Connect with Us

Mero Baze: Basha nuk e ka të lehte takimin me Ramën, do e sulmojnë në PD

Aktualitet

Mero Baze: Basha nuk e ka të lehte takimin me Ramën, do e sulmojnë në PD

Publikuar

-

Gazetari dhe botuesi i gazetës Tema, Mero Baze është shprehur se në bisedimet “Rama-Basha”, ai që duhet të mbështetet është ky i fundit. I ftuar në emisionin “Top Story”, Baze artikuloi se Kreu i PD-së nuk do t’a ketë të lehtë takimin me Kryeministrin Edi Rama. Sipas gazetarit, Basha do të sulmohet në Partinë Demokratike pikërisht për pranimin e ftesës për t’u takuar me shefin e qeverisë. “Duhet te jemi me Bashen, nuk e ka te lehte te takohet me Ramen, do e sulmojne shume ne PD.” u shpreh gazetari.

Ndërkohë Baze i konsideroi hipokrizi ftesat e ndërsjella për takime dhe dialog mes Ramës dhe Bashës. Gazetari shtoi se PD ka vendim politik për të mos e miratuar Reformen në Drejtësi. Lidhur me procesin e dekriminalizimit, Baze theksoi se është një proces i cili ka thjesht fasadë dhe asgjë më tepër./citynews

LEXO EDHE:  Pse “qytetari dixhital” tremb Ramën dhe Lleshajn?

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Plagoset me armë zjarri ish-kryetari i komunës Velipojë

Publikuar

-

Nga

cna lajme kronike

Ish-kryetari i Komunës së Velipojës Pashko Ujka është plagosur me armë zjarri.

Ngjarja në qendër të qytetit të Shkodrës në afërsi të Kishës Ortodokse.Mësohet se ai ka marrë plagë në shtyllën kurrizore.

vijon…

LEXO TE PLOTE

Kronika

Ngjarje e rëndë në Fier/ Gjendet kufoma e dekompozuar në një kanal

Publikuar

-

Nga

cna news, cna lajme, lajme cna, lajme flash cna, cna.al, cna lajme politike, cna kronike, cna lajme bote, cna show

Në fshatin Mujalli të Fierit, është gjetur një kufomë e dekompozuar në një kanal.

Mësohet se kufoma është e seksit mashkull dhe ende nuk është identifikuar.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për nxjerrjen e personit nga kanali.Në fshatin Mujalli, në një kanal me ujë është gjetur i mbytur dhe i dekompozuar një shtetas i seksit mashkull ende i paidentifikuar.

Në vendngjarje ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për nxjerjen e personit të mbytur nga kanali, identifikimin e tij dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Lumi Shkumbin del nga shtrati/ Balla thirrje të largohen bagëtitë dhe mbetjet bujqësore

Publikuar

-

Nga

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla ka bërë thirrje që të largohen bagëtitë dhe mbetjet bujqësore nga tokat përgjatë lumit Shkumbin.

Ky paralajmërim vjen si arsye se lumi Shkumbin ka dalë nga shtrati për shkak të reshjeve të shumta.

Ministria e mbrojtjes bëri me dije se lumi Shkumbin në Malasej ka përmbytur 1 hektar tokë bujqësore, si pasojë e reshjeve të cilat vijojnë me intensitet të lartë.Lumi Shkumbin kalon nëpër krahinën e Mokrës dhe është një ndër lumenjtë më të rëndësishëm për ekonominë bujqësore shqiptare.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet në PD/ Murrizi: S’ishte garë por betejë e stisur, kandidatët ‘shoqëria’ e Lulit

LEXO EDHE:  Foto ekskluzive nga Korça/ Selami pret Bashën për takimin

“PapërElbasan Këtu është vendi i duhur për të parë nivelin e prurjeve të Shkumbinit, të cilat mund të rrezikojnë ekonomitë bujqësore në Bashkinë e Divjakës. Prurjet janë të larta dhe vijimi i reshjeve në Librazhd mund ta rrisë edhe më tej nivelin e Shkumbinit. Prandaj duhen larguar bagëtitë apo mjetet bujqësore nga tokat përgjatë lumit nga Çerma e sipërme dhe çermat e tjera përgjatë Shkumbinit.“/CNA.al

LEXO TE PLOTE