Connect with Us

“Sekserët e Tahirit paguan 1 milion euro për të mos publikuar video-skandalin”

Aktualitet

“Sekserët e Tahirit paguan 1 milion euro për të mos publikuar video-skandalin”

Publikuar

-

Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka deklaruar se video-skandali i përfolur sot në media nuk do publikohet pasi sipas tij sekserët e Ministrit Saimir Tahirit kanë paguar 1 milion euro për të mbyllur dritaret e informacionit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Spahiu shprehet se po tentohet të blihet çdo gjë dhe çdo kush

“LAJM I KEQ: Video-skandali seksual s’do publikohet. Sekserët e Ministrit Tahiri sapo paguan 1 milion euro në dy media, për tu qepur gojën dhe për të mbyllur dritaret. Ata po blejnë me shpejtësi çdo gjë, çdo kënd …… Prisni kur të hakerojnë edhe portal online opozitare.” shkruan Spahiu.

Ai shton se pas përgjimeve dhe video-skandaleve, priten fletë-arreste ndërkombëtare për tre politikanë të lartë

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë/ Pse Rama është “peng” i Saimir Tahirit

“LAJM I MIRE: Ashtu siç ne u paralajmëruam 10 muaj më parë, skenari i përgjimeve sapo ka filluar dhe spiunazhi ndërkombëtar i shërbimeve inteligjente të shteteve mike s’mund të pranonte që Shqipëria të merrej peng nga mafia shqiptare dhe ajo rajonale. Pas përgjimeve dhe video-skandaleve, priten fletë-arrste ndërkombëtre për tre politikanë të lartë!

Fillimi mbarë, gjysma e punës. Ora e ndëshkimit dhe fitores po afron” përfundon Spahiu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Spitali i Fierit si thesi i miellit për zgjedhje”/ Shehi: Rama nuk e do vendin në BE, Veliaj Kryehajdut

Publikuar

-

Nga

“E ktheu vendin si Kolumbia!”/ Dashamir Shehi ‘shpërthen” keq ndaj Ramës: E ka bërë drogën biznes qeveritar

Kreu i LZHK-së dhe kandidati për deputet në listat e Tiranës, Dashamir Shehi, ka ngritur akuzat se kryeministri Edi Rama nuk e do vendin në Bashkimin Evropian, pasi pretendon se ka prirje autokrate.

Një një reagim për faqen “Brryli Broadway”, ku iu përgjigj pyetjeve edhe të ndjekësve, Shehi e krahasoi Spitalin turk të Fierit si thesin për blerje votash në zgjedhje.

Spitali turk i Fierit është si thesi i miellit për zgjedhje. Ne kemi nevojë për ide, e financim të ideve tona. Për ne shqiptarët Evropa është politikë, demokraci, është shtet ligjor, për gjeneratat e reja Evropa është përpektivë. Evropa duhet të jetë tezë definitive. Duhet të sillemi në mënyrë evropiane. Të bëjmë ligje që i afrohen BE dhe t’i zbatojmë. Të kemi një kulturë politike që BE të mos na shohë me dyshim, se askush nuk e fut dikë të dyshimtë në oborrin e tij. Rama nuk e do Evropën, pasi e pengon në pushtetin absolut. Sovraniste si Erdogani, Putini apo ky i Hungarisë, i bezdis Evropa këta. Larg Evropës është kjo puna e patronazishtëve, a ndodh në ndonjë vend të Evropës, jo por këtu po”, u shpreh ai.

Duke komentuar të rinjtë në politikë, Dashamir Shehi deklaroi se kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është shembulli më i keq i të rinjvë të korruptuar.

LEXO EDHE:  Kosova pranohet në sistemin e transmisionit të energjisë

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë/ Pse Rama është “peng” i Saimir Tahirit

Puna e vjedhjes është genetike, vjen nga shumë faktore. Nuk e quaj meritë personale faktin që s’kam vjedhur, disa e quajnë budallëk. Nuk kam pishmanllëk për modestinë time materiale. Pashë një foto të vjetër të MJAFT-it, kishin dalë më Kadarenë para 15 vitesh. Mjafto të shohësh këtë foto për të kuptuar sa iluzion është pastërtia e rinisë në politikë, shihi sot ata janë kryehajdutë, shih kryetarin e Bashkisë sot dhe vartësit e tij. I ndershmi në politik të madhe është ai që  është ulur në karrige të madhe dhe është çuar i ndershëm”, theksoi kryetari i LZHK-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kryemadhi refuzon ambasadorët/ Nuk shkon në takimin për zgjedhjet në Elbasan

Publikuar

-

Nga

“The thief shouts catch the thief”! / The SMI scandals with vote theft

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ambasadorja franceze Elisabeth Barsacq dhe ambasadori gjerman Peter Zingraf, do të mbajnë një takim me kandidatët për deputetë të këtij qarku, në zgjedhjet e 25 prillit.

Mësohet se takimi do të mbahet ditën e nesërme dhe të pranishëm do të jenë numri 2 i PS-së Taulant Balla, Gazment Bardhi i Partisë Demokratike dhe Rudina Hajdarin e Nismës “Thurje”.

Por bëhet me dije se në këtë takim nuk do të shkojë Monika Kryemadhi, e cila kandidon në këtë qark nën siglën e LSI-së.

LEXO EDHE:  Ekskluzive/ Manjanin e shkarkoi Saimir Tahiri

LEXO EDHE:  Thirrja në prokurori për dosjen “Habilaj”/ Reagon deputetja e PS

Sipas mediave, ajo ka refuzuar të shkojë në takimin me ambasadorët pa dhënë asnjë arsye për mosprezencën e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

LSI rënie drastike/ Ja kush parti pritet të fitojë me 25 prill në Elbasan

Publikuar

-

Nga

LSI rënie drastike/ Ja kush parti pritet të fitojë me 25 prill në Elbasan

Nëse qytetarët do të votonin sot në qarkun e Elbasanit, sipas sondazhit të Piepolit PS do të merrte  52-56 % të votave e përkthyer në 8-9 mandate.

Koalicioni PD-Aleanca për Ndryshim do të merrte 37-41 % të votave e përkthyer në 4-6 mandate.

LSI ka rënë me 0.5% krahasuar me matjen më 7 prill.

Ndërkohë që Rudina Hajdari e renditur e para në qarkun e Elbasanit nën siglën e partisë ‘Nisma Thurje’ nuk do mund të merrte një mandat nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin sot, edhe pse pritet të marrë deri në 2.5% të votave.

LEXO TE PLOTE