Connect with Us

Zbulohet “pronari” që ka marrë kioskat dhe parkingjet në Tiranë pa vendim Këshilli

Aktualitet

Zbulohet “pronari” që ka marrë kioskat dhe parkingjet në Tiranë pa vendim Këshilli

Publikuar

-

Avokati Altin Goxhaj ka publikuar në rrjetet sociale personin që ka marrë kioskat dhe parkingjet e Tiranës pa lejen e Këshillit Bashkiak.

Ai është Dariel Duka dhe sipas QKR-së rezulton se nuk ka pasur ndonjëherë eksperiencë biznesi pasi kompania e tij, “Multi Parking Menagment” është themeluar në 11 nëntor të vitit 2015.

Goxhaj, shkruan se Duka fshihet nën logon e Bashkisë Tiranë që të mos kuptohet që është biznes privat.

LEXO EDHE:  Ngjarje e rëndë në Tiranë/ Gruaja gjendet e mbytur në lumë, dyshimet e para

 

 

 

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aksident në autostradën Lushnje-Rrogozhinë/ Makina përplas biçikletën, një person në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

Makina përplas rëndë të moshuarin në Kukës/ Niset me urgjencë drejt Tiranës

Një aksident është regjistruar në autostradën Lushnje-Rrogozhinë.

Një makinë është përplasur me një biçikletë, ku si pasojë ka mbetur i plagosur rëndë një 39-vjeçar.

Mësohet se i plagosuri është dërguar menjëherë në spital.

Policia po heton rrethanat e ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Rimëkëmbja e turizmit ka filluar”/ Klosi: Duhet të promovojmë bukuritë shqiptare

Publikuar

-

Nga

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ka qënë i pranishëm në Pustec, ku mori pjesë në aktivitetin “MIK FESTIVAL”.

Në një prononcim për mediat, ministri Klosi theksoi se rimëkëmbja e turizmit ka filluar dhe se Shqipëria po përjeton një mani të madhe për tu vizituar.

Por, gjithashtu Klosi tha se ajo që duhet bërë është të promovohen edhe më tepër bukuritë shqiptare, dhe jo vetëm deti, por duhet të kemi një paketë të plotë turistike.

Është i mrekullueshëm organizimi i Mik Festival në këtë vend magjik, që në fakt është në përputhje me politikat e Ministrisë së Turizmit, që një zonë ekstremisht e mbrojtur si e gjithe zona e Prespes të afrohet më shumë për turizmin, të afrohet për më shumë aktivitete artistike dhe promovimi që i bëhet nga të tilla koncerte është një gjë e mrekullueshme.

Në kuadër të turizmit për vitin 2021, Shqipëria po perjeton një mani të madhe për tu vizituar dhe madje kemi më shumë turistë se 2019, që ka qënë viti me i arte dhe kjo falë promovimit më të madh të Shqipërisë.

Na duhet të promovojmë shumë më teper bukuritë shqiptare, na duhet të promovojmë pervec detit dhe të kemi një oferte të plotë turistike.

Kemi numër të konsiderueshem turistësh dhe vizitoresh të huaj. 15 ditët e para të korrikut kemi pasur më shumë turistë se e njëjta periudhe e 2019 dhe deri 5 herë më tepër turistë se 2020 por kjo nuk mjafton. Ne jemi në fillimet e ngritjes se industrisë së turizmit në Shqipëri, na duhet shumë më tepër cilesi ne shërbim, rimëkëmbja e turizmit ka filluar por turizmi nuk mund të jetë një ekonomi e ndarë, është një ekonomi që jep shpresë për zhvillim, është një ekonomi që prodhon më shumë të ardhura, por në rastin e postpandemisë po prodhon edhe më shumë entuziazem në jetën e Shqipërisë dhe në fakt kjo është më e mira se krijon pozitivitet në jetët tona pas periudhës së pandemisë.”-tha Klosi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Plagosja e të rinjve në Tiranë/ Policia shpall në kërkim dy bashkëpunëtorët

Publikuar

-

Nga

Janë zbardhur detaje të reja nga plagosja e dy të rinjve mbrëmë në Tiranë. Policia ka bërë me dije se vijojnë hetimet dhe se ka shpallur në kërkim dy shtetasit Nj. K., 25 vjeç dhe B. P., 22 vjeç, të dyshuar si bashkëpunëtor të autorit të ngjarjes.

gjtihashtu janë sekuestruar 3 mjete njëri prej të cilëve ishte mjeti tip “Audi” në përdorim nga autori i ngjarjes shtetasi A. I(Gj) .

Njoftimi i Policisë

Në vijim të ngjarjes së ndodhur mbremjën e djeshme ku mbetën  të plagosur shtetasit A. Gj dhe J. M., dhe u shpall në kërkim autori i dyshuar i ngjarjes shtetasi A. I(Gj).

LEXO EDHE:  9 pyetje ajrore, tokësore dhe nënujore për Prokurorinë që askush nuk po i bën/ Nga Altin Goxhaj

LEXO EDHE:  9 pyetje ajrore, tokësore dhe nënujore për Prokurorinë që askush nuk po i bën/ Nga Altin Goxhaj

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1 kanë vijuar me hetime më të thelluara duke shpallur në kërkim dhe dy shtetas të tjerë konkretisht shtetasit Nj. K., 25 vjeç dhe B. P., 22 vjeç, të dyshuar si bashkëpunëtor të autorit të ngjarjes.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar 3 mjete, njëri prej të cilëve ishte mjeti tip “Audi” në përdorim nga autori i ngjarjes shtetasi A. I(Gj). Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE