Connect with Us

Erion Veliaj reagon pas marrjes në pyetje nga Prokuroria

Aktualitet

Erion Veliaj reagon pas marrjes në pyetje nga Prokuroria

Publikuar

-

Kryabashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka qenë sot në Prokurori, ku është marrë në pyetje në lidhje me ndërtimin tek Parku i Liqeni.

Pas përfundimit të marrjes në pyetje, Veliaj ka reaguar në rrjetet sociale, duke shkruar se ka sqaruar prokurorinë se tek ndërtimi i “Këndit të Lojërave” nuk ka kafe apo pallate.

Sqarova koleget e prokurorise per ate qe pane te gjithe, kendi i lodrave s’ka kafe e pallate. Te gjithe te qarte”, shkruan Veliaj

Por, kryebashkiaku ka harruar të sqarojë Prokurorinë dhe mbi të gjitha qytetarët, për betonizimin e parkut. Vetë Veliaj tha përpara nisjes së projektit se në ndërtimin e “Këndit të Lojërave” nuk do të kishte beton dhe se nëse dicka e tillë do të ndodhte ai do të jepte dorëheqjen. Por, nga ajo cfarë u konstatua në ditët e punimeve, rezulton krejt ndryshe.

LEXO EDHE:  Prokuroria i kërkon Gjykatës së Lartë të caktojë masën e sigurisë për Durim Bamin

Parku i Liqenit është betonizuar, dhe Erion Veliaj ende nuk ka dhënë dorëheqjen. Më e pakta që ai mund të bënte, do të ishte një sqarim për qytetarët.

betonizimi i liqenit (7) betonizimi i liqenit (3) betoni beton1 1 beton 1 4 beton 1 5 beton 1 7 beton beton beton 4

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Skandaloze/ Genc Pollo filmon hapur votën

Publikuar

-

Nga

Ish deputeti i PD, Genc Pollo ka filmuar hapur votën e tij në zgjedhjet për kreun e ri të Partisë Demokratike.

Report Tv ka kapur live momentet teksa Pollo po filmonte votën e tij./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Zgjedhjet për kreun e ri/ Goxhaj: Farsë elektorale, Basha është spiun për të mbajtur Ramën në pushtet

Publikuar

-

Nga

Zgjedhjet për kreun e ri/ Goxhaj: Farsë elektorale, Basha është spiun për të mbajtur Ramën në pushtet

Avokati Altin Goxhaj ka komentuar procesin zgjedhor për kreun e ri të Partisë Demokratike, ndërsa ka sulmuar kreun aktual të kësaj partie, duke deklaruar se ai është një spiun i sjellë në Shqipëri për të mbajtur në pushtet PS.

Në një intervistë për Fax News, Goxhaj u shpreh  se Basha është npersoni që shiti zgjedhjet te Rama, ndërsa shtoi se në Shqipëri sot nuk ka zgjedhje, por një farsë elektorale.

“Sot nuk ka pasur zgjedhje. Sot ka pasur një farsë elektorale që është më e shëmtuar se ajo që ka ndodhur në 25 prill. Akoma më e shëmtuar se të gjitha zgjedhjet në Shqipëri. Sot ndodh farsa më e nevëritshme se të gjitha zgjedhjet që ka parë Shqipëria në 30 vite. 

Kandidati që do vjedhë karrigen e kryetarit, është diskretituar si tradhëtari. Personi që shiti zgjedhjet te Rama. Dhe taksisti që po vija sot, ishte i bindur te teza jonë që ai është një spiun i sjellë në Shqipëri për të shkatërruar PD dhe për të mbajtur në pushtet PS-në”, tha Goxhaj.

Avokati kishte sjellë në studio një kuti shahu. Duke bërë deklaratën e fortë që zgjedhjet brenda PD-së janë farsa më e madhe në këto 30 vite në vendin tonë, avokati bëri deklaratën e papritur që mbreti i zi të cilin hëngri Basha ditën e djeshme ne tortën e ditëlindjes ishte Sali berisha.

LEXO EDHE:  Veliaj vetëshpallet Kryetar i PS-së/ Mimi Kodheli Kryetare e Grupit parlamentar

LEXO EDHE:  Prokuroria i kërkon Gjykatës së Lartë të caktojë masën e sigurisë për Durim Bamin

“Kam këtu një fushë shahu. Dua të improvizoj diccka, rreth 24 orë pasi Basha kishte një tortë për ditëlindje me fushë shahu dhe hëngri mbretin e zi. Unë mendoj se këto zgjedhje sot janë një farsë e një loje shahu e trukuar nga palët për të na trukuar ne të tjerëve që shohim lojën.

Unë jam këtu për t’ja bërë të qartë publikut. Sipas të gjithave rregullave të lopjës së shahut fillon i bardhi. Kështu fillon ccdo lojë shahu. Unëe jam te të zinjtë. Qëllimi im është të ha ty mbretin. Dhe për të ngrënë ty mbretin unë bëj të gjitha lëvizjet e mundshme. A ka mundësi njeri të më shpjegojë perse unë filloj duke ngrënë mbretin e zi. Dje Luli me thikë në dorë hëngri mbretin e zi, Berishën. E filloi lojën duke mbyllur lojën”, theksoi Goxhaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gara në PD/ Kandidati për deputet në Tiranë nuk figuron në listën e votuesve

Publikuar

-

Nga

Vijon procesi i votimit për kreun e Partisë Demokratike. Në listën e votuesve mungojnë emra që janë anëtarë të partisë. Pas denoncimit që bëri Edvin Kulluri, një tjetër emër nuk figuron në listën e kandidatëve. Deputeti në listën e Tiranës Ethem Aga nuk figon në listën e anëtarëve të oartisë, dhe si i tillë nuk ka të drejtë të votojë.

Vijon procesi i votimit për kreun e Partisë Demokratike.

Në listën e votuesve mungojnë emra që janë anëtarë të partisë. Pas denoncimit që bëri Edvin Kulluri, një tjetër emër nuk figuron në listën e votuesve.

Deputeti në listën e Tiranës Ethem Aga nuk e ka emrin në listën e anëtarëve të partisë, dhe si i tillë nuk ka të drejtë të votojë./CNA.al 

LEXO EDHE:  Veliajt i dështon propaganda/ “Masakrohet” nga qytetarët

LEXO EDHE:  Plas "lufta" mes Hysenbelliut dhe Çim Pekës/ Gazetari del zbuluar

 

 

LEXO TE PLOTE