Connect with Us

“Ekonomia në ditën e saj më të zezë”

Aktualitet

“Ekonomia në ditën e saj më të zezë”

Publikuar

-

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se ekonomia gjendet në ditën e saj më të zezë. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Berisha shkruan se Kryeministri “Edi Drama” suksesin më të madh të jetes ka shnderrimin e dramës së tij në dramë për ekonominë e shqiptarëve.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Sali Berisha

Ekonomia ne diten e saj me te zeze:
Edi Drama, suksesin me te madh te jetes ka shnderrimin e drames se tij ne drame per ekonomine e shqiptareve!

Te dashur miq, te dhena dramatike per ekonomine e vendit njoftojne Instituti i Statistikave, Banka e Shtetit dhe Dhomat e Tregtise!
Instituti i Statistikave konfirmon instalimin e deflacionit, deshmi kjo e renies katastrofale te kerkeses ne ekonomi, renia me e madhe ne 23 vitet e fundit.

– Renien dramatike te eksporteve.
Keshtu, vetem eksportet fason shenojne ne muajin Prill nje renie prej 42%, renie e paregjistruar kjo ne 23 vitet e fundit.

LEXO EDHE:  Gazetari zbulon faktet/ Basha shkatërron çdo denoncim të Berishës kundër Ramës

– Renien katastrofale te kredise bankare prej 14.3% deshmi e nje mosbesimi ekstrem te bizneseve per te marre kredi dhe investuar ne Shqiperi.

Largim masiv i investitoreve te huaj nga vendi.
Aplikim masiv i bizneseve per procesin e falimentimit, vetem tre muajt e pare te ketij viti aplikuan me falimentim mbi 5000 biznese, disa prej te cilave edhe me te medhate e vendit!

Ekonomia shqiptare ne galop drejt falimentimit. Edi Rama ka per suksesin me te madh te jetes se tij shnderrimin e drames se tij personale ne nje drame te vertet per cdo shqiptar dhe ekonomine e tyre!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Spitali i Fierit si thesi i miellit për zgjedhje”/ Shehi: Rama nuk e do vendin në BE, Veliaj Kryehajdut

Publikuar

-

Nga

“E ktheu vendin si Kolumbia!”/ Dashamir Shehi ‘shpërthen” keq ndaj Ramës: E ka bërë drogën biznes qeveritar

Kreu i LZHK-së dhe kandidati për deputet në listat e Tiranës, Dashamir Shehi, ka ngritur akuzat se kryeministri Edi Rama nuk e do vendin në Bashkimin Evropian, pasi pretendon se ka prirje autokrate.

Një një reagim për faqen “Brryli Broadway”, ku iu përgjigj pyetjeve edhe të ndjekësve, Shehi e krahasoi Spitalin turk të Fierit si thesin për blerje votash në zgjedhje.

Spitali turk i Fierit është si thesi i miellit për zgjedhje. Ne kemi nevojë për ide, e financim të ideve tona. Për ne shqiptarët Evropa është politikë, demokraci, është shtet ligjor, për gjeneratat e reja Evropa është përpektivë. Evropa duhet të jetë tezë definitive. Duhet të sillemi në mënyrë evropiane. Të bëjmë ligje që i afrohen BE dhe t’i zbatojmë. Të kemi një kulturë politike që BE të mos na shohë me dyshim, se askush nuk e fut dikë të dyshimtë në oborrin e tij. Rama nuk e do Evropën, pasi e pengon në pushtetin absolut. Sovraniste si Erdogani, Putini apo ky i Hungarisë, i bezdis Evropa këta. Larg Evropës është kjo puna e patronazishtëve, a ndodh në ndonjë vend të Evropës, jo por këtu po”, u shpreh ai.

Duke komentuar të rinjtë në politikë, Dashamir Shehi deklaroi se kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj është shembulli më i keq i të rinjvë të korruptuar.

LEXO EDHE:  Lubonja ‘shuplakë’ Ramës/ Kryeministër, që ça tha dje nuk e thotë nesër

LEXO EDHE:  Gazetari denoncon skandalin/ Ja si Veliaj helmon fëmijët

Puna e vjedhjes është genetike, vjen nga shumë faktore. Nuk e quaj meritë personale faktin që s’kam vjedhur, disa e quajnë budallëk. Nuk kam pishmanllëk për modestinë time materiale. Pashë një foto të vjetër të MJAFT-it, kishin dalë më Kadarenë para 15 vitesh. Mjafto të shohësh këtë foto për të kuptuar sa iluzion është pastërtia e rinisë në politikë, shihi sot ata janë kryehajdutë, shih kryetarin e Bashkisë sot dhe vartësit e tij. I ndershmi në politik të madhe është ai që  është ulur në karrige të madhe dhe është çuar i ndershëm”, theksoi kryetari i LZHK-së./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Kryemadhi refuzon ambasadorët/ Nuk shkon në takimin për zgjedhjet në Elbasan

Publikuar

-

Nga

“The thief shouts catch the thief”! / The SMI scandals with vote theft

Ambasadori i BE-së Luigi Soreca, ambasadorja franceze Elisabeth Barsacq dhe ambasadori gjerman Peter Zingraf, do të mbajnë një takim me kandidatët për deputetë të këtij qarku, në zgjedhjet e 25 prillit.

Mësohet se takimi do të mbahet ditën e nesërme dhe të pranishëm do të jenë numri 2 i PS-së Taulant Balla, Gazment Bardhi i Partisë Demokratike dhe Rudina Hajdarin e Nismës “Thurje”.

Por bëhet me dije se në këtë takim nuk do të shkojë Monika Kryemadhi, e cila kandidon në këtë qark nën siglën e LSI-së.

LEXO EDHE:  “Përballjet e ashpra të Metës për faj të opozitës”/ Topi akuza Bashës: Bën politikë rurale

LEXO EDHE:  "Përballjet e ashpra të Metës për faj të opozitës"/ Topi akuza Bashës: Bën politikë rurale

Sipas mediave, ajo ka refuzuar të shkojë në takimin me ambasadorët pa dhënë asnjë arsye për mosprezencën e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

LSI rënie drastike/ Ja kush parti pritet të fitojë me 25 prill në Elbasan

Publikuar

-

Nga

LSI rënie drastike/ Ja kush parti pritet të fitojë me 25 prill në Elbasan

Nëse qytetarët do të votonin sot në qarkun e Elbasanit, sipas sondazhit të Piepolit PS do të merrte  52-56 % të votave e përkthyer në 8-9 mandate.

Koalicioni PD-Aleanca për Ndryshim do të merrte 37-41 % të votave e përkthyer në 4-6 mandate.

LSI ka rënë me 0.5% krahasuar me matjen më 7 prill.

Ndërkohë që Rudina Hajdari e renditur e para në qarkun e Elbasanit nën siglën e partisë ‘Nisma Thurje’ nuk do mund të merrte një mandat nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin sot, edhe pse pritet të marrë deri në 2.5% të votave.

LEXO TE PLOTE