça për shkak të sulmeve të gazetës 3680936311_36663909c4_b“Panorama Sport” ndaj Skënderbeut. Ai i quan lajmet e kësaj gazete, si shpifjen e spiunëve të fletushkës “Panorama Sport”

Këto nuk janë të vetmet komente për të hequr dorë nga birra Korça. Një prej tifozëve të Skënderbeut, anëtar i “KETU MBLEDHIM MATERIAL PER KORCEN”, i cili është një grup me 10 mijë anëtarë nga Korça, Shqipëria dhe anë e mbanë botës, shkruan se i vjen keq nga këto shkrime të gazetës së Irfan Hysenbellit. Ai është një prej tifozëve që bën pjesë në familjen e “Ujqërve të Dëborës” dhe i bën thirrje cdo korçari që bën pjesë në këtë grup të mos konsumojë asnjë gllënkë birrë të Irfanit.

“Une ka kohe qe nuk ble kurre,gazeten Panorama Sport dhe nuk konsumoj kurre Birren Korcen, per konservantet qe perdoren”, shkruan u revoltuar njëri prej komentuesve

Ky reagim vjen si inat i tifozëve ndaj sulmeve të përsëritura të gazetës “Panorama Sport” ndaj ekipit të Skënderbeut.

Ende nuk dihet nëse ky është një organizim apo një thirrje spontane. Raste të tilla kanë ndodhur vite më parë edhe me klubet më të mëdha në botë.

Një rast i ngjashëm ka ndodhur me klubin e Barcëlonës, në kohën kur sponsor i saj ishte Parmalat. Në atë kohë tifozët u organizuan nën thirrjen “Të mos pimë Parmalat”. Ky organizim solli rënien e shitjeve në katalunja, Madrid dhe thuajse në të gjithë Spanjën. Pak kohë më vonë, kompania “Parmalat” u largua nga katalanasit.

Nuk dihet nëse thirrjet e korçarëve për të braktisur birrën “Korça” do të krijojnë një rast të ngjashëm me atë të Spanjës, por reagimi i tifozëve dhe inati me “panorama sport” duket ekstrem dhe i papërmbajtshëm.

Më poshtë komentet e tifozëve korçarë për të braktisur birrën “Korça” pas sulmeve të gazetës “Panorama Sport”, ndaj skuadrës të Skënderbeut

pandi

13479651_10209326440140029_2090357094_n

arben

tatata

Untitled

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Ish-futbollisti austriak del bllof/ Zbulohet e vërteta e akuzave ndaj Takaj dhe Skënderbeut

Publikuar

-

Nga

Lajmi që u përhap me shpejtësi këtë javë nga të gjitha mediat ishin akuzat e Sanel Kuljiç, ish-futbollisti i kombëtares austriake, që pretendon se drejtuesit e Skënderbeut janë të përfshirë në trukime ndeshjesh në kampionatin austriak. Madje, ai shkon dhe më tutje ku thotë se i rrezikohet jeta.

Për këtë arsye, Gerhard Takaj, djali i presidentit Ardian Takaj, ka udhëtuar drejt Austrisë dhe ka dhënë për gazetën “Krone”, e cila publikoi intervistën e Kuljiç, provat se korçarët nuk kishin gisht në këtë mes.

Takaj, përmes ndërmjetësimi të Roland Luçit, ish-futbollist shqiptar që jeton në Austri prej 30 vitesh tregon se Kuljic e ka bërë gjithë këtë gjë për interesa dhe përftim personal.

“Babai im është i frikësuar dhe ndjehet i shqetësuar për sigurinë e tij. Mohoj të kemi ndonjë kontakt apo njohje me Kjuliç. Kush e di se çfarë gjëje tjetër janë në gjendje të bëjnë njerëz si Kuljiç, me aludime të tilla? Ai akuzohet për zhvatje dhe shpifje”.

Kuljic, në tetor të vitit 2014 u përfshi në skandalin më të madh të basteve në Austri. Ai akuzua për mashtrime, zhvatje dhe për kërcënime. Në fund te hetimeve dhe gjykimit u dënua me 5 vite burg.

“Ai e di se ne ende po luftojmë kundër vendimit të UEFA-s, e di se çdo gjë që ku përmendemi negativisht është e keqe për ne. Ai dhe personat që e mbështetin deshën të përdorin këtë metodë për të na zhvatur para. Ndaj ne po flasim me avokatë në Austri, duam ta padisim për zhvatje dhe shpifje dhe prishje imazhi”, vazhdon Takaj.

Gjithashtu ai foli edhe për videon ku dukej Kjuliç në “Tropikal Resort”.

“Si mund të jetë i frikësuar një person kur vjen në hotelin e Presidentit dhe stadiumin e tij? Kjo është apsolutisht qesharake”, shprehet Takaj.

CNA.al publikon ekskluzivisht dy videot në fjalë, ku duket qartë që askush nuk i ka bërë presion apo kërcënuar siç pretendon ai.

Kjo nuk është hera e parë që ekipin e Skënderbeut dhe drejtuesit e tij mundohen t’i përbaltin sa më shumë brenda dhe jashtë vendin, për suksesin që arritën në Kupat e Europës duke bërë krenar gjithë shqiptarët, por duke zemëruar edhe disa të të tjerë. Nuk duhet shumë për të kuptuar që qëllimi i këtyre gazetave, mediave dhe personazheve të tyrë komikë është të zhvatin ku dhe sa të mundin para, pa pyetur për dëmin moral, monetar dhe jo vetëm mbi palët e përmendura në to. /CNA.al

https://sport.cna.al/2019/09/12/akuzat-per-kercenim-nga-austria-reagon-ardjan-takaj/

https://sport.cna.al/2019/09/12/skandali-i-trukimeve-media-austriake-permend-presidentin-e-skenderbeut/

 

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Denoncimi: Drejtori makinën e shkollës ja ka dhënë gruas

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar drejtorin e një shkolle në Durrës që sipas qytetarit dixhital makinën e shkollës ja ka dhënë gruas.

Postimi i plote i Berishes:

Drejtori i shkolles se mesme profesionale ben te lumtur nusen me nje makine te shkolles.
Akuzohet per vjedhje dhe shperdorime te tjera.

Lexoni mesazhin e mesuesit dixhital. sb

Zoti berisha pershendetje.jam nje mesues qe jap mesim ne shkollen profesionale beqir cela durres.doja te ndaja me ju dhe me publikun disa mangesi te qellimshme ne kete shkolle.kjo shkolle qe nxjerr nxenes profesionist qe i sherbejne tregut te punes ne shqiperi dhe jashte saj .ka 3 vite qe drejtohet nga nje drejtor z fatmir merkuri i cili eshte nje militant i partise socialiste qe nuk ka arsim perkates per kete fetyre ose me sakt nuk e ka mbaruar akoma shkollen e larte.eksperienca e tij ne arsim eshte 0.ai u vu ne detyre pasi sherbeu si ushtare i betuar i Vangjush Dakos .puna e tij e meparshme ka qene shiste kepuce ne tregun e durresit.keto vite ai e ka kthyer kete shkolle ne baze te partise socialiste.ku ka punesuar ne vende te mesuesve profesionist militante partie pa arsimin perkates dhe pa njohuri ne lenden qe ato japin mesim.kuptohet vet sa te pregatitur po dalin nxenesit keto vitet e fundit.nje tem tjeter eshte vjedhja e fondeve qe vijne per kete shkolle .posi asaj i duhet nje baze materiale e konsiderueshme per cdo vit shkollor.keto materiale qe blihe i ngarkohen mrsuesve te praktikes me 6 apo 8 fishin e vleres reale.domethene nje kif kamje makine nga 23.000 leke tereja vjen ne shkolle me nje vlere 90. 000 leke te reja .keto manipulime apo vjedhje sido qe te quhen.ai i kryen me magazijeten e shkolles dhe me ndrejtoren Z M Zh dhe keto te dyja militante ke partise socialiste.pervec ketyre te larte permendura drejtori i shkolles ka nxjerr n ga shkolla nje makine golf 5 dhe ja ka dhene ne perdorim nuses se tij.gje qe absolutishte nuk lejohet.nje sasi e konsiderueshme nafte dhe benzine duhet te vije ne shkolle.por tollonat shiten rruges .shume mesues te lidhur me drejtorine kryejne mit marrje nxenesve per te kaluar klasen.etj me respekte doktor dhe te lutem anonim .besoj ky mesazh nuk do bjeri ne vesh te shurdher.

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Makina përplas këmbësoren/ Në gjëndje të rëndë 47-vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë  ka ndodhur ditën e sotme  në “Patos fshat”.

Një mjet tip “Audi” ka përplasur këmbësoren A.M 47-vjeçe.

Drejtuesi i mjetit është larguar nga vendngjarja.

Mësohet se A.M ndodhet në gjëndje të rëndë në spital./CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: