Connect with Us

Tahiri dhe Veliaj nisin të kopjojnë njëri-tjetrin

Aktualitet

Tahiri dhe Veliaj nisin të kopjojnë njëri-tjetrin

Publikuar

-

“Lufta” mes Tahirit dhe Veliajt për pasardhësin e Edi Ramës në PS duket se është egërsuar në kampin e Rilindjes.

Referuar një kërkimi të citynews, rezulton se Ministri Tahiri dhe Kryebashkiaku Veliaj kanë nisur të kopjojnë njëri tjetrin në deklaratat politike.

Një javë më parë Erion Veliaj do t’a ofendonte rëndë Kreun e Shtetit  Bujar Nishani pasi e konsideroi “lodër”. “Shkon e merret me lojrat e kalamajve, normal kur je lodër veç me lodra mund të meresh. Pse nuk flet për reformën në drejtësi. Nuk e duan reformën në drejtësi sepse kushërinjtë nuk gjykojnë kushërinjtë dhe me reformën në drejtësi e drejta i shkon të Zotit dhe jo të fortit. Kjo trupë gjykuese nuk mund të japë drejtësi sepse është e korruptuar” tha Tahiri në protestën kundër Gjykatës Administrative lidhur me anullimin e lejes së ndërtimit të një pallati tek diga e liqenit.

I njëjti artikulim, por për një çështje tjetër, dha edhe Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri. Në intervistën e mbrëmjes së djeshme në “Top Story”, Tahiri tha se Presidenti Nishani është lodër e SHQUP-it. Brenda të njëjtës intervistë, ku ministri u pyet lidhur me përgjimet, Tahiri përsëriti tre herë deklaratën se Nishani është lodër e Partisë Demokratike.

LEXO EDHE:  Tahiri zë ngushtë gazetarët/ ‘Përse nuk keni ardhur në zyrën time për tu ankuar për kanabisin’

Ndërkohë mbrëmjen e sotme, Kryebashkiaku Erion Veliaj ka vijuar sulmet ndaj Kreut të Shtetit, ku me dhjetra herë e ka konsideruar si lodër të Partisë Demokratike.

Tashmë opinioni publik ndihet në konfuzion se cilin nga “liderët” e ardhshëm të PS-së thotë deklaratën autentike. Nuk dihet nëse Veliaj ka kopjuar Tahirin apo anasjelltës. Megjithëse duket se të dy e kanë nisur në mënyrë të gabuar rrugën drejt lidershipit me kopje, që në fakt nuk i vlejnë askujt./citynews

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Aleanca për Teatrin i tregon “dhëmbët” Veliajt/ Kryebashkiaku përballet me SPAK  

LEXO EDHE:  Aleanca për Teatrin i tregon “dhëmbët” Veliajt/ Kryebashkiaku përballet me SPAK  

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Gjyqi kundër Veliajt/ Ja çfarë vendosi gjykata

LEXO EDHE:  Zbulohet firma fantazmë në Tiranë/Lidhur ngushtë me kioskat e Veliajt

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: